תושבי יישובי הכרמל מפגינים מול בניין עיריית חיפה נגד אסדת לוויתן ונגד הכנסת הקונדנסט לחיפה

הפגנת תושבי מישור החוף מול בניין עיריית חיפה (צילום - סמר עודה)

תושבי מישור החוף ממשיכים בכל הכוח במאבקם נגד הקמת אסדת הגז לוויתן מול חופי דור והערב (ג') הגיעו לרחבת בניין עיריית חיפה והפגינו נגד אסדת הגז לוויתן שאמורה להיבנות בחודשים הקרובים במרחק של 9 ק"מ מחוף דור, והביעו את תמיכתם בהצעתם של חברי המועצה אביהו האן וירון חנן, נגד הכנסת הקונדנסט לחיפה והרחבת בז"ן.

גידי מתתיהו תושב זכרון יעקב:

"באנו למחות ולהפגין בשם מיליון תושבי מישור החוף נגד אסדת הגז העיקרית שהולכים להקים אותה מול חופי דור. אסדת לוויתן שהיא אסדה מסרטנת וצפוי להיות שם זיהום הרבה יותר גדול מאסדת תמר – אסדת תמר שלבדה מזהמת חומרים מסרטנים פי ארבעים מבז"ן במפרץ חיפה. אסדת לוויתן תהיה בחצי המרחק בהשוואה לאסדת תמר ובנפח פעילות פי שניים מאסדת תמר. אנחנו דורשים כמו בכל המדינות המתוקנות בעולם 95% מהן מקימים אסדה צפה שעושה את כל הטיפול בגז בכל החומרים, ובכך לא מזהמים את היבשה, לא מגיעים למליון תושבי מישור החוף והחומר הקונדנסט המסרטן ייוצא לארצות בחו"ל. הפתרון הזה לא רק מקובל ב 95% מהמדינות המתוקנות הוא מאושר על ידי משרד האנרגיה באסדות תנין כריש לכן זה לא פתרון שלנו זה קיים ומאושר והוא יבוצע באסדות תנין כריש בעוד כשנתיים. זה מה שאנחנו דורשים פשוט קצר ולעניין וכך יגיע גז נקי לישראל והאזרחים לא יסבלו מזיהום".

עוד הוסיף מתתיהו:

"אנחנו מצפים מהעירייה לקבל את ההצעה של חברי מועצה אביהו האן וירון חנן, למנוע הכנסת קונדנסט לחיפה בכלל להרחיק את האסדה מהים לפחות 100 מטר מהחוף ולמנוע את הרחבת בז"ן".

 

 

תגובה
  1. אוהד צ אמר/ה

    איך לא מגיעים פרסומים לגבי כזאת הפגנה חשובה???

לא ניתן להגיב