עיריית חיפה הסירה שלטי-ענק בעקבות עתירתו של דוד עציוני למנוע תעמולה מכספי ציבור

המתמודד לראשות העיר, עו"ד דוד עציוני, עתר לוועדת הבחירות בטענה שראש העיר יונה יהב מנצל את הציוד העירוני ועובדי העירייה על מנת לקדם את תעמולת הבחירות שלו. עירייה השיבה כי על אף שהטענות קנטרניות היא הסירה את השלטים, לפנים משורת הדין.

מירית הנדסה – עתלית – רחב

פנייתו של המתמודד לראשות העיר דוד עציוני לוועדת הבחירות על מנת להוציא צווי מניעה לראש העיר יונה יהב ולעירייה הביאו לכך שהעירייה הסירה עשרות שלטים שנתלו ברחבי העיר ומחקה אזכורים וציטוטים של יהב מהעיתון העירוני המקוון.  השופט יצחק כהן, ראש וועדת הבחירות האזורית חיפה, קיבל את תשובת העירייה לפיה העירייה הסירה את השלטים שהיו מושא התביעה של עציוני ועל כן אין צורך בהוצאת צווי מניעה.

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

היועצת המשפטית של העירייה עו”ד ימית קליין טענה בשם העירייה כי על אף שפנייתו של עציוני היא קנטרנית ומטרת השלטים, שהוצבו לפני כחודשיים בעיר הייתה רק לעדכן את התושבים לגבי הפעילות העירונית ולא ניתן לשתק את העיר רק בגלל הסמיכות לבחירות המוניציפליות, השלטים הוסרו, לפנים משורת הדין. השלט היחיד, שנשאר, מעדכן לגבי חזרתה של הכרמלית לפעילות, וגם השופט כהן סבור שיש מקום לעדכן את הציבור החיפאי בנושא.

גם לגבי העיתון המקוון “עירונט” קיבל כהן את תשובת השירות המשפטי של העירייה לפיה האזכורים המתייחסים לראש העיר הוסרו, בהתאם למה שצוין בעתירה.

עציוני עתר לוועדת הבחירות בטענה שיהב משתמש בציוד עירוני ובעובדי עירייה על מנת לקדם את תעמולת הבחירות שלו. הוא ביקש מוועדת הבחירות להוציא צו מניעה, שיאסור פרסום בשלטים ברחבי העיר. עציוני התייחס לשלטים שנתלו ברחבי העיר המציינים את השיפורים והשיפוצים בעיר. לטענתו של עציוני, השלטים האלה מהווים תעמולה לצורך תמיכה ביונה יהב, לקראת הבחירות לראשות העיר בעוד 5 חודשים, ואם יהב רוצה לעדכן את הבוחרים על פעילותו, עליו לממן זאת מכספו ולא להשתמש בתקציב עירוני עבור השלטים עצמם, עיצובם ותלייתם ברחבי העיר.

שלט המפאר את פעילות העירייה אשר הוצב בטיילת דדו

מהעתירה עולה עוד שלעירייה יש אתר אינטרנט ועיתון מקוון. עציוני טוען שהעיתון המקוון כולל גם הוא תעמולת בחירות במימון כספי ציבור (שימוש בשירותי הדוברות של העירייה). בשורה התחתונה, עציוני מציין כי נראה שיהב החל בתעמולת בחירות על חשבון המשאבים העירוניים ולכן הוא פנה לוועדת הבחירות להוציא צו, שימנע מיהב להמשיך בפעילות זו.

יש לציין שעציוני לא מתייחס לתוכנם של השלטים או הפרסומים בעיתון המקוון, אלא טוען שאם יהב מעוניין להעביר את מה שעשה במהלך הקדנציה עבור תושבי העיר, עליו לעשות את זה על חשבונו, בדיוק כמו שאר המתמודדים לראשות העיר ולא לנצל את העובדה שהוא ראש העיר המכהן ועומדים לרשותו המשאבים העירוניים.

חשוב לציין כי נושא זה עלה לכותרות גם במערכת הבחירות הקודמת. אז נאלץ יהב למחוק את שמו מהשלטים המציינים את ריבוד הכבישים, אבל עד היום, איש לא הצליח לכפות על יהב להסיר גם את שלטי הענק המוצבים בכל העיר: 

 

בסיום הדיון, קבע השופט כהן כי כל צד יישא בהוצאותיו.

 

זו העתירה המלאה של עציוני

עתירה - דוד עציוני נגד השלטים של יונה יהב

זו תשובת עיריית חיפה, אשר לנוכח העתירה הסירה את השלטים ובכך נמנעה מהמשך ההליך משפטי:

תשובת עיריית חיפה - הסרת השלטים של יונה יהב

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תאטרון חיפה – רחב
קייטנות בחיפה
משתלות יגור – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB