באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

מקצר חיים | סיפור קצר | אילן סגל

מנין שאבנו את החוצפה לעשייה כה מסוכנת מבלי הניד...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

תכנית ההתחדשות העירונית של יונה יהב • 42 אלף דירות חדשות בחיפה

22 אלף דירות חדשות ועוד 20 אלף דירות בהתחדשות עירונית

ראש העיר לשעבר חושף את תכנית העבודה שלו להתחדשות עירונית ובניית שכונות חדשות בחיפה. התוכנית תביא לבניית ממ"דים חדשים ולחיזוק תחושת הביטחון בחיפה. תוכנית ההתחדשות והצמיחה של יהב צפויה להוביל לשינוי מאזן ההגירה לעיר ולהגדיל את היצע התעסוקה.

יונה יהב מספר לחי פה תאגיד החדשות:

נקדם בהיקפים נרחבים תכניות התחדשות עירונית שנתקעו בעיריה בחמש השנים האחרונות. אשר תביא משפחות צעירות לגור בחיפה.

זמן עד למיגור מכת החזירים בחיפה
(90 יום מכניסת יונה יהב לתפקיד)

0
Years
:
0
Months
:
0
ימים
:
0
שעות
:
0
דקות
:
0
שניות

בחמש השנים האחרונות כמעט ולא קודמו בחיפה פרויקטים של התחדשות עירונית

ראש העיר לשעבר יונה יהב חשף היום את תכניתו להתחדשותה של העיר, שתכליתה חיזוק תחושת המוגנות והביטחון של התושבים. יהב מצהיר כי בכוונתו לעודד קידום מהיר של תכניות התחדשות עירונית לצד בניה חדשה, אשר יספקו לבעלי הדירות ממ"דים. מדובר בבשורה משמעותית עבור חיפה, שבחמש השנים האחרונות תנופת הפיתוח בה נעצרה, וכמעט ולא קודמו בה פרויקטים של התחדשות עירונית.

אף שההתחדשות העירונית היא יחסית צעירה בארץ, תכניות רבות נותרו בצנרת מינהל ההנדסה בעירייה, ואלפי משפחות נותרו ללא פתרונות מיגון כנגד רעידות אדמה. מלחמת "חרבות ברזל" העלתה למודעות את הצורך בקידום מהיר של התחדשות עירונית, שכן הממ"דים הנבנים במסגרת פרויקטים אלה נחשבים לפתרון המתקדם ביותר כנגד איומי החיזבאללה לירות טילים על חיפה.

להתחדשות עירונית בחיפה שלל יתרונות

לדברי יונה יהב, עם שובו לתפקיד ראש העיר תנופת הבניה בעיר תתחדש, ותכלול גם בניה של שכונות חדשות והתחדשות עירונית בשכונות הותיקות.

לתפיסתו, קידום תכניות ההתחדשות העירונית בהיקפים נרחבים יעודדו משפחות צעירות לגור בחיפה, שכן הם ירצו לעבוד במתחמי התעסוקה החדשים ובהם עשרות אלפי מקומות עבודה בחברות ההייטק והביוטק המובילות בעולם.

יונה יהב מספר:

אין שום סיבה לעכב את ההתחדשות העירונית ואני מתכוון לדחוף אותה קדימה במלוא המרץ מיד עם שובי לתפקידי כראש העיר.
יונה יהב לראשות עיריית חיפה (צילום: מטה יונה יהב)
יונה יהב לראשות עיריית חיפה (צילום: מטה יונה יהב)

תכנית ההתחדשות העירונית המלאה של יונה יהב:

 • בתוך חמש שנים ייבנו 22 אלף דירות חדשות ועוד 20 אלף דירות בהתחדשות עירונית. זאת כמובן ללא קשר לקידום תוכניות התחדשות ופינוי-בינוי, שעתידות להוסיף עשרות אלפי דירות חדשות בשנים שלאחר מכן.
 • קביעת יעד כמותי של 30% היתרי בניה להתחדשות עירונית מסך ההיתרים לבניה בשנת 2024. בכל שנה יגדל היעד ב-5% נוספים.
 • עד לבנייתם של הממ"דים במסגרת ההתחדשות עירונית ייפרשו במוסדות החינוך ובמרחבים הציבוריים מאות ממ"דים ניידים שיעניקו את הביטחון לתושבי העיר בעת ירי טילים.
 • תוקם בכל שכונה בעלת פוטנציאל להתחדשות עירונית מנהלת עצמאית שתהיה אחראית על קידום הפרויקטים.
 • יוקם פורום מקצועי בראשות יהב, שיכלול יזמים, אדריכלים, כלכלנים, נציגי ציבור ואנשי אקדמיה לקיצור ההליכים הבירוקרטיים ולפתרון בעיות נקודתיות בפרויקטים קיימים.
 • יקודם מסלול ירוק ומהיר הן ליזמים והן לתושבים שירצו לקדם תכניות התחדשות עירונית. העירייה תהיה שותפה מלאה לכך, ויהב מתכוון להיות מעורב בזה באופן אישי.
 • יובטחו בכל פרויקט חדש שיוקם גם התשתיות הכרוכות בפיתוח. היזמים ייקחו חלק משמעותי בפיתוח סביבתי דוגמת הקמת מוסדות חינוך, מתנ"סים, פארקי שעשועים ועוד.
 • תיושם מדיניות שמבטיחה את האיזון בין צרכי הפיתוח לצרכי הסביבה. כיום, בנייני הרכבת הישנים תופסים חלק גדול מהקרקע. בעת ביצוע התחדשות עירונית הבניינים האלו ייבנו לגובה, וכך יהיה שטח פנוי גדול יותר לגינות ציבוריות ולשטחים ירוקים.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מטה יונה יהב
מטה יונה יהב
מטה יונה יהב - המועמד לראשות עיריית חיפה

כתבות קשורות לנושא זה

17 תגובות

 1. לגבי הכלכלה הזקוקה לידיים עובדות. נכון זה הבעיה של החלטת של כל ממשלות ישראל.צאדר לא נתנו את הדעת לגבי עיסוקם בכל עבודה ולא לאשר להם לדמי אבטלה. לכל מי שלא מצא מקום עבודה או נדחה ממקום עבודה. הכל בידי המובטל . אשר נהפך למובטל רק בגלל יתר התחשבות בהם ו. כך הרבה נשארים בביתם ומקהלים דמי אבטלה. . גם שחיילים משוחררים היתה תקופה שחיילים אחרי שחרור הגיעו לכל בתי מלון לתמוך ולעזור לכל בתי מלון באילת וים המלח. ופתאום נוכחתי לראות שהגיעו מירדן כדי לעבוד פה. ג'י הממשלה חייבת להודות את הדרישות לקבלת דמי אבטלה. . אז הכל בידי הממשלה וכך לגבי הדתיים גם להקשיח אבל לא רק הם הבעיה. ועוד דבר שהגדילו לתת דמי ביטוח לאומי לכל ילודה. יש אוכלוסיות המנצתות החיים על חשבון המדינה לא רק החרדים. הם היום לא הגדילו את הילודה שלהם כמו פעם ןאחרים כן והכל על גבינו.

 2. יונה יהב הבריח עשרות אלפי צעירים ומאות חברות היי טק ברחו מהארנונה הגבוהה וחוסר הפיתוח של חיפה. זה מורשת יהב הכושל "בזכותו" ההיי טק נדד לנתניה, תל אביב, הרצליה, יקנעם – כשחיפה הייתה הראשונה והמובילה. קיבל את חיפה כש-25 אחוז מתעשיית הטק בישראל הייתה בה – והשאיר עיר בה 6% בלבד. איזה הישג..
  למי שכתב החרדים הם חלק מאיתנו – ראינו אצל קליש שהם לא חלק מאיתנו הם נגדנו. צריך לומר את זה בגלוי. החרדים הם נגדנו. תושב חילוני לא מענין את מיכי אלפר. וניסו לסגור ולהעביר אליהם עוד ועוד בתי ספר, מתנסים, מבני ציבור חילוניים. החרדים הם נגדנו לא התגייסו, לא עובדים, לא כלום. מוצצים תקציבים ומחפשים לשנורר תקציב ייחודי ואיך להוציא פטורים לטףא לשלם ארנונה. ומיסים. מספיק יש מחסור בידיים עובדות בענפים רבים במשק. די לייבא פיליפיניות ועובדים זרים. שהאברוכס ייצאו לעבודה מהבטלה.

 3. אייל ,היו תקופות שצעירים רבים העדיפו פה לחיות . ןיונה יהב דאג להם . אבל מה לעשות שרבים למודו מקצוע הייטק . ולכן עברו לתל אביב. מרכז ההייטק. לכן מחוסר ברירה נאלצו לחיות שם . למרות המחיר היקר ששלמו. בשכר דירה , אבל שם כל מרכז הייטק. כל מי שרכש ידע בהייטק ו נאלץ לעבור ו. אז לא הכל באשמתו. רוצה לציין שקליש היו לה אנשים שהובילו אותה בכל מיני הבטחות . והכי הכי ידאגו לאזרח בכל. ואז היא כל מה שכבר היה לנו הרסה הכל. אני עצמי אחת מהם ועל רגע מתחרטת על הפסיסות שגליתי. אהל הכל ניתן לתקן. רק שלא מחסור לטיניות שעשינו. נורא. שוב ממשיכים לעדות את אותן הבעיות
  לגבי מבנים שהיו ןעברו לחרדים. הי אייל תתבייש. החרדים הדתיים הם חלק מחיפה כמוך למה אתה יוצא עליהם. יאמר לזכותו דאף פעם לא בנו המיוחד להם בתי ספר תמיד קיבלו שאריות. לדוגמא בקרית חיים בית ספר נתיבים היו שם דורות
  תלמידים שלמדו שם. באותו אזור מסיבות שונות לא היתה שם ילודה . ונדארו דם האכלוסיה בוגרת ולכן הבית הספר נשאר ריק ואחזקתוו בלי כלום יקרה , לכן היתה הצעה לדאוג לחרדים שגרו בקרית שמואל ולמגו בבתי מגוריםצבשכירות. ושם למדו. עד שחזר להיות בית ספר לתלמידים מחוננים. אייל די הם חלק מאיתנו . להם מגיע זכויות כמוך וכמוני . והוכיחו שהיו במלחמה תורמים מאוד . נלחמו למען המולדת וידם היתה בכל. אז די.

 4. יונה יהב הבריח בתקופתו 40,000 צעירים ואלפי עסקים מחיפה עקב העלאות ארנונה בלתי פוסקות, סגירת 6 בתי ספר ממלכתיים והעברת מבנים כמו בית ספר קישון לידי גורמים חרדים. זאת המורשת הכושלת שלו.
  כל מי שנכנס פה לכתוב אחרת כנראה עסוק בספינים לבחירות.
  לא היה כשלון יותר גדול מהאיש הזה בכל תחום חיפה סבלה ואסור שהוא יחזור.

 5. התחדשות ללא הרחבת תשתיות כמו כביש, ביוב, גני ילדים , קופת חולים ועוד.
  מספיק לראות את הבלגאן שהוא עשה ברמות רמז.
  קשקשן בלתי נלאה כמו בכל שנותיו.

 6. חורה לי שאתם חוטאים לאמת, נותנים במה ומפרסמים תוכניות רהב דמיוניות ממוחם הקודח של מועמדים שאתם יודעים שאבד עליהם הכלח ומנגד אתם מתעקשים לא לפרסם אמיתות מגובות בנתונים על חוסר הפעילות והנזק שמועמדים אלה הביאו לעיר במהלך הקדמציות שלהם.
  אני מציע שתתעשתו. תפקידכם הוא לעמוד לצד האמת ולצד העיר ותושביה.

 7. יונה יהב לדעתי הוא כן תרם שצעירים יחזרו לחיפה. הוא הבין שהעיר התחתית עוד מעט לא בשליטתינו. התחילו לחדור מחדש תושבים ערבים מהכפרים שלהם לחיפה. זה נעשה גם בתקופת גראל. הוא אשר הצליח ללגרש את רובם. הם נכנסו למבנים נטושים והתגוררו שם. זה קרה ב1990 . למלזלנו ' קרהה עליה הגדולה. הרוסית וובזה הצליח לפזר אותם . בתקופת של יונה יהב. היה לו פרויקט עבור צעירים . בא לקראתם בארנונה שלא ישלמו עודד לעבוד בעיר התחתית . ובאמת יש שם מכללה שנבנתה עבורם. והיום צעירי חיפה רבים מתגוררים שם ומבלים בעיר התחתית רבים המצעירים מגעילים לאכול ולבלות שם.

 8. הרבה דיבורים כמו בכל תעמולת בחירות
  חלק מתכניותיו של יהב לא יושמו בשנים הרבות שהיה ראש עיר.
  בזמנו היתה בניה בלי פתרונות מתאימים

 9. יונה תתארגן לך על יחידת דיור מוגן מפוארת אצל הילדים בארצות הברית.
  אתה לא חוזר ובין כה וכה הם לוחצים שתעברו אליהם לארה"ב.
  חיפה צריכה ראש עיר שיצעיד אותה לעתיד ולא לעבר.
  חיפה צריכה ראש עיר כמו רועי לוי ולא עסקני עבודה בני 80.
  ביוש, לא תודה.

 10. תשתיות התחבורה והביוב לא יכולות לעמוד בתוספת של עשרות אלפי תושבים. יונה יהב מבבל"ת שטויות על כל נושא תורן – פעם הוא יטפל בחזירי הבר, פעם בחינוך, פעם בהתחדשות… בפועל 15 שנה היה לו מלא זמן לטפל בכל הנושאים ובכל מה שנגע הקריס את חיפה והצעיד אותה לאחור מול כל שאר הערים בישראל. יצר גרעונות עתק, יצר נזקים קשים במערכת החינוך שלא טופלה, יצר פערים גדולים בביקוש לדיור בגלל בריחת תעסוקה. יכל לדרוש שמנהרות הכרמל ייתנו הנחות לתושבי חיפה שסבלו מהקמה שלהן ושהמנהרות המכוערות הרסו את הנוף של ואדי הגיבורים – כלום. לא דאג לכלום.
  כל ההבטחות שלו חלולות. הוא מובל על ידי יח"צנים פרסומאים ואנשי נדל"ן שמריצים מועמדים להשתלט על העיר ולהרוס אותה עוד יותר בבנייה צפופה בלי תשתיות. היזמים יקחו חלק.. ברור – רק שכח לספר שכבר יצאה חקיקה שאמרה שלא ניתן לחייב את היזמים בזה כי הם משלמים היטלי השבחה. כל האמירות של יהב חלולות ונראות כמו איזה דובר שהכתיב לו סיסמאות בנושא הבוער התורן.
  הוא כשל בכל תחום. כשל בהכנת חיפה למלחמה, לשריפה, להגירה מהעיר, להתחדשות עירונית, לעידוד עסקים. הכשלון זעק לשמיים ולכן לפני 5 שנים הפסיד בפער עצום ממועמדת אלמונית כי נשבר לאנשים מהכשלון והשחיתות של יונה יהב ומעגל המקורבים והיחצנים שלו. הבה נזכור את אנחת הרווחה והשמחה מלכתו של האיש שהקריס את חיפה והפך אותה לעיר עם הכי הרבה אחוזי הגירה של צעירים. הארנונה הכי גבוהה בארץ עם אפס תמורה, עירייה מנופחת מלאה מאות ג'ובים של מגזרים שהוא היה צריך לאתנן ויצרו כלום ושום דבר בעירייה דגרו שם 20 שנה בלי עשייה מימי מצנע ויהב התרגלו ש"אי אפשר לגעת בנו, אנחנו שייכים לחמולה של.." .. די מספיק.

 11. סוף סוף מישהו שמדבר עם שכל, חבל שלא הצליח לקדם את ההתחדשות עוד תקופתו אבל לעולם לא מאוחר

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

מכבי חיפה אמרה תודה ונפרדה ממאמנה מסאי דגו

במשחקה האחרון של מכבי חיפה במסגרת הדרבי החיפאי באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה נפרדה קבוצת מכבי חיפה ואמרה תודה למאמן הקבוצה מסאי דגו שהיה...

מעל 5 ק״ג חשיש ונשק נתפסו בשטח פתוח

(חי פה) למעלה מ- 5 ק״ג חומר החשוד כחשיש מחולק לפלטות ונשק "סופטאייר" ארוך נתפסו בשטח פתוח בבסמת טבעון. ממשטרה ישראל נמסר לחי פה תאגיד...

חי פה • התרמת דם בחמישי 30/05/24

חמישי 30/05/24 בין השעות 18:30 - 23:00במתחם השוקק של שוק תלפיות בחיפה לונץ 4, סמוך למסעדה התאילנדית בשוקיש לכם הזדמנות לעשות עוד משהו טוב,...

השחמטאי שנפצע ב-7 באוקטובר ורגלו נקטעה ינסה לזכות באליפות ישראל לאנשים עם מוגבלויות

חיפה מארחת את אליפות ישראל עשרות שחמטאים, ובהם אמנים ורבי אמנים, הבטיחו כבר את הגעתם לאליפות הארץ, שתיערך ביום חמישי בבית הלוחם חיפה ותחולק לקטגוריות...

ארגון וניהול דיירים בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38 • מנשה שמש קיים טכנולוגיות

דיירים אשר מעוניינים לחדש את הנכס אשר בבעלותם במסגרת פרויקט של פינוי בינוי או תמ"א 38 הריסה ובינוי, צריכים לפנות לחברה המתמחה בליווי דיירים...