מנלחמים בשלטון – למנהלים את השלטון • אנדרי סוידאן במכתב מרגש לעינת קליש ונחשון צוק

גברתי ראש העיר, אדוני מר צוק,

הדרך לגהינום רצופה כוונות טובות. בעידן המקלדת הניידת אני נאלץ לקרוא על דעותיכם המאוד חשובות לי, בדף הפייסבוק שלכם (הודעות חצי-רשמיות, מרופדות ביציאות בשפת רחוב בלתי פורמלית מעוררות יותר שאלות מתשובות) והדרך בה אתם מנסים לנקות את העיר מערימה אשפה בכל פינת רחוב.

האשה בציור הקיר צופה על הרי הזבל בעיר התחתית - שביתת עיריית חיפה (צילום: ליאת מולכו)
האשה בציור הקיר צופה על הרי הזבל בעיר התחתית – שביתת עיריית חיפה (צילום: ליאת מולכו)

החיפאים עלו על אוניית 2019 יחדיו ובחרו בך להשיט אותם ואת משפחותיהם לעתיד טוב יותר. רבים שמחו על הבחירה כפי שרבים לא. בבחירות בשיטה המקומית המקובלת, רוב הקולות הולכים למפסידים. ניצחת, התחבקת עם הבוחרים, קודמך פינה את כסאו ונכנסת למשרד ראש העיר. הפכת לראש עיר. לאחר כמעט עשור של תלונות על המצב, הגעת לעמדת הכוח הנשגבת, במטרה לשנות את דרכו של קודמך ועיני החיפאים נשואות אלייך בתקווה ובאהבה.

עינת קליש (צילום: ירון כרמי)
עינת קליש (צילום: ירון כרמי)

שינוי! בכדי להביא לשינוי המיוחל, עליכם לשנות דרככם מנלחמים בשלטון – למנהלים את השלטון,  מנלחמים בנבחרי ציבור – לנבחרי ציבור, מנלחמים בראש העיר – לראש העיר, או בקיצור, להפסיק להלחם… להפסיק להלחם ולהתחיל לעבוד.

אוסף נאמני הבית, אשר נכנס עמכם לנהל עיר, חייב להבין גם הוא שהמלחמה נגמרה וכל עוד לא תשתנה הגישה, ימשיכו הפילוג המבחיל, המעורר שאת נפש, של תקופת הבחירות, גם הרבה אחרי שהן כבר הסתיימו. ראש עיר נבחר חייב לסיים את תקופת הבחירות להודות לבוחריו ולהתחיל לנהל עיר, עם המבט קדימה, כי אם לא יקרה השינוי, אזי אותה תככנות, פילוג והשמצות יהפכו למנת חלקנו בחמשת השנים הקרובות.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

גברת קליש, שינוי ללא התושבים, חד צדדי, יישאר בגדר ססמה. גם שינוי בעזרת חלק קטן של התושבים לא יצלח. עלייך לאחד את הציבור, להציג בברור את משנתך בתקשורת המקומית, ותהיה זו שנואה עלייך ככל שתהיה. עלייך לרכוש  את אמון כל הציבור ולבצע את קידום העיר בתוכנית סדורה, מגובה בשלבים התחומים בזמנים.

“ים לא חומה” היה הקמפיין הראשון שכבודכם השתתף בו. נתצו את המחיצות ביניכם ובין הציבור וקבלו חיבוק גדול מכל תושב מכל אוהב חיפה ומכל מי שעתיד העיר יקר לו.
בהצלחה!

גברתי ראש העיר, בהצלחה!

הפגנה למען שיקוע הרכבת - יוני 2015 (צילום: ירון כרמי)
הפגנה למען שיקוע הרכבת – יוני 2015 (צילום: ירון כרמי)

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. יוסי+צוק אמר/ה

  לאנדרי מיוסי צוק. מסכים אתך עם כל מילה. כתושבים מאוד ותיקים אתה ומשפחתך הייתי רוצה להמשיך ולשמוע את דעותך. בסך הכל שנינו באותו הכפר.

  ישנם בעיר תושבים הרוצים לעזור ולתרום. בעלי עניין לעיר . ולא למה שהוא אחר. ואין כתובת או מי שמרכז אותם בעירייה.

 2. תושבת חיפה עיר של שלום אמר/ה

  גדלתי במושבה הגרמני…היינו קונים הרבה אצל חנות משפחת סויידאן..תמיד היתה זאת חנות מיוחדת וקסומה..ריחות נעימים שלא הכרנו תבלינים..קפה..ממתקים שוקולדים..כולם עצרו בדרך חזרה מהעבודה או מטיול לקנות שם….נעים לשמוע את הקול של סויידאן…קול של שפיות בתוך השנאה והעוינות…

 3. תושבת חיפה עיר של שלום אמר/ה

  לגבי פתיחת ציר שדרות בן גוריון אל הים….כולנו קיווינו ועדיין מקווים שזה ייקרה..ויהפוך את חיפה למקום הנמצא על יד הים..ריביירה יפה מלאה תיירות…..שלום ואחווה..חלום נחמד? זה תלוי בכולנו….פריחה כלכלית או קמילה ועוני.תהליך שכבר מתחיל לקרות..

הגיבו כאן לכתבה