מי אישר ליזם לעקור עצים בשדרות הצבי במסגרת פרוייקט תמ”א 38?

במסגרת פרוייקט תמ”א 38 המתבצע בשדרות הצבי 23  – השדרה המוכרת והידועה כשדרת העצים הייחודית בעיר חיפה, יעקרו מספר עצים לצורך העבודות. תושב העיר אבישי כפיר, שמאוד צורם לו וכואב לו לראות שהנוף הייחודי בשדרה ייעלם וישתנה בעקבות עקירת העצים העלה לדף הפייסבוק פוסט ובו כתב: “קבלו מזכרת מצולמת ותראו לנכדים שפעם היתה כאן שדרת עצים יפה שעיריית חיפה התגאתה בה”, וציין כי במסגרת פרוייקט תמ”א 38 פינוי בינוי העצים עומדים להעלם כי העירייה אישרה ליזם לכרות “רק 5” והיזם כבר מבקש 8 וזה יגמר בסוף בבטון וכ- 25 עצים מתים או גדועים. והכי עצוב שאחרי שזה יתחיל הסכר יפרץ ויבואו עוד כאלה.

מבדיקה שערכה מערכת חי פה מול עיריית חיפה מתברר כי העירייה לא אישרה ליזם כלל וכלל עקירת עצים וההיפך הוא נכון, העירייה התנגדה לכך ובעקבות ההתנגדות  היזם פנה לוועדת הערר אשר אישרה את הבקשה בניגוד לעמדת העירייה.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה:

עיריית חיפה לא אישרה את בקשת הבנייה בשדרות הצבי 23.  שדרות הצבי והרחובות הסמוכים אליו הם מהאזורים הרגישים ביותר מבחינה נופית בעיר ועל כן קבעה העירייה מדיניות מחמירה בכל הקשור להוראות הבנייה במקום ובתוך מגבלות גובה, שימור העצים והצמחייה במקום. נושאים אלו קיבלו משנה תוקף במסגרת עקרונות מדיניות תמ”א 38 אותם קבעה הוועדה המקומית חיפה”.

בהתאם למדיניות זו דחתה הוועדה המקומית את בקשת הבנייה בשדרות הצבי 23 וממילא גם לא אישרה עקירת עצים במקום.  בעקבות דחיית הבקשה ע”י העירייה פנה היזם לוועדת הערר המחוזית אשר אישרה את הבקשה בניגוד לעמדת העירייה ולאור זאת הגיש היזם תכנית בנייה חדשה. עיריית חיפה עומדת על כך שהיזם נדרש לפרסום חוזר של התכנית להתנגדויות הציבור ולבחינה מחודשת. על רקע זה פנה היזם פעם נוספת לוועדת הערר אשר תבחן את עמדת הצדדים בנושא. עיריית חיפה תמשיך לעמוד על כך שהאזור יזכה ליחס הראוי לו ותמשיך לשמור על אופיו הייחודי“.

צילום: אבישי כפיר
צילום: אבישי כפיר
עצים בשדרות הצבי (צילום: אבישי כפיר)

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור נדל"ן בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו