ניידת משטרה פינתה הורים מבית הספר הפתוח בנווה שאנן

אתמול הייתה אמורה להיערך פגישת היכרות בין מחנך הכיתה לתלמידיו. ההורים הודיעו שיגיעו בלי התלמידים ולכם מנהלת בית הספר ביטלה את הפגישה. ההורים הגיעו בכל מקרה והופתעו מאוד כשמקום הגיעה ניידת ופינתה אותם.

ניידת שיטור משולב אשר פינתה הורים מבית הספר הפתוח בחיפה (צילום: הורי בית הספר)

מתיחות שיא בבית הספר הפתוח בחיפה לקראת פתיחת שנת הלימודים:

אתמול הייתה אמורה להיערך פגישה של תלמידים בבית הספר הפתוח עם מחנכת חדשה. לטענת הורים בכיתה, בית הספר בחר באחד המורים להיות מחנך הכיתה, בעוד שיש הורים, שסברו שאחת המורות תהיה מחנכת טובה עבור התלמידים. חשוב להבין ששני המורים הם מורים וותיקים ומוערכים בבית הספר ולטענת חלק מההורים הסיבה להתנגדות למורה היא המאבק הכללי בבית הספר ולא חלילה טענות פדגוגיות כלפי אחד המורים.

ניידת השיטור המשולב אשר פינתה את ההורים

ההורים ערכו פגישת הכנה לקראת המפגש הצפוי עם מנהלת בית הספר, גלית אמסלם ועם המחנכת החדשה, ובמפגש הוחלט שביום ראשון ההורי התלמידים יגיעו לשוחח עם המנהלת והמחנכת אבל בלי הילדים. ההורים עדכנו את אמסלם, וזו השיבה, שאם ההורים מגיעים בלי הילדים, הפגישה מבוטלת.

אתמול, יום א’, 12/8/2018, בשעה 18:00, הגיעו 15 הורים לחזית בית הספר, בשעה היעודה לפגישה שבוטלה. בתגובה, הנהלת בית הספר הזמינה ניידת של שיטור מקומי להורים. ההורים נבהלו ופינו את המקום. לטענתם, הם לא נשאו שלטים ולא הפרו את הסדר בשום צורה שהיא, והם נדהמו מההחלטה להזמין ניידת. עד לעצם פרסום הכתבה לא ברור מי הזמין את הניידת ומדוע פונו ההורים.

אתמול געשו הרוחות בפייסבוק של הורים שילדיהם בבית הספר. התמונות של הניידת בחזית בית הספר הופצו, והורים טענו שלא זו דרכו של בית הספר הפתוח. ביום שלישי (מחר, 14/08/2018) אמורה להיערך ישיבה של הוועד המרכזי, שבה יעודכנו חברי הוועד לגבי מה שקורה בתקופה האחרונה ויוחלט איך להמשיך.

כזכור, בשנתיים האחרונות טוענים הורים שמאז שעזבה המנהלת הקודמת יש פגיעה מתמשכת בצביון בית הספר הפתוח. לטענתם, הבחירה להביא מנהלת, שלא אמונה על שיטת ההוראה הזו משמעותה ניסיון לטשטש את ייחודו של בית הספר. חלק מההורים טוען, שהאשמה היא לא במנהלת הנוכחית, אלא בכך שבית הספר אמור להיות מנוהל על ידי מי שמכיר ומאמין בעקרונות בית הספר הפתוח. ככה או ככה, בכל פעם שיש משבר, שנפתר לא על פי עקרונות אלה, הורים טוענים, שבית הספר הופך להיות בית ספר ממלכתי רגיל ומוחים על כך.

חלק מההורים אף מאיימים להשבית את בית הספר, לאור הזמנת הניידת ולאור העובדה שהפגישה איתם בוטלה ולא הייתה להם אפשרות לשוחח עם המנהלת ולהציג לפניה את טענותיהם. ביום שלישי בערב בישיבת הוועד תתקבל החלטה לגבי פתיחת שנת הלימודים.

ממשרד החינוך נמסר לחי פה: הניידת לא הוזמנה על ידי הנהלת בית הספר או איש מטעמה. אנו סומכים ובוטחים בהנהלת בית הספר ובדיאלוג שהיא מקיימת עם קהילה ההורים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.