כחלון בכנס בחיפה: אלחם למען חזון מפרץ חיפה גם בממשלה הבאה וזאת תהיה התמודדות מול כוחות גדולים

משה כחלון - שר האוצר ויו"ר מפלגת "כולנו" (צילום: ירון כרמי)

כ-500 איש מילאו את אולם קריגר בחיפה בכנס בחירות של יו”ר מפלגת כולנו, משה כחלון. הקהל הקיף את כחלון וקיבל אותו באהבה, לצלילי מוזיקה קיצבית בשיר “כולנו כחלון” כל פעילי המפלגה היו שם (תמונות בהמשך הכתבה). בזה אחר זה עלו לבמה אישי ציבור חיפאים והמליצו על כחלון כחיפאי שיצג את חיפה בממשלה הקודמת ויעשה זאת גם הממשלה הבאה.

עו״ד דוד עציוני, סגן ראש עיריית חיפה:

עציוני עלה לבמה והתקבל בתשואות של כוכב חיפאי

עו״ד דוד עציוני (צילום: ירון כרמי)
עו״ד דוד עציוני (צילום: ירון כרמי)

עו״ד דוד עציוני: היום אשתי שלי אמרה לי שהיא לא מוכנה לגור מול המפעלים. היא אמרה לי ״אני רוצה לעבור דירה״. כמה טוב שיש אדם אמיץ שמנהל היום את המלחמה של הצפון. זה לא רק ירוק, זה הרבה יותר.


מוריה אברמוביץ׳, תושבת חיפה, פתחה את הכנס:

מוריה אברמוביץ׳ (צילום: ירון כרמי)
מוריה אברמוביץ׳ (צילום: ירון כרמי)


מוריה אברמוביץ׳: לנשום את חיפה זה ים והר והדר הכרמל. לנשום את חיפה זה גם לנשום את האוויר שלה, אבל האוויר שלה מזוהם. כחלון הוא שליח של כולנו בירושלים. מישהו שבחר לנשום את האוויר שאנחנו נושמים. מישהו שבכוחו לשנות את המצב הזה מירושלים.


כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

צביק’ה ברבי – חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הרווחה:

צביק'ה ברבי (צילום: ירון כרמי)
צביק’ה ברבי (צילום: ירון כרמי)

צביקה ברבי: אבא שלי היה ירקן ואמא שלי עקרת בית. הם לא זכו ליהנות מתכניות החיסכון של כחלון. משה הוא נשמה. אנחנו בשירות הצבאי חיינו מ-230 שקלים, אבל משה העלה את זה ל-2000. ההשכלה ללוחמים זו עבודה של משה כחלון. אל תאמינו לאף אחד, אלא רק למשה כחלון.


עו”ד שרית גולן שטיינברג, חברת מועצת העיר ויו״ר איגוד ערים להגנת הסביבה חיפה:

לשטיינברג מערכת יחסים קרובה עם כחלון בכל מה שנוגע לקידום התכנית הלאומית לשינוי פני מפרץ חיפה.

עו"ד שרית גולן שטיינברג. עם שר האוצר כחלון (צילום: ירון כרמי)
מערכת יחסית קרובה בנושא מפרץ חיפה – עו”ד שרית גולן שטיינברג. עם שר האוצר כחלון (צילום: ירון כרמי)

עו”ד שרית גולן שטיינברג: יש פה שר אוצר אמיץ, לא רק ברווחה, אלא גם מול התעשיינים. כחלון השיק את תכנית עמק החדשנות. אני לא מכירה פוליטיקאים שהיה להם האומץ לעמוד כך למען הציבור.


סופי נקש – חברת מועצת העיר חיפה:

סופי נקש (צילום: ירון כרמי)
סופי נקש (צילום: ירון כרמי)

סופי נקש: אני תושבת קריית חיים ונושמת אוויר מזוהם. היחיד שדאג לנו זה משה כחלון שחי פה אתנו בבית שלנו. לפני הכל עלינו לחשוב על האוויר שאנחנו נושמים.


רועי לוי ראש עיריית נשר:

רועי לוי - ראש עיריית נשר (צילום: ירון כרמי)
רועי לוי – ראש עיריית נשר (צילום: ירון כרמי)

רועי לוי: לא היה שר בישראל שעשה כל כך הרבה בזמן כל כך קצר. אמרו לי אזרחים ״הלכנו לסופר ועדיין היה לנו יקר״. אני, ראש עיריית נשר זכיתי בדירה במחיר למשתכן, במחיר נמוך ב-700 אלף שח ממחיר השוק. אנשים מתלוננים על השייש בדירה ואני אומר: ״לפני כן הייתה לכם בכלל דירה?״
לגבי החבירה לליכוד אמר לוי: לא יהיה ליכוד אם לא תהיה מפלגת כולנו כי כל אחד בליכוד עוסק בענייני ביטחון ועניינים אחרים, אבל לא בענייני האזרח הקטן. יש כאן הרבה אנשים מארגוני הסביבה. פעם חשבו שעיסוק בתחום הסביבה היה שייך רק למפלגות השמאל אבל היום כולנו מודים לך על כך שאתה נותן לנו תקווה לנשום כאן אוויר נקי. תודה רבה לך.


משה כחלון – שר האוצר ויו”ר מפלגת “כולנו”:

משה כחלון - שר האוצר ויו"ר מפלגת "כולנו" (צילום: ירון כרמי)
משה כחלון – שר האוצר ויו”ר מפלגת “כולנו” (צילום: ירון כרמי)

משה כחלון: אם אני מתלבט בין להיות שר האוצר של ביבי או של גנץ, אני מעדיף להיות שר האוצר שלכם. לכן בחרתי שלא לחבור לאף מפלגה. שר האוצר מונע מכוח החוק המחייב את אישור התקציב. שר האוצר מקבל החלטות דרמטיות על מיסים, כלכלה, השקעות…אני לא רוצה להיות קשור לאף אחד. ניהלתי קרבות בממשלה למען חיפה. הצלחתי לעצור חוק עוקף עיריית חיפה (חוק שנועד לאפשר את המשך הפעילות של מפעל האמוניה), כי החזקתי בעשרה מנדטים.

משה כחלון ותומכי מפלגת "כולנו" בכנס בחיפה (צילום: ירון כרמי)
משה כחלון ותומכי מפלגת “כולנו” בכנס בחיפה (צילום: ירון כרמי)

בעניין המפרץ עובדת מולי עו”ד שרית גולן, ללא הפסקה ולוחצת על קידום התכנית. חיפאים שואלים אותי למה הגשתי את תכנית המפרץ רק בערב הבחירות ולא קודם . כי לפני שלוש וחצי שנים קראתי לראש מינהל התכנון ומינהל מקרקעי ישראל. ביקשתי שיעשו עבודה מקצועית ויגדירו חזון חדש למפרץ חיפה. שכרנו את חברות האדריכלים הטובות בארץ ובעולם והכנו תכנית. היו חסרים פרקים בנושא האלטרנטיבות לעובדים וביקשתי השלמת פרקים. התהליך הזה נמשך זמן רב ולכן הגיע לשלמות רק בעת האחרונה. אנחנו נפעל למען העובדים שעובדים במפעלים שיפונו.

מימי פרץ - מראשי תנועת המחאה נגד הזיהום - מקבלת את פניו של כחלון (צילום: ירון כרמי)
מימי פרץ – מראשי תנועת המחאה נגד הזיהום – מקבלת את פניו של כחלון (צילום: ירון כרמי)

האיום הגדול על מדינת ישראל הוא הפערים החברתיים. כל דבר שאני נוגע בו זו התמודדות. למה שלושים שנה לא התמודדו עם מחירי הדירות? מה, לא ידעו שאין דירות לרכוש בקריית אליעזר? היו צריכים לחכות לי? לא ידעו שסל התרופות לא מכיל מה שצריך? התשובה היא שלחלשים אף אחד לא דאג בעוד שלחזקים אין בעיה לרכוש את מה שצריך.

רותי בנין - מובילת מחאת תעריפי מנהרות הכרמל (צילום: ירון כרמי)
רותי בנין – מובילת מחאת תעריפי מנהרות הכרמל (צילום: ירון כרמי)

כחלון הוסיף בעניין תעריפי מנהרות הכרמל: הגיעה אליי רותי בניון מעתלית, מובילת מחאת תעריפי מנהרות הכרמל וביקשה להוריד את מחירי המעבר במנהרות ולא הרפתה ממני. הפעלתי את אנשי משרדי והצלחנו להוריד את המעבר ל-6.90​.

תמונות נוספות מהכנס

הגיבו כאן לכתבה