מנהל בית הספר נירים ד”ר עודד הרשקו התפטר באופן פתאומי

הרשקו ניהל את בית הספר ב-5 השנים האחרונות והוא נחשב למנהל מצליח שעשה פלאים בבית הספר

תאטרון חיפה – רחב

מנהל בית הספר נירים, ד”ר עודד הרשקו, הודיע כי הוא מתפטר מתפקידו. הדבר עורר תדהמה וצער בקרב ההורים והתלמידים בבית הספר בנווה דוד בגלל השינוי העצום, שהרשקו יצר במוסד החינוכי, שאותו הוא ניהל ב-5 השנים האחרונות.

בית הספר נמצא במרכזה של שכונת נווה דוד ועד לפני 5 שנים זה היה מבנה ענק, שלמדו בו כמה עשרות תלמידים. הרשקו הצליח להפוך את בית הספר למרכז השכונה, הגדיל את כמות התלמידים ושינה את האופן שבו התלמידים וההורים רואים את בית הספר.

כאמור, הרשקו עשה מהפך בבית הספר נירים. הרשקו החליט להוסיף בעלי חיים לבית הספר והתלמידים התחילו לטפל בבעלי החיים ונתרמו מכך מאוד. בנוסף, הוא הכניס את הספורט הימי לתכנית הלימודים ולעתים היה מתלווה אל תלמידי בית הספר, בעת הפעילות הימית בחוף השקט. על כך דיווחנו בכתבה זו: 

מצבת התלמידים גדלה ומידת שביעות הרצון של ההורים והתלמידים בבית הספר השתנתה ללא היכר מאז שהוא החל לנהל את המקום.

הרשקו הוא בנו של זוכה פרס נובל אברהם הרשקו והוא רופא בהכשרתו. הוא עבד מספר שנים בבית הספר הפתוח ולאחר מכן נקרא לנהל את נירים, על ידי ראש העיר יונה יהב. הרשקו החליט להביא לבית הספר בעלי חיים רבים והפקיד את טיפולם בידי התלמידים, שנרתמו למשימה בהתלהבות. יש לציין שיש כיום מחקרים, שמראים בצורה מובהקת את היתרונות לקשר עם בעלי חיים ובבית הספר נירים ניתן לראות זאת הלכה למעשה.

כללית  – מיון לייד הבית – רחב

ההתפטרות הפתאומית מזכירה את הצעד בו נקט מנהל בית הספר דוד ילין מיכאל שחר לפני כחודש, כשהודיע גם הוא על התפטרות ללא הסבר להורים ולתלמידים.

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...