חילופי שלטון בחיפה: בני הנוער בשלטון, חברי מועצת הנוער העירונית חיפה מחליפים את השלטון

קרדיט צילום ראובן כהן דוברות מעיריית חיפה
מאת: ליעד טל חבר במועצת התלמידים העירונית

ביום ראשון ה 03.06.18 התקיים בעיריית חיפה יום חילופי השלטון המסורתי במסגרתו מתלווים חברי מועצת הנוער העירונית אל ראש העיר, סגנו ועובדי העירייה הבכירים, משתתפים בעבודתם ולומדים מקרוב על ניהול העיר ותהליכי קבלת ההחלטות.

במהלך היום מעלים חברי המועצה על סדר יומם של נציגי העירייה ומקדמים עמם נושאים שונים המעסיקים את הנוער. בין היתר דנים חברי מועצת הנוער באירועי תרבות ופנאי, קידום נוער מוחלש, עידוד ספורט ואמנות וקידום תנועות וארגוני הנוער בעיר.

יום חילופי השלטון, נפתח בטקס המסורתי של העברת מפתח העיר אותו העניק רה”ע יונה יהב ליו”ר מועצת הנוער העירונית אוראל ואקנין. אוראל מכהן כיו”ר מועצת הנוער העירונית, לאחר שנבחר לתפקידו בפעם השלישית ברציפות ע”י חברי מועצת הנוער.

 

קרדיט צילום ראובן כהן דוברות מעיריית חיפה

בטקס אמר אוראל:

“יום חילופי השלטון הוא הזדמנות מצוינת לקדם את האינטרסים של בני הנוער בעיר ולהעלות את הנושאים הבוערים לנוער על שולחן מקבלי ההחלטות”.

בתום הטקס יצאו בני הנוער למשרדי העירייה השונים בהם הם מלווים את בעלי התפקידים השונים בעבודתם.

דביר צימבלר דובר מועצת הנוער העירונית:

“מועצת הנוער מונה כ- 50 נציגים, פעילים ובעלי תפקידים ביניהם יו”ר המועצה אוראל ואקנין, סגניתו לירון ציוני, יושבת ראש ועדת נוער וקהילה לי מוויס, יושב ראש ועדת דוברות ודובר המועצה דביר צימבלר, יושב ראש הוועדה האתית משפטית עמית ואקנין, מזכ”ל המועצה ליעד טל ומבקר המועצה אור ישכרוב. המועצה פועלת למען כלל בני הנוער בעיר ודואגת לרווחתם בבתי הספר ובתחומי החיים השונים. המועצה מורכבת מנציגים מכלל בתי הספר בעיר, כולם נציגי המועצה הבית ספרית שנבחרים לכהן במועצת הנוער העירונית”

מועצת הנוער העירונית חיפה היא מועצה המאגדת כ-50 בני נוער המייצגים את כלל בתי הספר בעיר חיפה, וביחד הם פועלים למען רווחת בני הנוער בעיר בתחומים שונים כמו זכויותיהם, אירועים עבורם וכדומה.

יום חילופי השלטון הוא יום שיא של המועצה העירונית, בו הם מחליפים ליום אחד את בעלי התפקידים בעיריית חיפה.
ביום זה כל אחד מהנציגים במועצה מתלווה ומחליף את אחד מבעלי התפקידים, לומד על תפקידו, מציע לו רעיונות חדשניים בהקשר לטובת הנוער וכדומה.

מטרת יום חילופי שלטון הוא למעשה לתת במה לנוער בעיר מול מקבלי ההחלטות כך שהם יהיו מודעים לצרכי הנוער, ושהמועצה עצמה תוכל ללמוד להמשך פעולתה מבעלי התפקידים השונים.

בעלי התפקידים במועצה העירונית מחליפים את בעלי התפקידים הזהים שלהם בעירייה:
יו”ר המועצה, אוראל ואקנין, החליף את יונה יהב, ראש העיר.
סיו”רית המועצה, לירון ציוני, החליפה את חדווה אלמוג.
מזכ”ל המועצה, ליעד טל, החליף את מנכ”ל העירייה, גדי מרגלית.
דובר המועצה, דביר צימבלר, פעל במחלקת דוברות העירייה לצד הגורמים השונים במחלקה.

כל זה וכן הלאה בהתאם לתפקידים השונים. בנוסף, כלל חברי המועצה מחליפים בעלי תפקידים נוספים על מנת ליצור שת”פים נוספים.

ביום זה התקבלו החלטות רבות עבור הנוער בעיר, שהיישום שלהם יבוצע במהלך שנת הפעילות הבאה של המועצה העירונית.

יום חילופי השלטון הסתיים בערב בישיבה מן המניין של מועצת העיר הערב [בשעה 18:00] שתפתח בטקס החזרת מפתח העיר וסיכום היום עם חברי המועצה.

הגיבו כאן לכתבה