​הלכה לעולמה אשת החינוך החיפאית רות לין (חושי) ויקירת העיר חיפה | הלוויה היום 22/04/18 בשעה 16:00

​הלכה לעולמה אשת החינוך רות לין !

מאת: כתב החדשות של האתר “חי פה”

רות לין היתה אשת חינוך למופת. היא היתה ביתו של ראש העיר אבא חושי שכיהן כראש עיריית חיפה משנת 1951 ועד לפטירתו בשנת 1969. היא היתה רעייתו של עו”ד וחבר הכנסת אמנון לין שהלך לעולמו בשנת 2016.

במשך עשרות שנים היתה רות לין מחנכת למופת ועם השנים כיהנה בתפקיד מנהלת בית הספר “יבניאלי”, הנמצא בשכונת קריית אליעזר בחיפה.

מערכת חי פה משתתפת בצער המשפחה. יהי זיכרה ברוך !

מועד הלוויה במודעה …

רות לין לוויה

צילומים: אלבום פרטי.

רות לין חושי

 

הספדים:

אורית אסטרוגנו וינקלר , מי שגדלה כתלמידה בבית הספר “יבניאלי” אותה ניהלה הגב’ רות לין ז”ל, ועם השנים היתה למורה ומחנכת בבית ספר זה ובבית הספר “עירוני א’ כיום, סיפרה הבוקר בהתרגשות לכתב החדשות של “חי פה”:

“איפה ישנם עוד אנשים כמו האשה הזו…
כמי שגדלה והתחנכה על פי ערכי האישיות הנדירה הזו ,גאה להודות ולהצהיר שחלק מאישיותי כאדם ובעיקר כמחנכת בישראל מושתת על הערכים של האישה המתולוגית רות לין,דורות רבים של אנשים ערכיים וטובים יצאו מבית מדרשה,בית ספר יבנאלי,
בשיחת עמיתות אחרונה לפני מספר שנים אמרה לי בתחילת השיחה: את אורית אסטרוגנו אחות של שרית ומורדכי, הבת של האימא עם העיניים הירוקות…

כשנדהמתי מזיכרונה ענתה לי שמסוגלת לומר זאת על כל תלמיד במשך כל חייה,זה היה נר לרגליה,ולכן אני שואלת שוב האם ישנם עוד אנשים כמו האישה הזו???
יהיה זיכרה ברוך ונשמתה צרורה בלב כל אחד ואחד מאיתנו לעד….

עוד הוסיפה הגב’ אורית אסטרוגנו וינקלר בדבריה: “כשנכנסתי לראשונה בשערי ביס “יבנאלי” כמורה מחנכת, יראת הכבוד הדהדה בתוכי ואפפה אותי גאוה מיוחדת,הכניסה לחדרה מידי יום בעינייני עבודה נותרה מלאת כבוד ויראה… במשך 22 שנות עבודתי במקום”

 

צילום חגית אברהם
צילום חגית אברהם

ריקי סער, מורה ומחנכת בביה”ס יבניאלי עבדה ביבנאלי 1978-1995 מספידה:

“כבר מתגעגעת.

כמה סמלי – רות לין, אשה חזקה, סמל לערכים, חינוך ואהבת המולדת, עזבה אותנו בשלהי יום העצמאות.

“טכס יום הזכרון המיתולוגי של ביה”ס “יבניאלי” הסתיים… עבר כמו שרצתה וריגש את תושבי השכונה השקטה קריית אליעזר שבחיפה”.

טכס מכובד ומושקע שהיה כמסורת לתת כבוד לנופלים ולהזדהות עם תלמידי ביה”ס וצוות המורים שעמלו כימים להנצחת המורשת והגיבורים. אכן, רות כאשת חינוך למופת ואדם בעל עקרונות ודוגמה, השרישה בביה”ס את האהבה והנאמנות לארץ בד בבד עם חינוך לאהבת האדם, ערכי מוסר ושאיפה להיות תמיד טוב יותר ומקצועי יותר. אווירת הסדר, המשמעת והכבוד ששררו בביה”ס היו אחד מהמאפיינים אותה. עברנו ביחד כברת דרך כ-20 שנה, כשלגבי, רות, הייתה מנטור ממנה ספגתי השראה ולמדתי הרבה ושבהמשך התוו את דרכי בעשייה החינוכית והאישית.

זהו יום עצוב, רות תחסר לנו מאוד… יהיה זכרה ברוך!”

ריקי סער

רות לין וריקי סער בבית ספר יבניאלי
רות לין וריקי סער בבית ספר יבניאלי

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.