באנר החברה הכלכלית 100724

“נסראללה” לא רק בלבנון גם אצלנו בקרקעית הים בחיפה

כאדם שמבלה ארבע שעות בממוצע ביום בצלילות, כל יום...

ארגוני פשיעה הציבו מצלמות בחיפה

(חי פה) - ביום חמישי 18/7/24 הוסרו מצלמות מהמרחב...

ירי מקלעים כבדים מול חופי חיפה

(חי פה) - תושבי חיפה שמעו הלילה, 11/7/24, 22:50,...

רכבת הלילה לחיפה לא עוצרת בתחנה

(חי פה) - תושבים המתגוררים בשכונות בת גלים וקריית...

שידור ההפגנה בחיפה בקריאה לעסקה להשבת החטופים – 13/7/24

(חי פה) - בחיפה נמשכות ההפגנות נגד ממשלת נתניהו...
באנר חברה כלכלית 100724
באנר חזית הים רחב
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר גורדון 240624
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר קריית אתא קיץ 2024
פרסום בחי פה - רחב - מונפש

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל...

“נסראללה” לא רק בלבנון גם אצלנו בקרקעית הים בחיפה

כאדם שמבלה ארבע שעות בממוצע ביום בצלילות, כל יום...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

ד"ר קרן אסייג החליטה להשמיע את 'הקול הימני' באוניברסיטה – מאז היא "חוטפת אש"

(חי פה) – שמה של ד"ר קרן אסייג (34) מטירת כרמל, חוקרת סרטן שד שעושה בימים אלה פוסט דוקטורט באוניברסיטת חיפה, עלה בתקופה האחרונה לכותרות, כשפרסמה בפייסבוק תגובה נוקבת לאמירותיו הקשות של רקטור אוניברסיטת חיפה נגד תומכי נתניהו, במסגרת ריאיון שהעניק ל"ניו יורק טיימס".


הכול החל, כאמור, לאחר שהתפרסם בניו יורק טיימס ריאיון עם פרופ' גור אלרואי, רקטור אוניברסיטת חיפה, כשבין השאר סיפק בו הפרופ' אמירות קשות נגד תומכי נתניהו, אותם כינה "משיחיים", והוסיף כי מבחינתו הם "כבר לא האחים שלו".
ד"ר אסייג, שהתקוממה מדבריו של הרקטור, השיבה לו בפוסט נוקב בפייסבוק, ומשם החלו הדברים לתפוס תאוצה.

יש לציין כי רקטור באוניברסיטה הוא הסמכות העליונה בכל הנוגע לתוכניות הלימודים, הוא חבר בוועדות השונות וכן אחראי, בין היתר, על קידומם ומינויים של חברי הסגל האקדמי.

איך הוא יחליט את מי לקדם?

"מאוד נפגעתי מכך שהרקטור אמר שהביביסטים והחרדים הם לא אחים שלו", סיפרה לחי פה ד"ר אסייג. "אני ליכודניקית ותומכת ברפורמה המשפטית ובעיניי זה חמור מאוד שהדברים האלה נשמעים מצד רקטור אוניברסיטה, שאמור להיות כמו 'אבא שלנו' במסגרת הזו. לא יכולתי שלא לשאול את עצמי לפי אילו שיקולים הוא יחליט את מי לקדם מבין החוקרים באוניברסיטה, האם הוא לא יעדיף לתת קידום למישהו שחושב כמוהו, או מאמין באותם הדברים שהוא מאמין בהם?"

"אותנו משתיקים"

"מבחינתי זה מובן מאליו שהאוניברסיטה צריכה להיות מקום של ריבוי דעות, אבל ברור שהעיקרון הזה לא מתקיים. נראה שבאוניברסיטה יש רק דעה אחת – נגד הרפורמה המשפטית. ההרגשה שלי, וממש לא רק שלי, היא שמשתמשים בנו ככלי פוליטי. מקיימים שביתות כפויות ומפיצים מכתבים מטעם האוניברסיטה בשם כל הסטודנטים, ואת הצד שלנו, שחושב אחרת, פשוט משתיקים. נוצר פה הרושם שכל הסטודנטים, בלי יוצא מן הכלל, הם נגד הרפורמה, וזה ממש לא נכון".

אולי גם את מתנגדת למי שחושב אחרת ממך?

"זה לא נכון, בעלי לא תומך ברפורמה ואין לי עם זה שום בעיה. כל אחד הולך להפגין ביום שלו. אני באה ממשפחה שיש בה עוד שני אחים ביולוגיים ו-5 אחים מאומצים. מתוך האחים המאומצים יש 3 עם צרכים מיוחדים ואח אחד מוסלמי, שעכשיו התגייר. אז להגיד עליי שאני לא יודעת לקבל את האחר, בהתחשב במשפחה שממנה באתי, זה בלתי אפשרי", היא אומרת ומדגישה: "יש גם אמירות אחרות שנשמעות, שגם אם אני ממש לא מסכימה איתן, הן לגמרי לגיטימיות בעיניי. אבל האמירה כזו – "אנחנו כבר לא אחים", אין לה מקום בשיח, כי היא אמירה מפלגת, שתוביל לשנאת אחים, מעבר לזה שאני חושבת שזה בעייתי שאנשים שנמצאים בתפקיד כל כך ממלכתי מביעים את דעתם ועוד באופן כזה".

קרן עם הוריה והאחים – משפחת אסייג (אלבום משפחתי)

מה יהיה הצעד הבא שלך?

"אני עובדת על מכתב תלונה, אני חושבת שאני אפנה אותו למועצה להשכלה גבוהה. זו בעיה שאפשר לראות בכל צמרת האקדמיה".

בפוסט אחר שלך סיפרת על חברה טובה שאיבדת סביב הנושא…

"כן, הייתה לי חברה, ממש כמו אחות… עדיין קצת קשה לי לדבר על זה, כי היא מאוד חסרה לי. אהבתי אותה מאוד מאוד. היה לנו קשר ממש טוב. התחברנו מיד, זו הייתה אהבה ממבט ראשון. הרגשתי שאנחנו מצליחות ליצור עולם בלי מלחמות, עולם של שלום ודו קיום. אהבתי אותה בלב ובנפש והיא אותי. הרגשתי שזו באמת אהבה טהורה שלא תלויה בשום דבר. הייתי רק מחכה לפגוש אותה בבוקר בעבודה, היא הייתה אומרת לי "חביבתי" והייתי אומרת לה, "אחותי" והיינו מתחבקות. למדנו יחד, עזרנו הרבה אחת לשנייה, היינו אוכלות יחד צהרים, חגגנו אחת עם השנייה את האירועים המשפחתיים…

בזכותה הייתי פעם ראשונה בחתונה של מוסלמים, ובכל מיני טקסים שלא הכרתי, שמחתי איתה, רקדתי איתה… היא באה לבריתה של הבת שלי, היינו מאוד קשורות וגם אחרי שהדוקטורט הסתיים נשארנו בקשר ודיברנו הרבה בטלפון. היינו עוזרות המון אחת לשנייה, בכל דבר, בענייני עבודה, במשברים שכל אחת עברה… הרגשתי שהיא שם בשבילי ואני הייתי שם בשבילה, התחושה היתה תמיד של הדדיות מלאה.

עד לבוקר אחד, בו קמתי וקראתי תגובות בפייסבוק לפוסט שהעליתי ערב קודם לכן על מכון ויצמן, אחרי שבעמוד הפייסבוק של המכון פורסם משהו על "הדיקטטורה" והשחירו את כל העמוד. בפוסט שלי יצאתי נגד זה וטענתי שבמהלך הזה הם נותנים יד לאלימות ולבריונות ושמוסד אקדמי לא צריך לערב את כל הפוליטיקה הזו, והוספתי שאני מתביישת בכל האקדמיה על מה שנעשה.

בתגובה כתבה אותה חברה: "תתביישי לך, אני 'אחותך' ואני חושבת משהו אחר, אז את מתביישת בי?". אני לא זוכרת את המילים המדויקות, אבל היא ממש נכנסה בי וזה היה מאוד מאוד פוגע. ובנוסף, היא עשתה זאת לעיני כל, שזו עוד פגיעה צורבת. הרגשתי שהיא עושה לי עוול, כי היא עצמה כתבה הרבה דברים קשים מאוד נגד חיילי צה"ל, ואפילו שיתפה תמונה של מחבלים שחוסלו וסימנה לב שבור. אז הנושא הזה פגש אותי כבר כמה פעמים, אבל החלטתי, בשם האהבה שלי אליה והחברות שלנו, לא לנתק איתה קשר בגלל הדברים האלה, גם מתוך ההבנה שהיא גדלה בסביבה ובתרבות אחרת, ושמבחינתה אלה לוחמי חופש.

היה לי קשה מאוד להכיל את הדברים האלה, אבל קיבלתי את זה, למרות הכול, לכן מאוד כאב לי שהיא הגיבה כפי שהגיבה והטיחה בפניי את העלבונות האלה וטענה שבגלל שאני חושבת אחרת, אני לא אחותה, מבחינתי זה כל כך לא נכון.

צריך להבין שזה בכלל לא העניין, כל אדם רשאי כמובן להחזיק באיזו עמדה שהוא רוצה וגם להשמיע אותה בריש גלי. אבל כשמדובר באדם פרטי זה שונה ממוסד אקדמי, שאמור להישאר ממלכתי ולא צריך להכניס את כל הלכלוך הזה אליו, כי לפחות חצי מהעם הם ימנים, ואפשר להניח שזה המצב גם באותו מוסד אקדמי, אז למה שאנחנו נרגיש מודרים?

אחרי שהתאוששתי התכוונתי לכתוב לה את כל הדברים האלה, אבל ראיתי שהיא כבר הספיקה למחוק אותי מהחברים שלה, אז זה מה שגרם לי לצאת ולשתף את התחושות הקשות באותו הפוסט".

איך את מרגישה עם כל ההתרחשות סביבך אחרי שפרסמת את תגובתך לרקטור?

"אני עוברת תקופה מאוד מורכבת מאז שהדברים התפרסמו. אני חושבת שאף אחד לא אמור להרגיש את הכאב שאני חווה עכשיו. אנשים מכנים אותי בכינויים שלא יעלו על הדעת ברשתות החברתיות, מאחלים למשפחה שלי ולי רע. ועל מה? אני לא קיצונית בדעות שלי, אבל גם אם הייתי, זו לא סיבה. אני לא דיברתי על רפורמה כן או לא, אני בסך הכול אמרתי שאוניברסיטה, שאמורה להיות הכי פלורליסטית, היא כל כך רחוקה מזה. כמה הפוליטיזציה שולטת, ואני מרגישה שאני לא שייכת. כשהרקטור אומר דבר כזה, שאני לא אחותו, הוא בבת אחת שם אותי במקום משונה וחריג. זה אומר שכל מי באוניברסיטה, שמתנגד לרפורמה, הוא כן אח שלו. למה אני צריכה להרגיש מודרת?"

דוד שלך, התסריטאי מני אסייג, כתב שאת "חוטפת" יותר בגלל הקשר המשפחתי, את מסכימה איתו?

"אני גאה מאוד במני ומוכנה לספוג אש בגשל הייחוס אליו באהבה. מנגד, אני גם מקבלת המון חום ואהבה מהרבה מאוד אנשים שמעריצים אותו וכאלה שרואים בו לוחם צדק אמיץ".

יש לך חששות שעצם זה שאת מתראיינת עלול לסכן את הקריירה שלך?

"יש פה סיכון שחשבתי עליו מראש והחלטתי לקחת אותו, כי המצב פה מאוד חורה לי. 14 שנים אני באקדמיה ו-14 שנים אני מושתקת. עכשיו אני נלחמת על זה. אני גם חושבת שאנשים רואים את השיימינג שאיתו אני מתמודדת, וזה קצת כמו ביטוח בשבילי. אני בטוחה שאם ייראו שהמעמד שלי באקדמיה נפגע אחרי מה שאני עוברת, אנשים יתרעמו על זה".

נוצר איזה קשר בינך לבין הרקטור בעקבות הדברים?

"לא נוצר בינינו שום קשר, ואני כן ציפיתי לזה, במיוחד שאני התראיינתי ואמרתי שלרות הכל, מבחינתי הוא כן אח שלי".

תגובת אוניברסיטת חיפה לכתבה תצורף כשתתקבל.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

36 תגובות

 1. כל האקדמיות במדינת ישראל הן על טהרת השמאל!!!
  חתני לאחר שסיים את הפוסט באמריקה ביקש לחזור ולהתקבל באחת האקדמיות כחוקר ביולוגי גנטיקאי.
  שום אקדמיה לא אישרה את קבלתו!! הוא ימני בדעותיו!!
  ככה נשארה בתי בעלה וארבעת ילדיהם המוכשרים לעילה ולעילה. נכדי האהובים.
  נאלצו להשאר לחיות באמריקה.
  ההפסד הוא לא רק שלי!!

 2. קרו אסייג,
  אדם פיקח היה מבין מה קורה לך. ננסה להסביר:
  אין פה עניין של "לכל אדם דעה משלו". יש פה משהוא אחר: לתמוך במהפכה המשפטית זה הרס המדינה, קלקול המוסדות הציבוריים, הרעת היחסים בין השילטון לבין האזרח.
  ברגע שאת תומכת במהפכה ובמושחתיהו – את תורמת להרס.
  מכאן ההתנגדות לך ולשכמותך.
  את לא אחות של אנשים שרוצים את טובתה של מדינת ישראל. להיפך.

 3. מי שכותבת בצורה שטחית שכל המחאות הן פייק לא שווה שום דבר.
  את קוראת לעצמך ימין ליבלי?
  תתביישי לך

 4. שמעתי אותך בהפגנה שלכם מול הכנסת ואת נשמעת כבכינית. יש לך רק 3 פירסומים שזה כלום.
  סימת למידי רפואה ואף אחד לא עצר אותך אז אולי זה המקסימום שאת יכולה ואני לא מזלזל מאוד קשה להתקבל לרפואה ולהיות רופא.

  וכן אני מבין אנשים שמחרימים אותך כבתור מתנגד לביביזם אני רואה בביבזים סכנה קיומית ואני חושש שהילדים שלי יכליתו לא לחיות במדינה שלי.

  את בכינית כמו הדוד שלך למרות שאתם מאוד מצלחים בקיצור את שיכת למחנה אכלו לי שתו לי למרות שבפועל את בעשירון העליון.

  ולסיום אני לא מבין איך מקופחת כמוך נועמת בהפגנה כאשר הקהל מחזיק שלטים של נועם ?

 5. אם ההבדל בין המפלגות כ"כ גדול – מדוע אינני מאמין לאף אחת פרט לאילו שהפכו לכמעט לא נחשבות??

 6. קראתי בעיון את התגובות כולן.
  אני חייבת לציין שני דברים מעניינים.
  אלו שתמכו בקרן אסייג השמשו בשפה רגילה ובמילים פשוטות תמכו בה מבלי להשמיץ אף אחד.
  לעומת אלו שהבינו את אלו שהתרחקו ממנה או פסלו אותה והוסיפו גם הם השמצות.

 7. קרן אסייג היא גאונה!! היא לא חושבת שמינויים מתבססים קודם כל על מספר הפרסומים ואיכותם? השתתפות בכנסים וארגונם? היא באמת חושבת שמינויים באקדמיה, זה כמו ג'ובים במרכז הליכוד??? חבל…

 8. בחורה פתטית בעייני. חיה בסרט ומתמסכנת כל היום. לא מקבלת דעות של אחרים וחוסמת אותם ואחכ אומרת שהיא פלורליסטית.

 9. זה חמור מאוד שמשכילה,אנטליגנטית ובעלת תואר אקדמי מכובד מזדהה עם ההפיכה המשטרית והמשפטית ! מילא שבורי עם הארץ בימין תומכים בסכנות החמורות לעתיד המדינה כמדינה דיקטטורית עם דיקטטור שנאשם בפלילים,מושחת,ניהנתן ושקרן שמשגע מדינה שלמה בגלל האנטרסים האישיים שלו בלבד ! איך אישה כזו מסוגלת לתמוך בימין של היום,השפל,השקרן,
  המניפולטיבי,המונע מרצון לקבל לידיו כוחות שליטה ושלטון ללא עוררין ולהפוך את המדינה לפשיסטית מוצהרת.זו בושה לאינאליגנציה של כל בר דעת,ומסתבר,שיש גם אנטליגנטים ומשיכילים הזויים וטיפשים !!!

 10. איזה כיף זה האכלו לי שתו לי הקורבנות המתמסכנת שבשמה מחוללת הממשלה המטורללת הזו הפיכה משפטית, גניבת מדינה ודעת בחסות דת חשוכה ואנשים פשיסטים. גברת דוקטור לא יקדמו אותך כי אינך טובה מספיק זה הכול. לא קשור ללקקנות רקאטלית את ממש אבישי בןמחיים באישה. עייפתם לנו תאף.

  • גם השנאה החילונית לכל דבר דתי הוא חשוכה ופשיסטית
   גם חוסר ההכלה של דעות ותרבות שונה משלכם היא גניבת דעת כשאתם מתיימרחם לייצג פלורליזם וחופש ביטוי

 11. ד"ר אסייג, את השראה אמיתית, בעלת אומץ מרשים ומהווה דוגמה נהדרת לכולנו בימין הגאה והזוקף קומה!

  • מאד אמיצה. להגיד כאלה שטויות בלי פחד!! מי הדיר אותה, ומי משתיק אותה?? סתם מפזמת את מנגינת השתו-לי אכלו-לי, שהיא כ ראה פס-הקול של חייה. עצוב.

 12. עצוב מאוד שלהביע עמדה במדינה ״דמוקרטית״ נחשב לאמיץ… זה רק מראה באיזה טרור מחשבתי אנחנו חיים בגלל השמאל הנאור. הגיע הזמן לאזן את השיח ולהשמיע קולות.

 13. זה לא רק באוניברטית חיפה זה בכל האוניברסיטות ובכל מקום הגיע הזמן למרוד ולתת לטון הימיני את מה שמגיע לו ולא להתנצל על כלום להגיד אני ימיני גאה הם הבושה והקלון שמשצמשים במעמדם לרמוס אנשים עד כאן אנחנו איתך קרן אסייג

 14. הבעיה היא לא מצביעי ימין, הבעיה היא תומכי ההפיכה. מי שרוצה לבטל את הדמוקרטיה הוא לא אח שלי.

  • אתה לא מודע למה שאתה כותב אלא פשוט מקיא מילים.
   אתה ממשיך לחזור על אותן המילים הריקות כמו כל שאר חבריך ועוד נתעקש שזו הבעיה.

   משלי קראת?
   באוזני כסיל אל תדבר, כי יבוז למיליך.
   אנחנו לא מדברים יותר עם קירות קוגניטיביים, כשתלמד מה אתה רוצה להגיד – תפדל.

 15. הרקטור הנאור אדם גזען וכחשוך, מלקק למקורבים ומסדר גובים לחסרי יכולת רק בגלל שהם חברים. כולם שונאים אותך בלשכה יא מתעלל בריון מגלומן. מיכל, ורדית אסתר ודנה מלכלכות עליך מבוקר ועד ערב. אדם לא ראוי ואוניברסיטה כושלת. יאללה למכור לסינים והביתה לפנסיה החזירית.

 16. אין שום פסול בלהיות ימני. דעותיי ימניות וחלק גדול ממתנגדי ההפיכה הם ימניים. הבעיה היא בהידבקות אחר מנהיג שהורס כל חלקה טובה במדינה, שנכנע לקיצוניות המשיחית שבזה לחוקי המדינה, הבעיה בהליכה עיוורת אחר מי שמנסה להשליט בכוח מהפיכה משטרית שתוביל אותנו לכאוס, שרץ בריצת אמוק לכפות עלינו חוקים שיהפכו את המדינה ללא דמוקרטית. הבעיה היא בפרופיל האנושי של חלק מנבחריה שהתבהמו, הבעיה היא בהתקשרות למגזר שמנסה להדיר נשים, להפלות להטביע ולפגוע במיעוטים – כל אלה בניגוד לערכי היסוד בהם דוגלת האקדמיה. ד"ר אסייג, זו לא שאלה של שמאל ימין, זו לא שאלה של תמיכה בעמדה פוליטית זו או אחרת. זו נהיה אחר ערכים לא דמוקרטים והפיכת מדינת ישראל למדינה שאיבדה את המצפן שלה על בסיס מגילת העצמאות כשהיא מובלת לפי התהום.

  • תתחילו ללמוד על מה אתם מדברים,
   אתם מדקלמים נוירוזות שדחפו לכם לגרון.

   תעשי לעצמך טובה גדולה מאד ותקראי את הכתבה הזו,
   זה בריא מאד להתמודד עם דעות שונות, ואולי אפילו תצליחי לפתח דעה עצמאית, משלך.

   אף אחד לא קורא את המילים המנופחות האלה יותר, זה מתיש רגשית וקוגניטיבית.
   השיח הבוגר מחכה לך כאן, מתי שתהיי מוכנה.

  • המדינה לא איבדה את הצפון ולא את המצפון אנשים כמוך שמוסתים כל הזמן הם הגורם להרס ואת לא ימינית בכלל ואנחנו לא משיחיים בכלל מה שקורה זה הפקר בעלי המאה נותנים את הדעה וזה לא יקום ולא יהיה נבחרה ממשלה שיום של חסד לא נתנו לה ולא לאזרחים אנשים הזויים ,משועממים,מוסתים ,דקטטורים מרשים לעצמם הכל ולא ניתן לזה יד אז גברתי תישני ותוקמי לצד הנכון

  • אפילו אחרי כל מה שקורה במדינה, אתם ממשיכים באותו ניגון הזוי על דיקטטורה ומשיחיים??? בזמן שיש פרעות ותקיפות ללא סוף נגד יהודים. אתם עיוורים! מספיק להסתכל על ההיסטוריה ולהבין שזה הכל עניין של שליטה וכוח. אתם רוצים שליטה וכוח מוחלטים ושהכל יתנהל לפי השקפת עולמכם- זה חביבתי, זה דיקטטורה!

 17. חבל שאין לך ראייה הוליסטית ומקיפה ואינך מרחיקת ראות. הטעות שלך תתנפץ לך בהמשך בעוד כחודש עד חודשיים.

  • והצלחת לנצל את ההזדמנות היחידה של מישהי לדבר מדם ליבה, בשם רבים,
   כדי לבטל אותה.

   לדבר לקיר פשוט.
   את חבל אחד גדול.

 18. דבר ידוע שהאקדמיה בארץ היא מעוז השמאל הליברלי הפרוגרסיבי. אחוז המזרחיים באקדמיה הוא כ10 אחוז בלבד. כנראה שהמזרחיים לא מספיק מוכשרים.הרי גם השופט ברק טען שלא מצא אף לא שופט מרוקאי אחד שראוי לכהן בבית המשפט העליון…מן המפורסמות היא שישנם הרבה מרצים שמשמיצים את המדינה באזני ובעיני אקדמאים זרים על אף שהם מקבלים שכר ומענקים מן המדינה. הגדיל לעשות אחד המרצים באוניברסיטת באר שבע שלא איפשר לחייל במדים להכנס להרצאה. אנשי ימין חוששים להביע דעתם בגלוי שמא יבולע להם. המלג שמקצה כספים לאוניברסיטאות אמור לטפל בתופעה הזו. מקוה ששר החינוך ייתן דעתו על העניין החמור הזה.

 19. חבל שכל החינוך שקיבלה לא עזר לה להבין כלום
  שתלך ללמוד אצל הביבסטים חבריה הנאורים

 20. כאגיל הנאורים שמטיפים לסובלנות, פלורליזם וחופש ביטוי מתבררים כעדר בולשביקים שמסכימים לזה רק בהתאם להשקפת עולמים, מיד יכנו את כל מי שלא תואם להשקפתם קיצונים, פשיסטים או ענטי-דמוקרטים..
  אלו תמיד אותם כללי משחק מעוותים-במכוון וצבועים-במתכוון שאיתם מנסים להשליט את הטרור המחשבתי שלהם ולעשות הפרד ומשול עוד מקום המדינה עם מפ"ם ומפא"י ורק"ח רק השמות שלהם השתנו כדי להסוות, אבל כלום בתעמולה, בהדרה ובהשתקה לא השתנה.

 21. פשיסטים תמיד יטענו שהם מדוכאים ע"י קונספירציית הנאורות, גם כשאחרון החושבים יהיה בכלא ימשיכו לטעון כך…

  • ברור כל הימין זה מיד פשיסטים.. ואתם הנאורים שמטיפים לסובלנות, פלורליזם וחופש ביטוי מתבררים כעדר בולשביקים שמסכימים לזה רק בהתאם להשקפת עולמם, מיד יכנו את כל מי שלא תואם להשקפתם קיצונים, פשיסטים או ענטי-דמוקרטים..
   אלו תמיד אותם כללי משחק מעוותים-במכוון וצבועים-במתכוון שאיתם מנסים להשליט את הטרור המחשבתי שלהם ולעשות הפרד ומשול עוד מקום המדינה עם מפ"ם ומפא"י ורק"ח רק השמות שלהם השתנו כדי להסוות, אבל כלום בתעמולה, בהדרה ובהשתקה לא השתנה.. מעוז האקדמיה נכבש בידי השמאל הקיצוני והפוסט ציונים. מרוב פוליטיזציה היא רק מתדרדרת בדירוג העולמי.

 22. בבקשה לדייק, דבריו של הרקטור לא היה נגד תומכי נתניהו אלא נגד תומכי *הרפורמה*,
  כלומר כנגד קבוצה הטרוגנית שסטטיסטית מהווה מעל 50% מהסטודנטים במוסד שהוא מנהל בצורה מעוותת.

  קרן, את לא היחידה.
  אין לנו כסף לזרוק את התואר לפח, אין לנו את הפריווילגיה לומר את דעתנו, אין לנו ברירה אלא לספוג ולספוג ולספוג. הקנטות אין סוף, הזמנות ל"זומים מיוחדים ובהולים על ההפיכה המשטרית", פניות מודאגות מהדיקן על האסון הגדול שאנחנו חייבים להתנגד לו.

  כאילו שלהוציא היום תואר זה קל וזול, אנחנו עוד צריכים להתמודד עם מרצים ואנשי סגל שצועקים עלינו שחובה להתנגד למשהו שאנחנו בעדו, ושבאמת,
  ב א מ ת מתנקמים בנו.

 23. כמו רוב האוניברסיטאות בישראל, אנדי ההנהלה והמנהיגים שלהן מרשים לעצמם יותר מידי לפתוח את הפה. את הכספים ואת ההשקעה שנוצנים להם,לוקחיםממשלמי המיסים הימניים גם כן. הייתי זורק אחד מהם לאלף עזאזל כדי שהאחרים יראו וייראו ויחשבו טוב טוב כיצד הם מתנהגים לימניים ולאלו עם הדעות האחרות שהם כופים עליהם את שלהם.
  עדיף לכולם לא לעצבן אותנו, כי אצלנו הימניים ע"פ תורתם, התרבות פחות שולטת ואנחנו לא חוסמים רק את איילון.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

בת גלים חוגגת עם ציור קיר חדש ופיקניק מחאה למען הקזינו • כולכם מוזמנים! ראשון 21/7

(חי פה) - לכבוד אירועי 100 שנים לשכונת בת גלים בחיפה, נערך ביום חמישי, 18/7/24, פרויקט חגיגי בהשתתפות תושבי השכונה ובהנחיית חברי עמותת "ועדת...

בזמן שבילתה בחיפה, התיק עם התכשיטים והכסף נגנב מרכבה

(חי פה) - בילתה בפאב בחיפה והתבשרה על ידי השוטרים כי תיקה, המכיל תכשיטים רבים וכסף מזומן, נמצא בידי עבריינים שפרצו לרכבה. מהמשטרה נמסר לחי...

(חזר לבעליו) כלב שיצו זכר לבן אותר באזור נחל סעדיה

עדכון לשעה 11:30 - הכלב מצא את בעליו (או להיפך). תודה לכל מי שסייע. (חי פה) - כלב שיצו מסתובב בחלק הצפוני של נחל סעדיה....

צפו בנאומים בהפגנה נגד ממשלת נתניהו – חיפה – 20/7/24

(חי פה) - נמשכות ההפגנות נגד ממשלת נתניהו, אשר נכשלה במגוון תחומים וביניהם הביטחון, החברה והכלכלה. המפגינים קוראים לנתניהו לא לטוס לארה"ב בלי עיסקת...

שני פצועי ירי ושני נפגעי חרדה בעיספיא

ממד"א נמסר לחי פה: בשעה 15:56 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל, על גבר ואישה שנפצעו באירוע אלימות בעספיא. חובשים ופראמדיקים של...