כדורעף: נשארו עם המחמאות • מכבי XT חיפה מפסידה בגמר גביע המדינה

בגמר מותח ומורט עצבים שנערך אתמול (יום ב') באולם מטרו ווסט ברעננה, הפסידה מכבי חיפה להפועל כפ"ס 3:2 במערכות (25-23, 23-25, 25-27, 25-11, 12-15) וספגה למעשה את הפסדה הראשון העונה ,דווקא בגמר הגביע. המאמן, גיא שמאי: "מרוסק אבל ארים את עצמי ואת הקבוצה, נחזיר באליפות"

ערב מאכזב לספורט החיפאי. מכבי XT חיפה בכדורעף, אחת הקבוצות היציבות בעיר, אם לא היציבה שבהן, הפסידה בגמר גביע המדינה ולאחר 3 שנים רצופות בהן הניפו את הגביע, יסתפקו הירוקות בסגנות.

למרות שמכבי XT חיפה לא הציגה את אחד ממשחקיה הטובים העונה, היא לא הייתה רחוקה מלנצח גם את המשחק הזה והפסידה את המשחק רק במערכה החמישית והמכריעה. כעת, יתרכזו הירוקות בבית העליון ובמאבק על תואר אליפות, שני ברציפות, אם יגיעו לכך.

לצד השחקניות שבלטו דוגמת לוגאן תום ויוליה אנדרושקו, ניתן לציין את פולינה מאליק, שנתנה משחק אדיר וגם את ורה קלימוביץ’ וקתרינה זילברמן שהיו טובות בהגנה, אך בסופו של דבר, לא יכלו לעמוד מול הנחישות של גלית דבש, אנה ויליקי וחברותיהן מהשרון. מכבי תתרכז עכשיו בהשגת צלחת האליפות כשאם תזכה בה, זו תהיה הפעם השנייה ברציפות.

 

מהלך המשחק

הרבע הראשון היה צמוד מאוד, כשמכבי פתחה טוב וכבר הובילה ב-5 נקודות הפרש. הקבוצה מהשרון הצליחה לחסום בהצלחה הרבה התקפות של מכבי ולחזור למשחק. למרות זאת, מכבי הראתה אופי וניצחה במערכה, בעיקר בזכות נקודות חשובות של יוליה אנדורשקו, שהראתה כמה הנתונים הפיזיים שלה מוסיפים להנחתות ולהתקפה של מכבי.

ברבע השני פתחה כפר סבא חזק, אך מכבי הצליחה לחזור למשחק שוב, הודות לאנדרושקו שעשתה נקודות חשובות, אך הירוקות נכנעו בישורת האחרונה והפסידו את המערכה.

הרבע השלישי שוב היה צמוד והגיע אף להארכה, אך מכבי הייתה עייפה והפסידה גם אותו.

ברבע הרביעי ראינו רק קבוצה אחת והיא משלנו, מכבי חזרה לעצמה וניצלה בעיקר את העייפות של הכפר סבאיות, כשהבולטת אצל הירוקות הייתה קרדוניס עם הנחתות אדירות בשיתוף פעולה עם היפנית סאטסוקי, הירוקות ניצחו את המערכה בהפרש 14 נקודות ועברו למערכה המכריעה, שם דיברה בעיקר העייפות של הבנות, שהפסידו את המערכה בכדור הגשה פשוט והפסידו את המשחק.

נקודות למכבי:  לוגאן 24, אנדרושקו 20, מליק 16, קרדוניס 14, קלימוביץ’ 10, שטיין 1, אוסוקין 1.

 

התגובות

מאמן מכבי XT חיפה, גיא שמאי, נראה המום בסוף המשחק, כשבטח לא ציפה שהפסדו הראשון בתפקיד מאמן מכבי חיפה, יגיע דווקא בגמר הגביע:

מאכזב להפסיד במעמד כזה. סבלנו במשחק מהרבה עליות ומורדות  שלא אופייניות לנו. המשחק היה צמוד מאוד. כפר סבא קבוצה טובה מאוד אבל אני באמת חושב שהמשחק היה תלוי בעיקר בנו. לצערי בנקודות החשובות היינו פחות אגרסיביים. ב

משחק אחד עם המון לחץ של גמר הכל יכול להיות, המרחק בין הפסד לניצחון במשחק היה קטן מאוד. הפסדנו, אבל זה הספורט. נלחם חזק על האליפות, היינו קבוצה טובה ונמשיך להיות קבוצה טובה.

 

שחקנית מכבי XT חיפה אנסטסיה קרדוניס, בתגובה לחי פֹּה אחרי המשחק:

ראשית, כל הכבוד לכפ”ס על הלחימה, משחק ההגנה המצוין וההתעלות שלהן במערכה החמישית. שנית, אני חושבת שהמשחק היה ברמה גבוהה מאוד, באנו עם תשוקה לנצח ונתנו משחק מצוין. העונה שלנו עדיין לא נגמרה ואנחנו מכוונות לקחת את האליפות.

אני מודה לאוהדים שלנו שעשו את המרחק עד רעננה ולא הפסיקו לעודד, גאה בשחקניות שלנו על הלחימה, שיהיה לנו בהצלחה בהשגת תואר האליפות.

 

ביום שישי הקרוב, תצא מכבי XT חיפה, למשחק חוץ מול מכבי חדרה ותמשיך את המסע שלה לעבר זכייה באליפות שנייה ברציפות.

 

אנסטסיה קרדוניס (צילום: ראובן כהן)
אנסטסיה קרדוניס (צילום: ראובן כהן)
מכבי XT חיפה (צילום: ראובן כהן)
מכבי XT חיפה (צילום: ראובן כהן)
המאמן גיא שמאי. (צילום: אלבום אישי)
המאמן גיא שמאי “המרחק בין הפסד לניצחון במשחק היה קטן מאוד”. (צילום: אלבום אישי)
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור ספורט בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו