החל מ-1 בפברואר 2019 : דיווח על סיום תקופת הליווי של נהג חדש רק באתר האינטרנט ובטלפון

החל מהחודש הבא 1 בפברואר 2019, נהגים חדשים יוכלו להצהיר על סיום תקופת הליווי באתר האינטרנט ובטלפון של משרד התחבורה בלבד, ולא בסניפי משרד הרישוי, כפי שהיה נהוג עד כה. זאת, במטרה להקל על התורים ולקצר את זמן ההמתנה במשרדי הרישוי.

במשרד התחבורה מסבירים, כי מדי שנה מתווספים בישראל כ-150 אלף נהגים חדשים ועל פי תכנית הרישיון המדורג, שיזם שר התחבורה ישראל כץ, כל נהג צעיר, שגילו מתחת ל-24 מחויב לנהוג עם נהג מלווה במשך שישה חודשים.

עד עתה ההצהרה על סיום תקופת הליווי לקבלת רישיון הקבע מחייבת את הנהג להגיע למשרד כדי להסיר את מגבלת הליווי, דבר שיצר עומס גדול באשנבי הקבלה. אך כאמור מהחודש הבא הזנת הצהרת סיום הליווי תעשה באופן מקוון ובטלפון ותחסוך מהנהג את הצורך להגיע למשרד הרישוי ותקל באופן משמעותי על התורים במשרדים.

במשרד התחבורה מדגישים, כי בנוסף להצהרה על סיום תקופת הליווי נדרש הנהג לציין את פרטי הנהגים החונכים, כדי לקבל את הרישיון הקבוע במידה והמלווים אינם מאושרים, הנהג מקבל רישיון עם הגבלה לחצי שנה נוספת, במהלכה הוא נדרש להשלים את תכנית הליווי.

אבנר פלור, סמנכ”ל בכיר תנועה: “הזנת ההצהרה המקוונת על סיום תכנית הליווי באינטרנט תחסוך מהנהג את הצורך להגיע למשרד הרישוי ותקל באופן משמעותי על התורים”.

גלעד כהן, סמנכ”ל בכיר שירות במשרד התחבורה: “ההצהרה על סיום תקופת הליווי של נהגים חדשים מהווה כ-10% מכלל פעולות הרישוי. במטרה להקל על הנהגים החדשים, לפני שנתיים נפתחה האפשרות להצהיר על סיום תקופת הליווי גם באמצעות אתר האינטרנט ובטלפון. מהנתונים עולה כי רק כ-40% מהנהגים החדשים מצהירים על סיום תקופת הליווי באמצעות האתר המקוון, ואילו רוב הנהגים החדשים הצהירו עד היום על סיום הליווי בסניפי משרד הרישוי”.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.