תנועת הרכבות מהצפון למרכז תופסק בליל שני 25/3/19 משעה 21:00 עד יום ג’ בשעה 05:00 בבוקר

רכבת ישראל (צילום חגית אברהם)

שיבושים בתנועת הרכבות בחיפה:

תנועת רכבות הלילה מהצפון למרכז בקו נהריה-נתב”ג-מודיעין, תופסק בליל שני 25/3/19 בין השעות 21:00-5:00בליל שני 25/3/19 משעה 21:00 עד יום ג’ בשעה 05:00 בבוקר, בשל עיצומי וועד העובדים.

ברכבת ישראל מסבירים, כי וועד העובדים משבית מזה כחודש מבצעי תחזוקה חיוניים לבטיחות למסילות בכל רחבי הארץ. הנהלת הרכבת מבצעת בדיקות יומיות של המסילות, והטילה, כמענה זמני ובאופן מדורג 28 מגבלות מהירות, הפוגעות אקוטית בשירות הניתן לנוסעים, ומגדילות את האיחורים בכלל הרשת. זאת מכיוון שהרכבות נוסעות במהירות פחותה מזו המתוכננת.

בדיון חירום שהתקיים בשעות האחרונות, עולה כי לא ניתן להמשיך ולהסיע רכבות בקו דימונה-באר שבע, זאת בשל התעצמות ליקויי הבטיחות שהתגלו בו, ובשל כך, הופסקה החל מהיום (ראשון) תנועת הרכבות מהדרום למרכז עד להסכמת וועד העובדים לחידוש עבודות התשתית בקו. לצד זאת, ומאותה סיבה, תופסק החל ממחר (שני), תנועת רכבות הלילה מהצפון למרכז, בקו נהריה-נתב”ג-מודיעין, בין השעות 21:00-5:00. זאת במטרה לאפשר המשך תנועת הרכבות בשאר שעות היממה.

מרכבת ישראל נמסר: “הנהלת הרכבת לא תסכן את צוותי הרכבת, נוסעיה ותושבי האיזורים הסמוכים למסילות אלה. ומודיעה כי ללא טיפול מיידי במסילות, תתרחב הפסקת הפעילות לקווים אחרים”.

עוד נמסר: “וועד העובדים משבית מזה מספר שבועות את היחידה האחראית על עריכת לו”ז הרכבות החדש אשר מתוכנן להתחיל כבר ביום שישי. צעד זה כבר פוגע בשירות הניתן לנוסעים, ובמידה ולא יוסר בימים הקרובים, קיימת סכנה להמשך תנועתן הסדירה של כלל רכבות הנוסעים בארץ, החל מיום ראשון הקרוב”.

מוועד עובדי הרכבת נמסר: ” וועד העובדים לא נוקט בעיצומים שמשפיעים על הנוסעים. מדובר בצעד כוחני והזוי של הנהלת הרכבת אשר החליטה להשבית רכבות ללא הצדקה או צורך. מדובר באקט חסר אחריות של ההנהלה ובהחלטה חד צדדית ובריונית – הפעם כנגד הציבור. הנהלת הרכבת החליטה להשבית את קווי הרכבת  ללא כל נימוק ענייני או סיבה.

כאשר תמו האפשרויות הבריוניות של הנהלת הרכבת כנגד עובדיה החלה היא במה שנחזה כאובדן שליטה ובודאי דרך לפגוע בנוסעים. בעוד הבעיה במסילת הרכבת בדימונה מתייחסת לרכבות המטענים(קו 4) ואין כל מניעה להמשיך להפעיל רכבות נוסעים (קו 1) כך גם באשר לקו נהריה-נתב”ג-מודיעין. שאין כל מניעה להמשיך ולהפעיל אותו”.

“עוד נמסר: “בסופ”ש בית הדין לא נעתר לבקשת הנהלת הרכבת להוצאת צווי מניעה ונראה שבתגובה לכך משביתה ההנהלה קווים- זה פשוט אבסורד. בית הדין גם הנחה את ההנהלה לקיים מו”מ עם העובדים אבל במקום לעשות כן, או לחילופין לפנות לוועדת החריגים שאמורה לתת מענים במקרים דחופים/מיוחדים- מעדיפה הנהלת הרכבת להודיע על השבתת קווי רכבת”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.