תושבים בטירת הכרמל מתנגדים לאגף חדש בבית החולים לאנשים עם רקע של פגיעות מיניות

בימים האחרונים התחיל לפעול הוסטל בשטחי בית החולים לבריאות הנפש בטירת הכרמל. לטענת תושבים מטירת כרמל, משמש ההוסטל החדש לבני נוער שלכאורה הואשמו בפגיעה בקטינים. תושבים בטירת הכרמל מנסים להבין בדיוק מי האוכלוסייה בהוסטל והאם מדובר בבני נוער או מבוגרים, שעלולים להוות סיכון לילדיהם, אבל מתקשים מאוד לקבל תשובות ברורות. יותר מכך, בטירת הכרמל יש מספר הוסטלים, שיש להם קשר טוב עם תושבי טירת הכרמל וכך גם בית החולים מאור, שנמצא בתוך בית החולים, אבל לטענת תושבים הם מעוניינים בקשר טוב כל עוד לא מדובר באוכלוסייה, שמהווה סיכון.

דוד שחר חבר מועצת העיר טירת כרמל מסר לחי פה:
“לפני כחודש התחלתי לראות שיש הרבה תנועה בבית החולים, הבנו שיש שיפוצים בבית החולים ובמקביל ראינו כניסה נוספת. אמרו לנו שהמהנדס אישר כניסה זמנית. אחד מהעובדים בבית החולים אמר לנו שפתחו הוסטל לנערים בסיכון, פדופילים.
הכניסה מהווה מפגע בטיחותי וקודם כל ביקשתי לסגור את זה. באותו רגע חזרו אליי מבית החולים, דלית זולברג, ואמרה שעד ה 15/03/19 הכניסה תסגר. ניסיתי לדבר עם נציגים מבית החולים ולא קיבלתי תשובות. פניתי לראש העיר והוא הבטיח לעזור.
לפני שבוע אחד הנערים ברח. אחד השוטרים אמר, שאנחנו מטפלים, כי פתחו לנו הוסטל כזה מתחת לבית. עכשיו אנחנו מנסים לראות באיזה פעילות חוקית אפשר להשתמש על מנת לסגור את המקום. משרד הבריאות השכיר את המקום למשרד העבודה והרווחה (שירותים חברתיים) והם מצאו עמותה שמנהלת את המקום”.

עוד מסר דוד שחר: “אנחנו לא מקבלים תשובות ברורות באיזה גיל בני הנוער. אנחנו מגבים את וועד ההורים ואת ראש העיר, שפועלים ביחד. אנחנו ביחסי שכנות טובה עם בית החולים מעלה כרמל ובית הספר מאור. גם בתוך השכונה שלי יש הוסטל של אקי”ם ואנחנו מכילים אותם ואוהבים אותם ומזמינים אותם לאירועים ומביאים להם עוגות ודברי מתיקה. אנחנו קהילה מכילה ואוהבת, אבל במקרה הזה אנחנו חוששים ולא מוכנים לקבל את זה. אנחנו לא מוכנים לקבל אם מדובר בפדופילים, אבל כל הוסטל אחר אנחנו מקבלים בשמחה. אנחנו לא מוכנים לקבל את זה, הם לא יכולים להיות חלק מאוכלוסיה עם ילדים ונוער, כשהם מהווים סיכון כזה”.

ראש העיר אריה טל בסיור במקום. צילום: דוברות עיריית טירת הכרמל

ראש העיר אריה טל אמר כי נושא הקמת ההוסטל לפדופילים הובא לידיעתו ביממה האחרונה:
“מייד עם היוודע הפרטים זימנתי אליי את הגברת דלית כץ סולברג מנכל”ית בית החולים לבריאות הנפש בטירת כרמל העתידה להפעיל את ההוסטל. בפגישה הבעתי את מורת רוחי בצורה חד משמעית נגד הקמת ההוסטל בעיר ! מאחר ומדובר בשטח בית החולים שבאחריות משרד הבריאות, אני שוקל הגשת עתירה לבית המשפט בנושא , ולפנות לכל הגורמים בכדי למנוע את הפעלת ההוסטל .!! כמו כן, הורתי למנהל מח הביטחון בעיריה לתגבר את הסיורים בשכונות הסמוכות לבית החולים, של ניידות השיטור והפיקוח. בזמן הקרוב אפגש עם מפקד תחנת המשטרה בעיר בכדי לעמוד יחד איתו על הנושא ולהביאו לידיעתו. אני תומך בצורך של התושבים להביע מחאה באופן דמוקרטי, הכוללת הפגנה מול שערי בית החולים. אני קורא לכולם ללא קשר פוליטי לא להפוך את הנושא החשוב הזה לוויכוח פוליטי אלא להתאחד סביב הצורך למנוע את הקמת ההוסטל”.

ממשרד העבודה והרווחה  נמסר בתגובה לחי פה: מדובר במסגרת סגורה, בתוך בית החולים הפסיכיאטרי, המסגרת מיועדת לטיפול באנשים עם מוגבלויות שבמקביל יש להם גם רקע של פגיעות מיניות. מדובר באנשים אשר בשלב זה אינם יכולים לשהות במאסר, המסגרת מותאמת לצרכיהם הטיפוליים.
המסגרת סגורה לחלוטין. המטופלים שוהים בה 24 שעות ביממה ואינם יכולים לצאת ממנה ללא ליווי ועל פי תנאים שהוחלטו על ידי בית המשפט אין כל קשר בין המטופלים לבין השכונה.
מדובר בבית חולים פסיכיאטרי, שבו שוהים אנשים עם סוגים שונים של בעיות וקשיים במישור ההתנהגותי והנפשי. הקבוצה הספציפית הזו אינה שונה מכל קבוצה אחרת של מטופלים בבית החולים, ואין לה כל השפעה על חיי התושבים.


הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.