בחיפה ממשיכים בהגירה ממוקדי הזיהום דרומה: אושרה הרחבת נאות פרס ב-5,072 יח”ד נוספות

מפת ההגירה לדרום מערב בחיפה

חיפה תמשיך להתרחב ולהתעצם בדרום מערב העיר, הרחק ממוקדי הזיהום, הנמצאים בצידה השני של העיר. לאחר הקמתן ואכלוסן החלקי של רמת הנשיא ונאות פרס (השלב הראשון) ממשיכה עיריית חיפה לפתח את השכונות הרחוקות מהזיהום, כאשר משפרי הדיור למעשה מבצעים “הגירה מרצון”, משכונות הקרובות לתעשייה המזהמת ונוהרים לכיוון דרום מערב. גם עיריית טירת כרמל מציעה שכונה חדישה ואטרקטיבית כחלופה למשפרי דיור.

בעיריית חיפה ממשיכים לדחוף בכל בכוח את התעצמות השכונות בדרום מערב העיר. יש בכך אמירה מאד משמעותית באשר לאופן שבו רואים בעיריית חיפה את כיוון ההשקעה העירונית (6000 יח”ד בנאות פרס + 1400 ברמת הנשיא + 5000 בטירת כרמל בעיר בה הגירה שלילית, משפיעות באופן דרמטי על כיוון התכנון האורבני).

בכך ימשיכו להידלדל ולהיחלש השכונות הקרובות למוקדים הזיהום, כגון נווה יוסף, קריית חיים ואפילו שכונת הדר וערכי הנדל”ן שבהן ימשיכו לצנוח. שם יגורו אלה שאין ביכולתם להתרחק מהזיהום.

עבור אלה מביניכם שידבקו בהכחשה ויטענו שמדובר בתאוריה מופרכת, צאו וראו מה קורה בצפון מזרח העיר ומה רמת ההשקעה העירונית באזורים אלה. הנה הכתבה שהכנו עבורכם וסוקרת את שפע דירות-הרפאים הנטושות בצפון מזרח העיר חיפה – רחוב אבן גבירול וסביבת שוק הפשפשים – עולם שהולך ונעלם

הבנייה החדשה יוצרת היצע אטרקטיבי וממשיכה להוריד גם את האטרקטיביות של הפרוייקטים להתחדשות עירונית, במרכז העיר, המיועדים לשדרג את יחידות הדיור הקיימות של מיעוטי היכולת, בשכונות. זאת מכיוון שחיפה סובלת ממילא מהגירה שלילית ואין מי שיגור בעודף הדירות החדשות.


הודעת עיריית חיפה:

הוועדה המחוזית החליטה לאשר את התכנית לבניית 5,072 יח”ד נוספות בשכונת נאות פרס

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה החליטה היום [ג’, 19/6/2018] לאשר את התוכנית להקמת השלב השני של שכונת נאות פרס במבואות הדרומיים של חיפה. במסגרת התכנית, אותה יזמה ותכננה עיריית חיפה, ייבנו 5,072 יח”ד על שטח של כ – 748 דונם, בבעלות רשות מקרקעי ישראל בין אצטדיון סמי עופר לגבול חיפה – טירת הכרמל.

הדירות החדשות יתווספו לכ- 1,600 יחידות הדיור אשר נבנו בשלב הראשון של התכנית על שטח כולל של כ – 228 דונם בין מרכז קסטרא, רחוב הספורטאים ואצטדיון “סמי עופר”. בכך תהפוך השכונה לאחת השכונות הגדולות כיום בישראל.

בשכונה הממוקמת על שטחים מישוריים הנושקים להר הכרמל, מוקמים מבנים בני כ- 20 קומות לצד מבנים בני 8 – 7 קומות. המבנים מוקמים לאורך שדרות ירוקות ושטחים פתוחים אשר מחברות את כל רחבי השכונה. בלב השכונה מוקם בימים אלה פארק רחב ידיים המשתרע על שטח כולל של כ 150 דונם.

נאות פרס. צילום – חי פה יולי 2017

שטח תוכנית שלב ב’ כולל 748 דונם בבעלות המדינה ורשות הפיתוח ומנוהל ע”י רשות מקרקעי ישראל. התכנית כוללת תמהיל דירות מגוון שנועד לתת מענה למגוון רחב של קהלים כאשר 25% מהדירות יהיו בנות 2 – 3 חדרים עבור זוגות צעירים.

השכונה תוכננה כך שתושביה יוכלו להגיע רגלית מביתם למבנים ציבוריים דרך הליכה רגלית בשטחים ציבוריים פתוחים וגשרים להולכי רגל. כל מגרשי המגורים ייהנו מגישה ישירה לשטחים ציבוריים ולחוף הים. בשכונה ציר ראשי שבו חזית מסחרית לכל אורכו.

שכונת נאות פרס זוכה לעניין רב הודות לקרבתה לחוף הים, פארק מת”ם, פארק מדעי החיים, אצטדיון סמי עופר, קניון חיפה, מרכז קסטרא, מרכזית חוף הכרמל ועורקי התנועה הראשיים.

לתכנית שני חיבורים חדשים לכביש 4  – הראשון מדרום לאצטדיון, המשמש כיום ביציאת חירום, והשני במרכז השכונה. ניתן להגיע ממנה גם לחוף הים ולמנהרות הכרמל, דרכן ניתן להגיע לצומת הצ’ק פוסט וצפונה תוך כ – 5 דקות.

שלב א’ של התכנית נבנה בלוח זמנים קצר באופן מיוחד, וכך צפוי גם שלב ב’ הנהנה מאותם יתרונות של קרבה לים, למת”ם, מרכזי התחבורה ועורקי התנועה.

ראש עיריית חיפה, יונה יהב:

“אישור התוכנית יבטיח מענה זמין להמשך תנופת הפיתוח של העיר. אנו רואים קצב בנייה עולה וחסר תקדים במימוש שלב א’ ואין לי ספק, כי שלב ב’ יפותח גם הוא בקצב מהיר וישלים את פיתוח הרובע כולו לשנים הקרובות”.

 

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור נדל"ן בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו