יונתן תדמור ממובילי מחאת הנכים: “נתחיל להפגין ללא תיאום עם המשטרה”

מחאת הנכים מול כחלון - (צילום - נאור לביא)

מאבק הנכים ממשיך בכל הכוח ובכוונת מובילי המאבק להתחיל להפגין ללא אישור המשטרה בחיפה על מנת “לתפוס” את שר האוצר משה כחלון, בביתו בזמן ההפגנה.

יש לציין כי כל ההפגנות מתואמות מראש עם משטרת ישראל, אך כל פעם מחדש כשמקיימים הפגנה מחוץ לביתו של כחלון, הוא נעלם ואף פעם לא נמצא בבית.

יונתן תדמור אחד ממובילי מחאת הנכים מספר לחי פה:

“לפני שומנה חודשים איחדנו כוחות יחד עם הקשישים שגם הם מקבלים קצבה של 1500 ועם תוספות לפעמים מגיעים ל – 2100 ש”ח כשרובם נמצאים מתחת לקו העוני. נמאס לנו שלא סופרים אותנו, מבטיחים לנו הבטחות ולא מקיימים ולא מקבלים את ההעלאה שמגיעה לנו בצדק. אנחנו סימנו את השר כחלון, כמטרה כי הוא מבטיח ולא מקיים. והוא צריך לדעת כי אם לא יקיים את הבטחתו הוא ילך הביתה בבחירות הבאות. אנחנו תרמנו לו שישה מנדטים בבחירות האחרונות ואת קולנו הוא לא יקבל יותר. אנחנו מחריפים את המאבק בכמה צעדים בנוסף להפגנות ולחסימת הכבישים, אנחנו גייסנו כ -500 טוקבקסטים שמוכנים ביום פקודה לתת בין 20 ד’ 30 דק’ מזמנם ברשתות החברתיות נגד כחלון. אנחנו נמשיך במאבק שלנו ברשתות החברתיות וברחובות עד שכחלון יקיים את מה שהבטיח לנו, ונקבל את מה שמגיע לנו”.

דובר ארגון הנכים הופכים לפנתרים נאור לביא לחי פה:

“מחליטי ההחלטות בעם והעומד בראשה ראש הממשלה מר בנימין נתניהו כנראה שעוד לא הבינו שהנכים לא שקופים. הדרישה של כלי נכי ישראל היתה ולא השתנתה קיצבת נכות בגובה שכר המינימום הכסף הוא שלנו שילמנו כל חיינו ביטוח לאומי בכדי שאים יום אחד נזדקק לקיצבת מחייה נקבל את המגיע לנו ולא פירורים. אים לא תועלה הקיצבה דרך תיקון החוק או שינוי החוק לצערנו יתגברו ההפגנות וחסימות הכבישים במדינת ישראל שכוללים הגעת נכים לבתי שרים ח”כים ולבית ראש הממשלה ושתק את המדינה אין לנו דרך אחרת המלחמה היא על המחייה”.

יש לציין כי אתמול (ה’) התקיימו מספר הפגנות ביניהם בחיפה מול ביתו של כחלון, ובת”א שם חסמו כבישים.

 

 

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו