הפגנה סוערת בטירת הכרמל: קריאות זועמות וניסיון לחסום כבישים מול בית החולים לבריאות הנפש

ראש העיר אריה טל בהפגנה. (צילום: חני זארד)

מאות תושבים יצאו לרחוב למחות על המחלקה בבית החולים לבריאות הנפש המיועדת לטיפול באנשים עם מוגבלויות שבמקביל יש להם גם רקע של פגיעות מיניות ואמרו כי “לא יאפשרו לפדופילים לגור קרוב כל כך לילדי טירת הכרמל”

ההפגנה בטירת הכרמל. צילום: חני זארד

הפגנה סוערת התקיימה בטירת הכרמל אתמול, 15/3/2019 בשעות הערב:
מאות תושבים יצאו לרחוב כדי להגיד שלא יסכימו לקבל את האגף בבית החולים לבריאות הנפש בו שוכנו מורשעים בפגיעות מיניות. לטענת ראש העיר, חברי מועצה נוספים והתושבים מדובר בהוסטל לפדופילים בשטח בית החולים, אך משרד העבודה טוען שמדובר במסגרת סגורה, בתוך בית החולים הפסיכיאטרי, מסגרת המיועדת לטיפול באנשים עם מוגבלויות שבמקביל יש להם גם רקע של פגיעות מיניות. מדובר באנשים אשר בשלב זה אינם יכולים לשהות במאסר, המסגרת מותאמת לצרכיהם הטיפוליים.

מאות אנשים וחסימת כביש

מאות תושבים הגיעו להפגנה, נישאו מספר נאומים על ידי ראש העיר אריה טל, שכבר הודיע שיעשה ככל שביכולתו על מנת שאותם אנשים יורחקו מטירת הכרמל וחברי מועצה ובסופו של דבר התושבים אף ירדו לכביש וניסו לחסום מעבר של אוטובוסים. את המפגינים ליוו כוחות משטרה. ההפגנה נמשכה שעה ארוכה ובמהלכה התושבים שוב ושוב קראו קריאות כלפי אותם חוסים. ההפגנה התחילה מול בית החולים ובהמשך המפגינים הגיעו לכניסה לטירת הכרמל על מנת לנסות ולחסום את הכביש.

ראש העיר אריה טל בהפגנה. צילום: חני זארד

במהלך נאומו של אריה טל היו תושבים שהאשימו את העירייה בכך שהחוסים הגיעו לטירת הכרמל, והוסבר להם שמדובר במחלקה בתוך בית החולים ולכן העירייה לא אישרה את קיומה אלא מדובר בהחלטה פנימית של בית החולים.

חבר המועצה דוד שחר אמר לחי פֹּה כי זהו מאבק עירוני: “כולנו מאוחדים מאחורי ראש העיר במאבק הזה. אנחנו לא נוותר. המכרז קובע שההוסטל צריך לקום הרחק ממוסדות לימוד ויש כאן בתי ספר קרובים, שלא לדבר על זה שבתוך בית החולים יש את בית הספר “מאור”, יותר קרוב מזה לא יכול להיות. הגיעו לכאן הורים מאוד מודאגים וילדים, שלא ישנים בלילה מרוב פחד. יש כאן כאלה שרוצים לעשות דברים קיצוניים, אנחנו לא נאפשר את זה, כמובן”.

תושבים בהפגנה נגד ההוסטל. צילום: חני זארד

משרד העבודה והרווחה: “מסגרת סגורה”

מצד אחד התושבים והפוליטיקאים המקומיים מתכוונים להמשיך במחאה ולא להרפות עד שימצא פתרון, מצד שני ממשרד העבודה והרווחה נמסר כי המסגרת סגורה לחלוטין:
“המטופלים שוהים בה 24 שעות ביממה ואינם יכולים לצאת ממנה ללא ליווי ועל פי תנאים שהוחלטו על ידי בית המשפט אין כל קשר בין המטופלים לבין השכונה. מדובר בבית חולים פסיכיאטרי, שבו שוהים אנשים עם סוגים שונים של בעיות וקשיים במישור ההתנהגותי והנפשי. הקבוצה הספציפית הזו אינה שונה מכל קבוצה אחרת של מטופלים בבית החולים, ואין לה כל השפעה על חיי התושבים”.

התושבים לא רוצים את החוסים בחצר האחורית שלהם והם מתכוונים להמשיך במחאה, אבל מי שסובל ממוגבלויות וגם יש לו רקע של פגיעות מיניות, לא יכול לשבת בכלא וצריך מסגרת של בית חולים פסיכיאטרי בו יהיה עליו פיקוח של 24 שעות ביממה. נראה שעד שלא ימקמו את החוסים באי בודד לא יהיה שקט.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.