ראיון וידאו עם השר כחלון על תכניותיו בנוגע לעתיד חיפה והפרויקטים שכבר תוקצבו • נקודת מבט עם נגה כרמי

בטיילת לואי, בשישי בבוקר, 5/4/2019, פגשתי את שר האוצר החיפאי, משה כחלון, לשיחה גלויה על הפרויקטים אותם החל לקדם במשרד האוצר ועל תכניותיו להמשך הדרך: פינוי התעשייה המזהמת, מתן פתרונות לעובדים, מנהור שיקוע הרכבת, חזית הים העירונית, בית המשפט הכלכלי. אחד משלנו בממשלה!

עתיד חיפה – נגה כרמי משוחחת עם השר משה כחלון

חזון כחלון לחיפה:
אני אוהב את העיר הזאת, העיר הזאת חשובה לי. אני חי פֹּה ולכן אני רואה ומריח את העוולה הזאת מדי יום, בניגוד ליתר שרי הממשלה שקשה להם להבין את הבעיות שכאן. על הרקע הזה ביקשתי את התכנית המציגה חזון לחיפה בריאה ונקייה, חזון שישאיר לילדינו חיפה טובה יותר ונקייה יותר מזו שאנו קיבלנו. משפחתי גרה כאן, כל ילדיי וגם נכדתי.

תכנית רמ”י – חיפה אחרת:
כל אזור המפרץ יוחלף מתעשייה פטרוכימית כבדה ומזהמת לאזור אורבני, בו טיילות, מגורים ופארקים. התושבים יוכלו ללכת ברגל מהאזור בו ממוקם היום בז”ן ועד הים.
ביקשתי ממנהל התכנון במשרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל (רמ”י), להכין תכנית לעתיד מפרץ חיפה. היום כבר אין שאלה האם המפעלים יתפנו, אלא מתי ואיך יתפנו. זה ייקח כמה שנים, אבל יש לכך תקצוב ומקורות הכנסה ואנחנו נבצע את זה.
התכנית מקודמת לאבא שהסתיים סקר שביצעה חברת הייעוץ הבינלאומית, מקנזי, אשר הגישה את סקר הייתכנות לממשלה.
אנחנו מכינים ומגישים חזון לעתיד העיר חיפה, על מנת לפתור מגוון בעיות וביניהן את בעיית התחלואה העודפת.

נגה כרמי משוחחת עם השר משה כחלון על תכניותיו בנוגע לעתיד חיפה והפרויקטים שכבר תוקצבו (צילום: ירון כרמי)
נגה כרמי משוחחת עם השר משה כחלון על תכניותיו בנוגע לעתיד חיפה והפרויקטים שכבר תוקצבו (צילום: ירון כרמי)

עתיד העובדים במסגרת תכנית רמ”י לפינוי התעשייה המזהמת:
אין חשש לעתיד העובדים. התכנית כוללת פתרונות מסודרים לתעסוקה חלופית. הקרקע היקרה תייצר ערך שיאפשר היתכנות כלכלית של התהליך. בדקנו מפעל מפעל, עד רמה של מוסך בו עובדים 20 איש, ביצענו מיפוי, על מנת לדעת ולנהל את כל הפרטים וכל הפתרונות שיש לספק לעובדי התעשייה.

פרויקט מנהור ושיקוע הרכבת ופרויקט חזית הים העירונית:
ההסכם לשיקוע הרכבת נחתם ביוני 2015. ההסכם לפתיחת חזית הים העירונית נחתם ב-2016 ומאז עדיין לא רואים תמורות בשטח. משרד האוצר כבר תקצב את שני הפרוייקטים האלה והכסף קיים. ברגע שהממשלה חותמת, קיימת התחייבות שלטונית. הפרויקטים האלה תקועים בעיריית חיפה ותלויים בקצב ההתקדמות של העירייה בתכנון וביצוע.

מפגש עם עינת קליש רותם:
נפגשתי עם ד”ר עינת קליש רותם, ראש עיריית חיפה. אני משוחח אתה ומתכתב אתה. אנחנו מתואמים לגבי החזון שלנו ומעוניינים לשתף פעולה במגוון פרויקטים. גם הקריות מעורבות בפרויקטים ואני נמצא בקשר גם עם ראשי הערים בקריות. תכנית מקיפה לאזור חיפה תשפיע על העיר, הקריות, הצפון ועל כל המדינה.

נגה כרמי משוחחת עם השר משה כחלון על תכניותיו בנוגע לעתיד חיפה והפרויקטים שכבר תוקצבו (צילום: ירון כרמי)
נגה כרמי משוחחת עם השר משה כחלון על תכניותיו בנוגע לעתיד חיפה והפרויקטים שכבר תוקצבו (צילום: ירון כרמי)

ש: לנו חשוב שר אוצר חיפאי. מה חשוב לך?
חשוב לי לנקות את חיפה מהזיהום. חשוב לי לפתור את בעיית התעסוקה. אנחנו רוצים להשאיר את ילדינו כאן לידנו. מתוכנן אזור תעסוקה חדש של הייטק, שירותים ומסחר, בהיקף של 2.1 מליון מ”ר. מתחיל כבר כעת לקום שם פארק הייטק. אנחנו נאפשר את זה במסגרת תכנית רמ”י. זו תהיה תעסוקה עם הכנסה גבוהה בתעשייה נקייה.
הקמנו בית משפט כלכלי בחיפה. התעקשתי שזה יהיה רק כאן. הזרמנו הרבה תקציבים לכאן ונמשיך בכך.

אנו בחי פה מאחלים לשר כחלון הצלחה בבחירות ומקווים לראות בירושלים ממשלה שתוציא את חיפה לדרך חדשה של אוויר נקי, קרקע נקייה וכלכלה משגשגת!

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.