זיכרון בסלון מפעל הנצחה ארצי – הפעם אצל משפחת מורג | יום הזיכרון לשואה ולגבורה בחיפה

זיכרון בסלון: מפעל הנצחה ארצי – הפעם אצל משפחת מורג.

ערב יום השואה ואצלנו כבר מסורת ציון זכר השואה במסגרת מפעל “זיכרון בסלון” שיזמה יצרה ומיסדה עדי אלטשולר בכל הארץ. משפחה מארחת חברים ו/או כל מי שרוצה לשמוע ממקור ראשון איש עדות המספר על קורותיו בשואה. המפעל מתקיים זה שנים אחדות ,אנחנו אירחנו לראשונה ב 2016 וגם השנה – אפריל 2018.
השנה הצלחנו להכניס 69 אנשים לסלון שלנו, שישבו צפופים ודרוכים בקשב רב לסיפורה של מדי פיינרו דודתה בת ה88 של חנה רעייתי.

מדי סיפרה סיפור מרתק ומרגש על מסע השרדותה של ילדה בת 11 מטשרנוביץ’ עד הגעתה לארץ ישראל. מסע של שנים, שזורות מקרי התעללות, השפלה ,מוות אכזרי של קרוביה וחבריה. מסעות רגליים להתשה עד מוות, רעב נוראי, יחפה בשלג, נושאת את אחותה הקטנה בצעידה של 30 ק”מ לעיר הסמוכה…ועוד.

המשתתפים זכו גם לשיעור באהבת הדגל, אהבת המולדת וראייה אופטימית של חיי היהודים כאן בארץ ישראל: “יש לנו רק ארץ אחת”, אמרה מדי לסיום וצריך לשמור עליה, לכבד אותה, ולהתגאות בדגל שלנו. יש לדעת ולזכור שכל אלה “אינם מובנים מאליהם.”

אילנה ודורון טובים הנפלאים שרו בהתנדבות שירי זיכרון, היפים שיש בזימרת הארץ והקהל שר איתם כשהשפתיים נעות חרישית ללא יוצא מן הכלל.
הוקראו שירים והיתה אווירת אחדות חמה וטובה בקהל, למרות שלא כולם שם הכירו את כולם.
בחוץ חיכה כיבוד שחברות וחנה טרחו להכין ואנשים הלכו הביתה שלמים עם לקיחת חלק במפעל חשוב לזיכרון יום השואה והגבורה.

מידי שנה הולכים וצומחים עוד סלונים כאלה בעקבות החוויה במפגשים אנשים רוצים לארח גם הם ולקחת חלק.
גם אם אין איש עדות ויש דור שני שיספר זה מצוין וגם אם אין או לא מכירים אז יושבים בבית עם כמה חברים ומדברים על יום השואה ומשמעויותיו ,על חשיבות הזיכרון ועל תרומת ההורים בהנחלת הזיכרון ומורשת הגבורה בחינוך של הילדים. מאד מומלץ לכל אחד לקחת חלק ב”זיכרון בסלון”. https://www.zikaronbasalon.com/

הגיבו כאן לכתבה