לראשונה מזה 25 שנים עיריית חיפה לא תבקש להעלות את נטל הארנונה • מפעלים מזהמים ישלמו יותר

אושר צו המיסים לשנת 2019

ארנונה בחיפה – לא תהיה העלאה בשנת 2019:

מועצת עיריית חיפה אישרה הערב (שלישי 8/1/19) פה אחד את צו המיסים לשנת 2019. זו הפעם הראשונה מזה 25 שנים שעיריית חיפה פונה למשרד הפנים בבקשה שלא להעלות את הארנונה לפי הטייס האוטומטי וכן ביקשה להעלות את הארנונה למפעלים המזהמים.

ארנונה בחיפה לחיילי מילואים:

כמו כן הוחלט כי תינתן הנחה לחיילי מלואים כפי שנעשה נכון להיום, בנוסף הנחה למחזיקי דירה במיזם התחדשות עירונית וכן מתחמי פינוי בינוי.

גזבר עיריית חיפה, ג’אקי ואקים, הסביר כי מזה 25 שנה העירייה פונה למשרד הפנים בבקשה כזו. וכי ראש העירייה אמרה כי היא תיקח אחריות מלאה על ההחלטה הזו שלא להעלות הארנונה וכי במקום ההעלאה יקצצו בסל השירות לאזרח. במכתב לשר הפנים ציין ואקים, כי הרשות היא רשות איתנה ותעמוד בהחלטה זו.

 

ארנונה בחיפה למשרתים בצה”ל בשירות סדיר:

בעניין הארנונה לתושבים המשרתים בצה”ל בשירות סדיר: הם יכולים להגיש טופס מיוחד לקבלת הנחה של 5%.

 

ארנונה בחיפה לניצולי שואה:

לגבי ההערה של חבר מועצת העיר אביהו האן בעניין ההנחה לניצולי השואה, אמר ואקים כי כל ניצול שואה שפנה בבקשה להנחה הוא מקבל את ההנחה לכל החיים. יעל שנער מסיעת הירוקים תרתם לנושא ותהווה איש קשר לאיתור ניצולי שואה שטרם קיבלו את ההנחה. ואקים בירך את ההצעה והם יעבדו בשיתוף פעולה בנושא זה.

הארנונה – מעיריית חיפה נמסר לחי פה:

מועצת עיריית חיפה אימצה את המלצת רה”ע שלא להעלות את שיעורי הארנונה לשנת 2019.
רה”ע ד”ר עינת קליש רותם: “אנו פועלים לייעול עבודת העירייה ולחסכון בכספי התושבים תוך הגדלת הנטל על המפעלים המזהמים כאשר הכספים שיתקבלו מכל אלה יתועלו לרווחת התושבים באפיקים חדישים וחשובים יותר”

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.