בית הספר הפתוח בחיפה יושבת ולא יפתח את שנת הלימודים – המאבק על צביון בית הספר עולה מדרגה

הורים לתלמידים בבית הספר הפתוח בחיפה ערכו אתמול אסיפה, שבסופה הוחלט שבית הספר מושבת, כלומר, ביום ראשון הקרוב לא יפתחו הלימודים בבית הספר.

אתמול, 29/8/2018, בערב, החליטו ההורים של בית הספר הפתוח על השבתת בית הספר עד להודעה חדשה. המשמעות היא שביום ראשון בבוקר לא יפתחו הלימודים כסדרם בבית הספר. ההורים ערכו ישיבה ובה הם הצביעו וקבעו שבאופן מידי בית הספר מושבת והוא לא יחזור לפעול עד שהחינוך המיוחד והערכי לא יחזור לבית הספר. הצבעה זו התקיימה על רקע מתיחות המתמשכת כבר חודשים ארוכים בין הנהגת ההורים בבית הספר לבין הנהלת בית הספר.

בנוסף להשבתה, מארגנים ההורים הפגנה גדולה במרכז זיו בנווה שאנן.

הזמנה להפגנה גדולה במרכז זיו בנווה שאנן – צביון בית הספר הפתוח

לטענת ההורים, צביון בית הספר בשנתיים האחרונות השתנה והם מעוניינים במבקר חיצוני, שיבדוק ויאשרר את טענותיהם אל מול הגורמים הרשמיים בבית הספר, בעיריית חיפה ובמשרד החינוך. ההורים מסבירים לחי פה שעל פי העקרונות המנחים את בית הספר, יש דרך לפתור סכסוכים ולנהל את השיעור, אבל בשנה האחרונה כשהיו עימותים בבית הספר הם טופלו, לטענתם, דומה מאוד לאיך שעימותים כאלה נפתרים בכל אחד מבתי הספר האחרים.

בית הספר הפתוח בחיפה

ההורים מוסיפים ומסבירים שהם בחרו לשלוח את ילדיהם לבית ספר ייחודי, כיון שהם מאמינים בצורת החינוך הייחודית, ולא מקובל עליהם שהצביון מטשטש. לאורך כל שנת הלימודים הקודמת היו תקריות רבות ומשרד החינוך במחוז והעירייה היו מעורבים, על מנת למצוא דרך להחזיר את הדברים למסלולם.

לפני כשבועיים, הייתה אמורה להיערך פגישה ראשונה, בין מחנך חדש והתלמידים בכיתה. ההורים ביקשו להיפגש בלי הילדים, עם מנהלת בית הספר, גלית אמסלם, אך היא סירבה וביטלה את הפגישה. למרות הביטול, ההורים הגיעו בכל זאת, ביום ובשעה המיועדת, לבית הספר, אך הוא היה סגור והם לא יכלו להיכנס. להפתעת ההורים, למקום הגיעו שתי ניידות שיטור משולב והשוטרים ביקשו מההורים להתפנות משטח בית הספר. ההורים הופתעו מאוד מההתנהלות הזאת ומכך שכמה דקות אחרי הפגישה המתוכננת, הגיעו למקום ניידות. משרד החינוך במחוז טען כי הניידות לא הוזמנו על ידי הנהלת בית הספר ועד לרגע זה, אף גורם רשמי לא לקח אחריות על הזמנת השוטרים.

ההורים מתכוונים שלא לפתוח את שנת הלימודים, אבל הילדים לא ישבו בבית. בכוונת ההורים לקיים חלופה ללימודים, בהתאם לצביון בית הספר. לטענתם הם יוכלו להמשיך בכך ככל שיידרש, עד שתושג התקדמות משמעותית במשא ומתן עימם.

יש לציין שבכנס חינוך של רשת שוקן שנערך לאחרונה בחיפה ובו עלה לדיון נושא מעורבות ההורים, אמר מנהל המחוז במשרד החינוך, ד”ר סער הראל, כי הוא רואה בהורים גורם חשוב ומשמעותי והוא פתוח לשמוע כל הורה וכל בעיה, שמטרידה אותו לגבי בית הספר, ויחד עם זאת מי שממנה את המנהלים הוא משרד החינוך ומי שקובע מדיניות בבתי הספר הם המנהלים ולא ההורים.

הפאנל – ד”ר סער הראל וחזי חרל”פ

בפאנל השתתף גם מי שהיה עד לאחרונה יו”ר וועד ההורים היישובי עו”ד חזי חרל”פ, שאמר כי להורים אין כל עניין להתערב במה שקורה בבתי הספר, והם עושים את זה רק בשביל לתקן את מה שלטענתו מערכת החינוך לא עושה כמו שצריך.

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה לחי פה: בית הספר הפתוח בחיפה ערוך ומוכן לפתיחת שנה”ל.  משרדנו מגבה באופן מוחלט את הנהלת בית הספר. אנו סומכים על מנהלת בית הספר והצוות החינוכי, כי ימשיכו לקדם דיאלוג מכבד עם קהילת בית הספר. משרדנו והרשות ימשיכו ללוות את בית הספר בהמשך טיפוח הייחודיות הבית ספרית. נאחל לתלמידים, לצוות החינוכי ולהורים שנת לימודיים פוריה ומוצלחת.

תגובה
  1. ליליטה אמר/ה

    אני מאמינה להורים.כאחת שעבדה בגני ילדים ולמדה בבתי ספר.אני יודעת שאף אחד לא יודה אם יש בעיה.וחבל.
    אני רציתי לשלוח את הילדה לגן חובה שמה.וגם להמליץ לאחות של בעלי לשלוח את הילדה שלה.
    ועכשיו אני מבינה שרוב הסיכויים שזה כבר יהפוך לסתם עוד בית ספר.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.