מנהל בית הספר דוד ילין, מיכאל שחר, פורש במפתיע, אך נשאר במשרד החינוך

הורים לתלמידים בבית הספר דוד ילין במרכז הכרמל הופתעו מאוד מהודעת הפרישה של המנהל המוערך מיכאל שחר, לאחר 3 שנים בלבד. לאחרונה התמודדו התלמידים עם הכוונה להתחיל את בניית מגדלי מגידו עוד בטרם הועתק מבנה בית הספר ועם המשבר סביב כיתת המחוננים.

תאטרון חיפה – רחב

מנהל בית הספר היסודי דוד ילין, מיכאל שחר, שלח הודעה להורי בית הספר לפיה הוא עתיד לסיים את תפקידו בסוף שנת הלימודים הנוכחית. בית הספר דוד ילין נמצא ברחוב מגידו במרכז הכרמל, בסמוך לפרויקט של גד זאבי. לאחרונה ההורים דרשו מהעירייה לחייב את זאבי לא להתחיל את הבנייה (גם לא בניית היסודות) כל עוד התלמידים לומדים בסמוך. לאחר מאבק, הוחלט כי קודם יושלם בנייתו של המבנה החדש של בית הספר השש שנתי חוגים, ורק לאחר שתלמידי בית הספר דוד ילין יעברו למבנה הישן של חוגים, תתחיל הבנייה.

ההודעה להורים מאת מכאל שחר:

“הורים יקרים שלום,
אני מבקש לשתף אתכם כי הודעתי להנהלת מחוז חיפה על החלטתי לסיים את תפקידי כמנהל ביה”ס בתום שנת הלימודים.
קיבלתי את ההחלטה מסיבות אישיות ושיקולים מקצועיים ומטבע הדברים – ברגשות מעורבים.
בהמון הערכה,
מכאל”

ההורים הופתעו מההודעה בגלל ששחר ממלא את התפקיד רק 3 שנים והייתה שביעות רצון גדולה של ההורים מתפקודו. בית הספר דוד ילין סובל בשנים האחרונות מצפיפות בלתי נסבלת, ואין מקום במבנה הקיים עבור כיתות נוספות, חדרים עבור העובדים או שירותים נוספים. לכל אורך הדרך ההורים מצאו אוזן קשבת אצל שחר, שניסה ככל יכולתו לסייע ולשפר את המצב הלא פשוט.

 

“מכאל הוא מנהל של פעם בקריירה”

יו”ר הנהגת ההורים בבית הספר דוד ילין, דקלה ארד אמרה בצער כי יש הסכמה מלאה בקרב ההורים והתלמידים ששחר השאיר אחריו נעליים גדולות, שלא יהיה קל למלא:

כללית  – מיון לייד הבית – רחב

“אין מספיק מילים לתאר את ההערכה הגדולה שיש לנו כלפי מכאל. קשוב, חדשני, נעים ובאמת אוהב ודואג לילדינו. אנחנו מאוד מצטערים על ההחלטה, אחת המורות אמרה כי מכאל הוא מנהל של פעם בקריירה וכך גם אנו ההורים מרגישים. יחד עם זאת אנחנו מכבדים את ההחלטה ומקווים כי מקבלי ההחלטות ישכילו וימנו מנהל שבמהירות יכנס לתפקיד ינהל את בית הספר תוך דאגה אמיתית לילדינו ויעמוד במשימות הכרוכות בניהול דוד ילין כשהבוערת מבניהן היא המעבר הצפוי למבנה בית ספר חוגים הישן.

שחר יישאר במשרד החינוך:

בהודעה של שחר להורים הוא ציין כי הוא פורש מניהול בית הספר דוד ילין, אבל הוא לא עוזב את משרד החינוך ולא פוסל אפשרות לנהל מוסד חינוכי אחר.
מאבק נוסף שהתנהל בחופש הגדול האחרון היה על פתיחת כיתה שנייה למחוננים. במבחן המחוננים האחרון אותרו כ-60 מחוננים (המבחנים נערכים בכיתה ב’ בבתי הספר היסודיים בעיר, לקראת פתיחת כיתת מחוננים לילדי כיתה ג’ בדוד ילין). בקיץ התברר, שלא כל ילד, שאותר כמחונן, יוכל ללמוד בכיתת המחוננים, בגלל שאין מקום פיזית לפתוח עוד כיתה בבית הספר הסובל מצפיפות גדולה מאוד. הכוונה לערוך הגרלה וכך להחליט מי הילדים, שילמדו בכיתת המחוננים, ומי הילדים, שיקבלו חלופות. ההורים התקוממו וטענו שהילדים התאמצו מאוד על מנת לעבור את הבחינות וזו תהייה אכזבה קשה מאוד בשבילם. בסופו של דבר העירייה הודיעה, שיפתחו שתי כיתות וכל ילד, שהוריו והוא יהיו מעוניינים, שילמד בכיתת המחוננים, יוכל לעשות זאת.
שחר היה מעורב במאבקים האלה וההורים הביעו שביעות רצון מלאה מהתמיכה, שקבלו ממנו לאורך כל הדרך.

 

מספר מנהלי בתי ספר בחיפה פרשו השנה:

הודעת הפרישה של שחר מצטרפת להודעת הפרישה של מנהלת בית הספר זכרון יוסף (אחוזה) שיוצאת לגמלאות. בעוד כחודשיים יתפרסמו המכרזים לניהול בתי הספר ונדע מי יתפוס את מקומם. ללא ספק, בשני בתי הספר יהיו אתגרים רבים איתם יתמודדו כבר המנהלים הבאים.

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...