עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

הצביעו בסקר: האם יש ירידה בכמות החזירים ברחובות חיפה?

(חי פה) - עיריית חיפה עושה מאמצים לדילול בירי...

"יצאתי מהמים כולי כחולה" • בילוי בבריכה בחיפה

(חי פה) - מתרחצים בבריכת "גלי חיפה" גילו בצאתם...

שינויים בתנועת הרכבות • לא תתאפשר נסיעה רציפה בין חיפה לת"א

שינויים זמניים בתנועת הרכבות באזור עתלית ביום שישי 5/7/24...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

בגלריית מוחין בחיפה – כשהתותחים רועמים המוזות אינן שותקות

בעיר התחתית בצהרי יום שבת (4.5.24) נפתחה תערוכה אשר...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

מועצת העיר אישרה ברוב מלא את הצעתם של האן וחנן לא להרחיב את תעשיית זיקוק הדלקים והכנסת הקונדנסט לחיפה

הצעתם של חברי האופוזיציה אביהו האן (המועמד לראשות העירייה)  וירון חנן, (הירוקים של חיפה) שלא להרחיב את תעשיית הזיקוק והגעת חומרי דלק ומזהמים נוספים לאזור מטרופולין חיפה אושרה הערב (ג') ברוב קולות.

בהצעתם ציינו, האן וחנן כי הממשלה מקדמת במרץ רב תוכניות, שיביאו להגעת מזהמים וסיכונים נוספים לאלה הקיימים במפרץ חיפה, במיוחד בולטת המגמה להגדלת מערך זיקוק ושינוע הדלקים העצום, שעוד מתוכנן להתפתח במפרץ.

בינתיים כל ראשי הרשויות המקומיות כולל השר החיפאי היחיד בממשלה, שותקים ולא מתאגדים למנוע את האסון המתקרב. בכך הם מסייעים לטרוף את כל הקלפים ופוגעים בסיכוי להפוך את חיפה ושאר ערי האזור לאבן שואבת עבור זוגות צעירים, שאולי היו חושבים לגדל פה את ילדיהם ולקיים את משפחתם.

עוד ציינו, כי הנהלת העירייה בניגוד להצהרות ראש העירייה בשנה האחרונה, אפשרה הגשת תוכניות שונות שיביאו להגברה משמעותית של הזיהום במפרץ חיפה בועדות התכנון השונות הן הועדה המשותפת למתחם בז"ן, הועדה המחוזית והמועצה הארצית לתכנון ובניה.

חברי המועצה הציעו להתנגד הן בדרכים ציבוריות, הן במוסדות התכנון והן בבתי המשפט, לכל הוספה, הרחבה  והגעת חומרי דלק נוספים ומזהמים באזור מטרופולין חיפה ובכלל זה: הגעת קונדנסט למפרץ חיפה, הקמת נמל דלקים חדש, הוספת מתקני שינוע ואחסון דלקים, הקמת מתקני ייצור וזיקוק דלקים. וקראו לממשלת ישראל להרחיק את אסדת הטיפול בגז ללב ים ולהציבה להישמר על פי הבאר.

מועצת העיר אישרה ברוב של 19 קולות ללא מתנגדים וללא נמנעים את ההצעה.

סגנית ראש העיר חדוה אלמוג ציינה: "מדובר בנושא חשוב וקריטי".

 

בהמשך למאבק אותו מוביל ראש העיר חיפה יונה יהב כנגד הרחבת מתחם בז"ן אימצה אמש [ג] מועצת עיריית חיפה החלטה על פיה לא יותר כל שינוע, אחסון, הזרמה או זיקוק של קונדנסט בתחומי העיר חיפה

יונה יהב:"עיריית חיפה תמשיך להיאבק בכל מזהם סביבתי ובכל גורם אשר יהווה סכנה לכמיליון תושבי חיפה והסביבה"

כזכור פנה ראש העיר יונה יהב, לפני כשבועיים במכתב חריף לשר התשתיות והאנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, לשר להגנת הסביבה, זאב אלקין ולשר האוצר, משה כחלון, לאחר שנודע לו על הכוונה לשנות את המתווה המתוכנן להובלת הקונדנסט תוך ניסיון הסתרתו מעיריית חיפה ויצירת סכנה ממשית לתושבי האזור.

יהב ציין במכתבו, כי קווי ההולכה, המשמשים את חברות תש"ן וקצא"א וכן המכלים הקיימים בקריית-חיים, הינם מתקנים ישנים ומסוכנים, אשר חלקם הונחו והוצבו עוד בטרם הקמת המדינה, וכי לא בכדי התקבלו החלטות ברורות ומוחלטות להעתיקם את מחוץ לאיזור המיושב בצפיפות.
עוד מוסיף יהב, כי חוות המיכלים בקריית-חיים ממוקמת במרחק של 150 מ' בלבד מבתי התושבים, והזרמת גז הקונדנסט, שהינו בעל נדיפות גבוהה מדלק גולמי וכן אחסונו הממושך, תגרור בהכרח פליטת חומרים אורגניים נדיפים ורעילים בקרב אוכלוסיית קריית-חיים.
יש לציין בהקשר זה, כי כוונה זו של משרד התשתיות עומדת בסתירה למסקנות דו"ח המשרד להגנת הסביבה אשר פורסם השנה, לפיו יש להחמיר את המגבלות על אחסון ושינוע קונדנסט הנוצר בתהליך ההפקה, בשל השלכותיו המסוכנות על הסביבה.

יונה יהב, ראש עיריית חיפה: "תמוהה בעיניי העובדה, כי בעוד עיריית חיפה משקיעה משאבים ניכרים להפחתת זיהום האוויר, מקדם משרד התשתיות והאנרגיה פעילות, שתוצאתה תהה תוספת סיכון ופליטות מזהמות. משרדי הממשלה, שאמורים להגן על האינטרס הציבורי, מצטיירים כמשרתי אינטרסים של תאגידים עסקיים, המפיקים את הקונדנסט. עיריית חיפה תמשיך להיאבק בכל מזהם סביבתי ובכל גורם אשר יהווה סכנה לכמיליון תושבי חיפה והסביבה"

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

תאונת דרכים בחיפה: 2 רוכבי אופנוע נפגעו מרכב

(חי פה) - 2 רוכבי אופנוע שנפגעו מרכב בשדרות ההגנה בחיפה ממד"א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בשעה 15:41 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א...

קריאה להחזרה (ריקול) – שמן זית כתית מעולה "GAVELIR"

הודעה זו היא בנוסף להודעת ריקול קודמת, עליה דיווחנו ב-31/05/24 ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: חברת הזית שיווק שמן זית פארק התעשיה קדמת...

"אליפות שבועות", תחרות הטניס הארצית, הגיעה לסיומה

מרכז הטניס והחינוך חיפה אירח את אליפות שבועות לטניס לנוער ע"ש נחום ברק. לראשונה, התחרות התקיימה רק במתכונת זוגות. ביום חמישי 13/06/24 הגיעה לסיומה התחרות...

לילה של אמנות במגדל ארמון בחיפה • 23/06/24

מגדל ארמון המשופץ ייפתח ללילה אחד של מופעים • אירוע חינם לקהל הרחב מגדל ארמון המחודש, מהמבנים האייקונים ביותר בחיפה, יפתח ללילה אחד את חלליו...

סרטן השד: טכנולוגיה חדשה לגילוי מוקדם מגיעה לחיפה

חדש בקהילה בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי: טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית חדשנית, המאפשרת לזהות גידולים ולמדוד את רמת הסיכון לפתח סרטן שד, באמצעות בדיקות...