כדורעף נשים: זעזוע מקצועי במכבי XT חיפה, שלמרות הכל, מסיימת את הבית העליון במקום הראשון

גיא שמאי (צילום: ראובן כהן)

בצעד שנחשב למפתיע יחסית, הוחלט לפני מספר ימים במועדון הירוק לסיים את תפקידו של מאמן הקבוצה גיא שמאי, המאמן את מכבי XT חיפה מתחילת העונה • שמאי: "גאה בדרך שלי, כנראה שיש מניעים אחרים לפיטוריי"

את החודש האחרון יעדיפו לשכוח בקבוצת מכבי XT חיפה. אחרי שאיבדו את הגביע, במשחק מול הטוענת לכתר הפועל כפ"ס, הפסידו להן הירוקות גם במסגרת הליגה. בשבוע שעבר, אף הפסידו החיפאיות גם לקבוצת ק.ק.ת"א בתוצאה 3:0 במערכות!
בשבוע האחרון נוהלו שני משחקיה של האלופה ללא מאמנה גיא שמאי, כשברקע שמועות על פיטוריו.

גיא שמאי (צילום: ראובן כהן)
גיא שמאי (צילום: ראובן כהן)

ביום חמישי האחרון (21 למרץ 2019), יצאה בשעות הערב הודעה מטעם המועדון על סיומו של המאמן גיא שמאי בקבוצה בזו הלשון:
"מועדון מכבי XT חיפה וגיא שמאי סיכמו על סיום עבודתו של המאמן במועדון. אנו מודים ומעריכים את גיא על תרומתו לקבוצה ומאחלים לו הצלחה גדולה בהמשך".

גיא שמאי בתגובה לחי פה, על ההחלטה על סיום עבודתו בקבוצה, צעד שמבחינת לא מעט אנשים היה מפתיע, במיוחד לאור החיבור שלו לקבוצה והעובדה שהיא עדיין רצה לאליפות:


"לצערי הדברים עם מכבי חיפה לאחרונה לא הסתדרו , מבחינה מקצועית אני גאה בדרך שהובלתי , לאורך כל העונה אנו מובילים את הליגה תוך כדי הצגת כדורעף מתקדם וטוב מאוד. לצערי בגמר גביע המדינה, הפסדנו במשחק שהתעלה לרמה גבוהה בתוצאה 3-2, כששתי הקבוצות משחקות מצויין . לכן, כנראה שיש מניעים אחרים שגרמו לפיטורים שלי , בכל אופן אני מאחל לקבוצה ולמותג שאותו אני אוהד מגיל אפס מכבי חיפה' המון הצלחה בהמשך.
גיא שמאי (צילום: ראובן כהן)
גיא שמאי (צילום: ראובן כהן)

תגובת חיים קסל, יו"ר מכבי XT חיפה לפיטוריו של גיא שמאי וסיום העונה הסדירה במקום הראשון:


בחודש האחרון היו מספר בעיות בקבוצה שגיא מודע אליהן והן התבטאו ביתר שאת בשני המשחקים מול כפ"ס בבית וק.ק. ת"א בחוץ, בהם הפסדנו. מעבר להפסדים, מה שהדאיג אותנו היה בעיקר היכולת של הקבוצה.
אני לא מאשים, חלילה, את גיא או מוצא בו את האשם הבלעדי במצבה של הקבוצה, אך בסיטואציה שנוצרה כרגע וההרגשה שקיבלנו מהשחקניות והצוות המקצועי, הבנו שכרגע הסיכוי להתמודד על תואר האליפות הוא נמוך וגם בגלל התזמון ברגע הזה של העונה, החלטנו לוותר בצער רב על שירותיו של איש טוב ומכביסט בנשמה.
אנו מאחלים לו בהצלחה רבה ומאמינים שנשתף פעולה בעתיד. אני שמח שהעפלנו לחצי גמר הפלייאוף, מהמקום הראשון, מה שיאפשר לנו לארח ולתת יתרון ביתיות במשחקים הבאים, זה חשוב לקהל שיבוא לדחוף אותנו ולעיר חיפה.
חיים קסל - יו"ר מכבי חיפה בכדורעף נשים בריאיון לבן סער
חיים קסל – יו"ר מכבי חיפה בכדורעף נשים בריאיון לבן סער

מכבי XT חיפה ניצחה את שני משחקיה האחרונים בליגה (רעננה וקריית אתא), כשעל הקווים עוזרת המאמן קטיה פודולינסקי, שמתפקדת כרגע על תקן מאמנת זמנית והדיבור הוא שעד מחר(24/3), ימונה מאמן חדש לקבוצה. למרות הכל, מכבי מסיימת את העונה במקום הראשון עם 21 ניצחונות ושני הפסדים ותפגוש כבר ביום שלישי הקרוב (26/3 ב17:20 ) בארנה ברמת אלון את ק.ק. ת"א למשחק ראשון במסגרת חצי גמר הפלייאוף.

מכבי XT חיפה (צילום: ראובן כהן)
מכבי XT חיפה (צילום: ראובן כהן)

לא ניתן להגיב