כ-440 תלמידים המכהנים כנציגי מועצות נכחו בוועידת מועצת התלמידים העירונית בחיפה

ביום רביעי ה 06/03/19 התקיימה ועידת מועצת התלמידים העירונית בחיפה בהפקת מועצת הנוער העירונית חיפה.

בוועידה נכחו מעל ל-440 תלמידים המכהנים כנציגים במועצות בבתי הספר, הרב דב חיון סגן ראש העיר ומחזיק תיק התרבות, סיגל ציוני מחזיקת תיק החינוך, אילנה טרוק מנהלת אגף החת”ר, ורד אטס מנהלת המחלקה לקהילה באגף תרבות ועוד מכובדים מהעירייה מועצת הנוער העירונית היא הגוף המייצג את כלל בני הנוער בחיפה מול העירייה ומול כל הגופים הרלוונטים המועצה מפיקה ומייצרת אירועי תרבות ושומרת על זכויות בני הנוער.

וועידת מועצת התלמידים הנוער  העירונית בחיפה (צילום: עדי אביקזר - דוברות מועצת הנוער העירונית)
וועידת מועצת התלמידים הנוער העירונית בחיפה (צילום: עדי אביקזר – דוברות מועצת הנוער העירונית)

המועצה מורכבת מנציגים מכל המועצות בבתי הספר מארגוני ותנועות הנוער הפועלות בעיר. הועידה השנה התקיימה בסימן הנושא השנתי “בדיוק כמו שאני” העוסק בקבלה עצמית ובלהיות שלם עם עצמך. הועידה נפתחה בברכות של כמה מהמכובדים בעירייה סיגל ציוני, הרב דב חיון ואילנה טרוק, המועצה בחרה להציג השנה את פעילות המועצות הבית ספריות בסרטון ולא רק את פעילותה.

לאחר מכן, המועצה הפיקה מייצג אומנותי שבו כל חברי המועצה עלו עם שלטים שכתובות עליהם סטיגמות שונות כמו “שמאלני הומו” “מכוער ערבי” ועוד.

עם סיום המייצג, יושבת ראש המועצה, מישל סמיונוב, נשאה נאום ואמרה:

”חברים יקרים, תלמידים, בני נוער, ומכובדים יקרים, שמי מישל סמיונוב, יושבת ראש מועצת הנוער העירונית חיפה, של המועצה המדהימה הזאת, של חבורת בני הנוער המופלאה הזאת שעובדת למענכם 24/7.
אין בי מילים לתאר כמה התרגשתי באותו היום, במליאת פתיחת השנה שלנו, בה אישרנו ביחד את הנושא השנתי של מועצות התלמידים בכל העיר3 והיום אנחנו כאן, נבחרי הציבור שאתם בחרתם, האנשים שמייצגים אתכם.

מול מקבלי ההחלטות בעיר, נרגשים לחשוף בפניכם את הנושא השנתי לשנים תשע”ט – תש”פ, המדבר על קבלה עצמית, קבל את עצמך ולאחר מכן קבל את האחר, תהיי שלמה עם עצמך,
תהיו מי שאתם ותאהבו את עצמכם, אל תתנו לאף אחד להוריד אתכם למטה אני מקבל את עצמי, אני אוהב את עצמי, אני שלם עם כל כולי, הנושא השנתי של מועצות התלמידים בעיר חיפה: המועצה צועקת – בדיוק – כמו – שאני!”
וועידת מועצת התלמידים הנוער  העירונית בחיפה (צילום: עדי אביקזר - דוברות מועצת הנוער העירונית)
וועידת מועצת התלמידים הנוער העירונית בחיפה (צילום: עדי אביקזר – דוברות מועצת הנוער העירונית)בהמשך הכנס, החל החלק ההכשרתי בו התרחש משחק ה-Menti, בהנחיית לירז אלול שריג ואיתי קרויטורו. המשחק עסק במדיה כגורם משפיע בחיינו.

בהמשך התקיים די-בייט בהנחיית יוחאי עמיר עם שני אנשי מקצוע בתחום הנוער משה בכר מנהל מרכז קהילתי לניו מדיה בית מילר ושקד קליין מנהלת מרכז נוער קריית אליעזר. השאלה המרכזית הייתה: איך המדיה משפיע עלינו ומשמשת כגורם מרכזי בחיינו. שקד קליין שהציגה את העמדה הנגדית הפתיעה וקיבלה את מירב הקולות.

וועידת מועצת התלמידים הנוער  העירונית בחיפה (צילום: עדי אביקזר - דוברות מועצת הנוער העירונית)
וועידת מועצת התלמידים הנוער העירונית בחיפה (צילום: עדי אביקזר – דוברות מועצת הנוער העירונית)


במושב השני בוועידה הקשיבו התלמידים להרצאה מעוררת השראה של המרצה ליאור אטיאס, אשר דיבר על ההבדלים בין אישיות לאופי, וכיצד ההבדלים מתקשרים לנושא השנתי של הוועידה

וועידת מועצת התלמידים הנוער  העירונית בחיפה (צילום: עדי אביקזר - דוברות מועצת הנוער העירונית)
וועידת מועצת התלמידים הנוער העירונית בחיפה (צילום: עדי אביקזר – דוברות מועצת הנוער העירונית)


בתום ההרצאה, חולקו תעודות הוקרה לכל בתי הספר ע”י נועה פריד, מנחת המועצה, מישל סמיונוב, יו”ר המועצה, נריה גושן סגנית יו”ר המועצה, ורד אטס, מנהלת המחלקה לקהילה ולירז
אלול שריג מנהלת תחום הנוער במחלקה לקהילה
את הוועידה סיכם מופע יצירתי של הרכב ייחודי ממועצת הנוער, אשר ניגנו ושרו את השיר “תם ולא נשלם” של עילי בוטנר וילדי החוץ.

יוחאי עמיר דובר מועצת הנוער העירונית מסר:

”ביום רביעי ה6.3.93 הגיעו בני נוער, נציגי המועצות בבתי הספר לועידת הכשרה שנועדה להקנות להם כלים בעולם המועצות. השנה הועידה התקיימה בסימן הנושא השנתי “בדיוק כמו שאני”, בסיום הועידה חלקה חוברת פעילות על הנושא השנתי שתוכל לעזור למועצות הבית ספריות ליצור פעילויות על נושא זה”
סיגל ציוני - מחזיקת תיק החינוך בעיריית חיפה - וועידת מועצת התלמידים הנוער  העירונית בחיפה (צילום: עדי אביקזר - דוברות מועצת הנוער העירונית)
סיגל ציוני – מחזיקת תיק החינוך בעיריית חיפה – וועידת מועצת התלמידים הנוער העירונית בחיפה (צילום: עדי אביקזר – דוברות מועצת הנוער העירונית)
הרב דובי חיון - סגן ראש עיריית חיפה - ועידת מועצת התלמידים הנוער  העירונית בחיפה (צילום: עדי אביקזר - דוברות מועצת הנוער העירונית)
הרב דובי חיון – סגן ראש עיריית חיפה – ועידת מועצת התלמידים הנוער העירונית בחיפה (צילום: עדי אביקזר – דוברות מועצת הנוער העירונית)
אילנה טרוק - ועידת מועצת התלמידים הנוער  העירונית בחיפה (צילום: עדי אביקזר - דוברות מועצת הנוער העירונית)
אילנה טרוק – ועידת מועצת התלמידים הנוער העירונית בחיפה (צילום: עדי אביקזר – דוברות מועצת הנוער העירונית)
ועידת מועצת התלמידים הנוער  העירונית בחיפה (צילום: עדי אביקזר - דוברות מועצת הנוער העירונית)
ועידת מועצת התלמידים הנוער העירונית בחיפה (צילום: עדי אביקזר – דוברות מועצת הנוער העירונית)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.