כדורסל בחיפה • מכבי “האנטר” חיפה מתכוננת לגמר הפלייאוף מול גליל עליון על הכרטיס לליגת העל • “איקסי” בוכבינדר: “מכבי תנצח ותעלה ליגה בחזרה”

מכבי "האנטר" חיפה (צילום: חגית אברהם)

הירוקים של הכדורסל בדרך הנכונה חזרה לליגת העל, שנה אחרי שירדו ממנה. למרות התחזיות הקודרות שניבאו לקבוצה בעיקר בתחילת העונה, מכבי ניצחה את הקבוצה הטובה בליגה ונמנעה בסדרת הגמר מקבוצתה החזקה של קריית מוצקין. פרטים על משחקי הקבוצה הקרובים ושחקן העבר חיים “איקסי” בוכבינדר, מנתח את העונה והתחזית שלו לסדרת הגמר.

ביום שלישי (14/05/2019), תתחיל סדרת גמר הפלייאוף בליגה הלאומית, בו תפגוש מכבי “האנטר” חיפה את גליל עליון. שתי הקבוצות גברו בחצי גמר הפלייאוף על יריבות שהיו פייבוריטיות לעומתן. הירוקים ניצחו ב”סוויפ” (3-0 בסיכום המשחקים), את עירוני רעננה, שנחשבה לקבוצה הטובה בליגה עד כה וגליל עליון הפתיעה וניצחה בסיכום המשחקים 3:1 את קבוצתה המצויינת של מכבי “טופ סקיי” מוצקין, שסיימה במקום השני בתום הליגה הסדירה.

חיים “איקסי” בוכבינדר, אחד מכוכביה הגדולים של מכבי חיפה בשנות ה-60 וה-70 וצופה קבוע של הקבוצה במשחקיה הביתיים, שופע אופטימיות לקראת המפגש עם גליל עליון ומדבר על השינוי החיובי בחילוף המאמנים בקבוצה, רגע לפני הפלייאוף:


בתחילת העונה, הקבוצה לא תפקדה. ראינו זאת בחוסר היציבות שהתבטא ברצף של ניצחונות והפסדים. לאחר שעשו חילוף מאמנים (סאואנה הונצואלי החליף את ברק פלג), הקבוצה ניצלה את כל המשאבים שיש לה והגיעה לגמר הפלייאוף ולדעתי גם תיקח אותו. אם היית שואל אותי לפני כמה חודשים, הייתי אומר לך שבכלל לא נראה לי שמכבי חיפה תגיע לפלייאוף העליון, אך עכשיו, לאור השינויים והתקופה האחרונה, לדעתי היא תנצח את גליל עליון ותחזור לליגת העל.
לחילופי המאמנים הייתה משמעות רבה מאוד, אי אפשר להתווכח עם הניצחונות בעיקר מול רעננה שנחשבה לקבוצה הכי טובה בליגה, זה אומר דרשני.

“איקסי” גם נשאל על בחירת השחקנים והסגל שנבנה בתחילת העונה, שכפי הידוע, לבעלים של הקבוצה ג’ף רוזן יש מעורבות גדולה בו והמילה האחרונה תמיד שלו:


אומרים שסופרים את הכסף במדרגות… בתחילת השנה היה תוהו ובוהו עם הסגל שנבנה בקבוצה, אבל הנה, הגיע מאמן שהוציא 90 אחוז ומעלה מהשחקנים והתוצאות בהתאם. ברור לי שאין קונצנזוס לגבי איכות השחקנים בסגל אבל אם איך שזה נראה כרגע, זה צריך להספיק מול גליל עליון לעלות בחזרה לליגת העל.

כאמור, המשחק הראשון בין מכבי חיפה לגליל עליון יערך בשלישי הקרוב בכפר בלום. המשחק השני ייערך בהיכל הספורט ברוממה ביום שישי (17/05/19), המשחק השלישי יערך ביום שלישי (21/05/19) בגליל ואם יהיה צורך, אז ייתכנו משחקים מכריעים גם ביום שישי (24/05/19) בחיפה ויום שלישי (28/05/19) בגליל.

 מכבי "האנטר" חיפה (צילום: חגית אברהם)
מכבי “האנטר” חיפה (צילום: חגית אברהם)
מכבי "האנטר" חיפה (צילום: חגית אברהם)
מכבי “האנטר” חיפה (צילום: חגית אברהם)
 מכבי "האנטר" חיפה (צילום: חגית אברהם)
מכבי “האנטר” חיפה (צילום: חגית אברהם)
חיים "איקסי" בוכבינדר (צילום: חגית אברהם)
חיים “איקסי” בוכבינדר (צילום: חגית אברהם)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.