כדורעף בחיפה: הכוכבת שעזבה והקאמבק המפתיע • מכבי XT חיפה בכדורעף

יוליה אנדרושקו (צילום: אלבום אישי)

רק אתמול הוציאה מכבי XT חיפה הודעה שהקבלנית המצטיינת מברזיל, אריקה “קיקי” קוימברה, עוזבת את הקבוצה. לטענת מכבי, אריקה לא התגברה על פציעה שסבלה ממנה והחליטה לחזור למולדתה. חלפו כמה שעות מרגע ההודעה ולחי פה נודע שאת אריקה תחליף לא אחרת מאשר יוליה אנדרושקו הבלארוסית, שחוזרת לקדנציה שניה בקבוצה. אנדרושקו (33), המתנשאת לגובה של 1.98, שיחקה במשך 2 עונות במכבי XT חיפה, בהן זכתה באליפות אחת ושני גביעים. בעונה האחרונה שיחקה בליגה הפולנית. זהו למעשה קאמבק שני במכבי תוך תקופה של חודש, לאחר שבדצמבר חזרה האמריקאית לוגאן תום לקבוצה.

יוליה אנדרושקו בתגובה לחי פה על התחושות וההחלטה לחזור למכבי לקדנציה נוספת:

אני מאושרת לחזור למשפחת מכבי חיפה, למלאכיות הירוקות שלי. אני מאוד מתרגשת לשחק כאן שוב כי לקבוצה הזאת יש מקום גדול בליבי. הייתה לי הצעה מקבוצה ברוסיה, אך בגלל בירוקרטיה של התאחדות הכדורעף שם, הייתי צריכה לשבת חודש שלם בבית ובמקביל הגיעה ההצעה ממכבי, אז לא חשבתי פעמיים והחלטתי לחזור לכאן. היה לי מאוד כיף בקדנציה הראשונה פה ואני מקווה שהפעם הזו תהיה דומה. בנוסף, תהיה לי ההזדמנות והעונג לשחק בקבוצה עם שחקנית אדירה כמו לוגאן תום. אני מודה למכבי שבחרו להחזיר אותי לכאן.

יוליה אנדרושקו בגמר הגביע לפני שנתיים ברגע הזכייה (צילום: איגוד הכדורעף)
יוליה אנדרושקו בגמר הגביע לפני שנתיים ברגע הזכייה (צילום: איגוד הכדורעף)
אריקה “קיקי” קוימברה. יתגעגעו אליה (צילום: ראובן כהן)

ביום שני תחזור מכבי XT חיפה למשחקי הבית העליון כשתצא למשחק חוץ מול הפועל רעננה (19:00) וביום שישי שלאחריו תפגוש בבית את ק.ק. ת”א (14:00).

הגיבו כאן לכתבה