סופית: משה כחלון לא יתמודד על ראשות העיר חיפה

בשבועות האחרונים עלו לא מעט השערות שביטאו משאת נפש לראות בין המתמודדים בחיפה: אישיות חדשה, המבטאת עוצמה, עשייה ומסרים חדשים. השמועות רחשו סביב האפשרות ששר התקשורת והרווחה לשעבר לשעבר משה כחלון יציג את מועמדותו ואף הצביעו על העובדה שחזר לאחרונה לגור בחיפה כאפשרות להכשרת הקרקע למועמדותו.
kachlon-1.jpg
בסוף השבוע נמסרה ההודעה אשר הפריכה סופית את השמועה על ריצתו של כחלון לראשות העיר חיפה. ההודעה מסרה כי משה כחלון, יעמוד בראש מרכז חדש שיקדם פתרונות יצירתיים לבעיות יוקר המחייה של מדינת ישראל. המרכז יוקם במכללה האקדמית נתניה שבראשה עומד הפרופ’ צבי ארד אשר עוסק בפיתוח ההשכלה הגבוהה בפריפריה וקידום קשרי החוץ של ההשכלה הגבוהה בישראל.

למפלגת הליכוד בחיפה אין מועמד לראשות העיר והם מתמודדים על מועצת העיר. רמי לוי, חבר המפלגה וחבר ותיק במועצת העיר הפסיד בבחירות האחרונות לשמשון עידו העומד כעת בראשה ורק לאחרונה הודיע כי ישקול לפלרוש מהמפלגה ולרוץ למועצת העיר ברשימה עצמאית.
מהפוליטיקה לאקדמיה: כחלון יעמוד בראש מרכז לטיפול ביוקר המחיה
לאחר שהתברר בתחילת החודש כי לא ימונה יו”ר מועצת מינהל מקרקעי ישראל, שר התקשורת לשעבר מונה לראש מרכז מחקר כלכלי חדש במכללה האקדמית נתניה. המטרה: לקדם פתרונות לבעיית יוקר המחיה

כחלון יכהן כיו”ר המרכז ויפעל על מנת לקדם רפורמות חברתיות כלכליות בחברה הישראלית תוך הסתכלות כוללת על המדיניות הציבורית הנכונה למען אזרחי ישראל ולמען הכלכלה הישראלית. עם המינוי אמר כחלון כי “במרכז החדש שיוקם ניצור את הבסיס לרפורמות אשר יטיבו וישפרו את חייהם של אזרחי ישראל״
משה כחלון הוא בוגר ביה”ס למשפטים של המככלה וכמו כן לפני כשנתיים העניקה לו המכללה, שהיא מכללה פרטית לא מתוקצבת, תואר דוקטור לשם כבוד על הרפורמות שביצע כשר למען אזרחי המדינה.

בתחילת החודש הודיע נתניהו, בניגוד להצהרתו רגע לפני הבחירות הארציות בינואר האחרון, כי כחלון לא ימונה ליו”ר מינהל מקרקעי ישראל, דבר שהכשיר וקידם את המינוי לתפקידו החדש של כחלון.

הגיבו כאן לכתבה