משה כחלון: “באנו להיות שותפים, לא שכירים” • מו”מ קואליציוני

שר האוצר משה כחלון בראיון לנגה כרמי

שר האוצר החיפאי, משה כחלון, מפזר היום את הספקות לגבי עתיד מפלגת “כולנו” בראשה הוא עומד:
“למפלגת כולנו יש שורשים בזירה הפוליטית של מדינת ישראל”, אומר משה כחלון ובכך מבהיר ש”כולנו” לא תחבור לליכוד.


“ראינו מה קרה למפלגות האחרות”, במילים אלו מציין כחלון וכאילו מתמצת את כל סיפור הבחירות לכנסת ה- 21.
למרות שכולנו, המפלגה החברתית ביותר בכנסת ה- 20 היכתה שורשים בזירה הפוליטית והשפיעה על כל בית בישראל, היות שהמסד הרעיוני לפעילותה נשען על שינוי סדרי עדיפויות באופן ניהול תקציב המדינה ושאיפה לאיזון, שיווין וחלוקה צודקת של העוגה התקציבית, נעלם לחלוטין המרכיב החברתי בבחירות, שהתמקדו מחד בקמפיין “רק לא ביבי”, ו”גנץ, שמאל, חלש” מאידך.


שמירתו של משה כחלון על עצמאות סיעתית, עשויה לאפשר לו יתר-גמישות ויכולת להגשמת מצע המפלגה בכנסת ה – 21.
כאן, במטרופולין חיפה והקריות, מייחלים, רבים מן התושבים, כי רשות מקרקעי ישראל ומנהל התכנון יישארו במשרד האוצר ויאפשרו את הגשמת הבטחתו של משה כחלון מיום הבחירות, שהפעולה הראשונה שלו בתוך ההסכמים הקואליציוניים היא לאשר את תכנית חיפה והצפון לניקוי מפרץ חיפה ממפעלים מזהמים…

המפעלים הפטרוכימיים במפרץ חיפה - מבט משדרות הציונות (צילום: ירון כרמי)
המפעלים הפטרוכימיים במפרץ חיפה – מבט משדרות הציונות (צילום: ירון כרמי)

עיקרי דבריו של השר כחלון בפתח ישיבת סיעת כולנו:
“מפלגת כולנו עצמאית ותמשיך להיות עצמאית. נא לא לשים לב לכותרות המוזמנות. כולנו תמשיך לכהן ולשרת את הציבור כמפלגה עצמאית. הגענו להיות שותפים ולא שכירים.”

“השיחות הקואליציוניות רק בראשיתן. אני לא מציע להתרגש מאף כותרת שיוצאת. זה זמן הכותרות, זמן הספינים וזמן הפייק ניוז.”

“בארבע השנים האחרונות היינו שם שוב, ושוב, ושוב כדי לוודא שמה שמנחה את הממשלה הוא טובת הציבור, טובת האזרח ושמירה על הממלכתיות. לאור תוצאות הבחירות, האתגרים האלה יהיו עבורנו הרבה יותר קשים.”


דברי יו”ר כולנו ושר האוצר משה כחלון בפתח ישיבת סיעת כולנו בכנסת:

“אני שמח לראות אתכם כאן היום, חבריי לסיעת כולנו, בפתח הכנסת חדשה.
מדינת ישראל עברה מערכת בחירות לא פשוטה. סדר היום הכלכלי חברתי שעברנו בארבע השנים האחרונות בהצלחה רבה נדחק מסדר היום. היה לנו אתגר גדול להבליט לציבור את סדר היום.
בכל זאת הצלחנו לקבל תמיכה של כ-152,000 ישראלים זה מספר גדול שמראה שכולנו היכתה שורשים בארבע השנים האחרונות. למפלגת כולנו שורשים עמוקים בזירה הפוליטית של מדינת ישראל, וראינו מה קרה למפלגות אחרות.
למי שהיה ספק, והיו לרבים ספק, מפלגת כולנו חיה ובועטת. זו הצלחה אדירה.
בארבע השנים האחרונות היינו שם שוב, ושוב, ושוב כדי לוודא שמה שמנחה את הממשלה הוא טובת הציבור, טובת האזרח ושמירה על הממלכתיות. לאור תוצאות הבחירות, האתגרים האלה יהיו עבורנו הרבה יותר קשים.
השיחות הקואליציוניות רק בראשיתן. אני לא מציע להתרגש מאף כותרת שיוצאת. כרגע זה זמן הספינים, הכותרות והפייק ניוז. נא לא להתרגש.
מתקיים שיח ישיר ביני לבין ראש הממשלה בנושא הזה, כמו גם נושאים חשובים נוספים שנמצאים על סדר היום הכלכלי והמדיני גם בעת הזו. לא הקמנו צוות מו”מ. כרגע אין לנו שום הסכם ושום סגירה. אנחנו מחכים לראות כיצד יסגרו הדברים עם יתר המפלגות.
האתגרים הם לא פשוטים.
מפלגת כולנו עצמאית ותמשיך להיות עצמאית. נא לא לשים לב לכותרות המוזמנות. כולנו תמשיך לכהן ולשרת את הציבור כמפלגה עצמאית. הגענו להיות שותפים ולא שכירים.
יש לנו סיעה מנוסה ומגובשת, עם יכולת עשייה מוכחת. אני סומך עליכם שתשרתו את עם ישראל בצורה הטובה ביותר בכנסת ה-21.
זו הכנסת החמישית שלי. אני מברך את כל המצטרפים לבית הזה ומאחל שכולם יעשו רק טוב לעם ישראל, באופן ממלכתי שמכבד את האזרחים ששלחו אותנו לכאן.”


הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.