הפגנה נגד תכנית זיקוק הגז שתגביר את הזיהום באזור חיפה | בית השר כחלון

לא להגדלת הזיהום במפרץ חיפה:

כמאה מתושבי חיפה וישובי חוף הכרמל ופעילים רבים של הירוקים של חיפה, שומרי מישור החוף וארגוני סביבה נוספים, הפגינו במוצ”ש, 02/12/2017, מול ביתו של שר האוצר, משה כחלון, ברחוב הירקון בחיפה, במחאה על כוונות ממשלת ישראל להקים אסדה לטיפול בגז מול חוף דור וצינור שיוליך חומר רעיל נוסף, שנקרא “קונדנסט”, למפעל בז”ן במפרץ חיפה.


 

ירון חנן, חבר מועצת העיר מטעם הירוקים של חיפה, מסר לחי פה:

ירון חנן (צילום: ירון כרמי)

התושבים דורשים מהשר משה כחלון לעצור את התכנית במועצה הארצית לתכנון ובניה שמתכנסת ביום ג’, 5/12/17 .
אביהו האן, יו”ר הירוקים, דורש מהשר כחלון לבצע את הטיפול בגז על פי הבאר, כלומר, כ-100 ק”מ מהחוף ובשום פנים ואופן לא לאפשר הבאת הקונדנסט לזיקוק בבז”ן, במפרץ חיפה ובכך להגדיל את התחלואה וההרעלה של תושבי מפרץ חיפה.

המפגינים דורשים את התערבותו של השר משה כחלון, הממונה גם על מינהל התכנון, על מנת שייצג את תושבי חיפה ולא יאפשר את הגדלת בז”ן לטובת עיבוד הגז הגולמי המזהם. עוד קראו המפגינים, לפעול תחת תכנית לאומית להוצאת בז”ן ומפעלים מזהמים נוספים ממפרץ חיפה.

ההפגנה הזו היא חלק ישיר להפגנות ההון-שלטון הערב, אלא שכאן מדובר ממש בחיי אדם שמוקרבים משיקולי ההון הפרטי ע”י הממשלה הזו. ההפגנה מול הבית של כחלון שעסקה לא רק בשחיתות והון-שלטון אלא בנושא “פעוט ערך” כמו הדאגה לחיי אלפי אנשים ובריאות הילדים שגדלים פה, לאור מה שמתכננים לנו ביום שלישי הקרוב.ההפגנה מול בית כחלון – התמונות

הפגנה נגד תכנית זיקוק הגז 02.12.2017 (צילום – ירון חנן)
הפגנה נגד תכנית זיקוק הגז 02.12.2017 (צילום – ירון חנן)
הפגנה נגד תכנית זיקוק הגז 02.12.2017 (צילום – ירון חנן)
הפגנה נגד תכנית זיקוק הגז 02.12.2017 (צילום – ירון חנן)

 

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו