המאבק נגד אסדת הגז והקונדנסט מתעצם: כ- 200 מפגינים בצומת מרכז חורב בחיפה

הפגנה נגד אסדת הגז צומת חורב (צילום - סמר עודה)

כ-200 איש הפגינו היום (ו') בצומת חורב בחיפה, נגד אסדת הטיפול בגז הגולמי המגיע ממאגר לוויתן ודרשו הרחקת האסדה 120 ק"מ מהחוף ולא כמתוכנן 10 ק"מ מהחוף, דבר שיגרום לאסון.

רותי בנין, פעילה סביבתית, תושבת עתלית:

"החלטתי להצטרף למאבק הזה כתושבת עתלית שרוצה לחיות חיים טובים לי, לדורות הבאים, לילדים שלי אולי גם לנכדים שלי אם יגורו פה. אני דורשת שירחיקו את האסדה על פי באר 120 ק"מ מהחוף. זו דרישתנו ועל זה אנחנו נלחמים".

אביהו האן, חבר מועצת העיר ומתמודד לראשות העיר חיפה:

"זאת הפגנה מיני רבים שהשתתפתי בה עם התושבים הנהדרים של עתלית, זכרון, חףץ דור וכל ישובי מישור החוף. ההפגנה הזאת והמאבק שהתושבים עושים יחד איתנו תושבי חיפה חשובה מאין כמוה, כיוון שכאן יש שתי מטרות: מטרה אחת לא לאפשר לקונדנסט החומר המסוכן ביותר להגיע למפרץ חיפה, חומר שיצור זיהום אוויר נוסף פה במפרץ חיפה. דבר נוסף לא לאפשר הקמה של אסדה במרחק עשרה ק"מ מהחוף כאשר האפשרות הרציונלית האחרונה היא לעשות את האסדה בלב ים במרחק של 120 ק"מ – כך עושות מדינות רבות בעולם. יש פה שילוב קטלני של חיבורים הון שלטון, וממשלת ישראל נותנת יד להרס חופי ישראל על חשבון חיי התושבים ואני קורא לכל תושבי המדינה לכל תושבי חיפה תצטרפו אלינו במאבק החשוב הזה כדי לעצור את המחשבה הזאת שקונדנסט ואסדה יהיו פה בתוך חופי ישראל".

שרית גולן שטיינברג, חברת מועצת העיר חיפה:

"ההפגנה הזאת היא לא הפגנה רק של מישור החוף. המשמעות של האסדה מול הבית של תושבי חוף הכרמל זה אומר המשך הפגיעה והזרמת חומרים מסוכנים למפרץ חיפה, זה אומר המשך הקיבוע של בז"ן והגדלת הזיקוק של חומרים מסוכנים לא רק בהיבטים של איכות הסביבה אלא גם בהיבטים בטיחותיים משמעותיים. אנחנו מדברים על צנרת שתכיל ותוביל את החומרים המסוכנים האלה. בסוף אפשר לקחת בפתרון פחות מסוכן אסדה בתוך הים שתטפל בתוצר הגז ותעיף את תוצרי הלוואי החוצה מחוץ לארץ".

אפרת קיזמכר, מהעמותה להגנת הסביבה כרמל – מנשה:

"המאבק מתעצם ומקיף יותר ישובים ודורשים להרחיק את אסון הקונדנסט ולמעשה לבטל אותו. כולם דורשים להרחיק את האסדה ואת הקונדנסט ולייצא אותו  מלב שלא יגיע בכלל. לא צריך את הזיהום הזה לא במפרץ חיפה, לא באזור חגית ולא בשום מקום אחר בארץ. הקונדסט הזה מיותר פה, אפשר לייצא אותו לשווקי העולם ולשמור על אוכלוסיה בריאה. הגז צריך להיכנס נקי ויבש לארץ לרווחת כולם. לא לתקן עוולה בעוולה. כולנו ביחד נעצור את אסון הקונדנסט".

ליהי שחר ברמן – מגמה ירוקה:

"המשמעות של העברת הקונדנסט לבז"ן זה עלייה בכמות החומרים המסוכנים והמזהמים. זה לא במקום נפט גולמי, אמרו לנו בפירוש שזה בנוסף לכל מה שקיים. אנחנו לא מוכנים בשום אופן שיוסיפו עוד מ"ל אחד שיזקקו בבז"ן יש לנו מספיק זיהום, מספיק תחלואה. כל התעשייה הפטרוכימית סופה להיעלם מהעולם אנחנו במאה העשרים ואחת – במאה עשרים ואחת העולם נפרד מאנרגיות מזהמות ועובר לאנרגיות מתחדשות. אנחנו חושבים שישראל צריכה להנות מהגז הטבעי ולא להזניח את האנרגיות המתחדשות אלא להמשיך ולהשקיע באנרגיית שמש ואנרגיית רוח כמו כל מדינה מתוקנת. אנחנו לא מדינת עולם שלישי ולא יכול להיות שאנחנו נסבול את הנזקים הבריאותיים והסביבתיים לטובת מוצרים פטרוכימיים שמיוצאים למדינות אחרות מחוץ לארץ".

אורנה בר לב, פעילה סביבתית:

 

הפגנה נגד אסדת הגז צומת חורב (צילום – סמר עודה)
הפגנה נגד אסדת הגז צומת חורב (צילום – סמר עודה)
הפגנה נגד אסדת הגז צומת חורב (צילום – סמר עודה)
תגובה
  1. לא משנה אמר/ה

    למה משאירים את הטייקון המושחת האחרון תשובה עם כל כך הרבה כסף זה למה הוא משאיר את קסדת הגז קרובה לחוף ראוי לו להצטרף לפישמן דנקנר ושו'ת ומהר

לא ניתן להגיב