סקר עיתון “חדשות הקריות”: עציוני מוביל בחיפה. צורי ודוקורסקי מנצחים בקלות, פרץ ואבן-צור מתנדנדים

[מודעה מטעם מטה עציוני]

סקר עיתון “חדשות הקריות”, שיצא לדרך בחודש האחרון, בדק את סיכויי המועמדים לראשות העיר, בחיפה ובקריות. בקרית מוצקין ובקרית ביאליק, צורי ודוקורסקי מנצחים בקלות, ובקרית ים, קרית אתא וחיפה, כיסאותיהם של דוד אבן צור, יעקב פרץ ויונה יהב, מתנדנדים. הסקר נערך באתר SEKER.WIN ובקלפי הניידת של “חדשות הקריות,” בפיקוח עו”ד, רו”ח ומהנדס תוכנה.

בחודש האחרון יצא לדרך סקר הבחירות  הגדול  של עיתון “חדשות הקריות” לקראת הבחירות המקומיות הקרובות, שייערכו בעוד כ-6.5 חודשים, במסגרתו הצביעו  עד כה  עשרות אלפי תושבי הקריות וחיפה, באמצעות קלפי ניידת ובאתר האינטרנט .SEKER.WIN.

הקלפי הניידת:

הקלפי הניידת של עיתון הקריות

הסקר זכה להיענות מרשימה של תושבים  ברחבי הקריות וחיפה. מעל ל-10,000 קולות, שנשלחו מאותו מחשב, נפסלו ע”י עורכי הסקר. במקביל להצבעה באתר, נאספו הצבעות גם בקלפי ניידת, ברחבי הקריות. הסקר, שהינו הגדול ביותר בקריות, נערך בפיקוח עו”ד, רו”ח ומהנדס תוכנה.

קישור לדף הסקר באינטרנט…

בחיפה – יונה יהב בצרות

ראש העיר המכהן, שרשם את התוצאה הגרועה ביותר בסקר, מקרב ראשי הערים בחיפה והקריות, הינו יונה יהב מחיפה, שהגיע בסקר למקום השני-שלישי, עם 18% מהקולות, כמו עינת קליש-רותם, ואחרי המועמד החדש, עו”ד דוד עציוני ושמפתיע עם בפסגה, עם 29% מקולות המשיבים. עפ”י התוצאות, יונה יהב, שאינו זוכה לאהדה יתרה מתושבי קרית חיים וחיפה, צריך להיות מודאג, מכיוון שגם אם יהיה סיבוב שני, כלל לא בטוח שישתתף בו.

סקר עיתון הקריות – התפלגות קולות הבוחרים בחיפה – מרץ 2018

 

הקריות

ניצחון גורף לצורי:

עפ”י תוצאות הסקר, מעמדו של ראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, הינו יציב וחזק, לאחר שגרף 62% מהקולות. מי שמשתרך מאחוריו הוא חבר האופוזיציה אבי רוטמן, שאמנם קיבל אחוז גבוה מבעבר מקולות המשתתפים (24% ), אך עדיין זה לא מספיק כדי לדגדג את צורי.

סקר – קרית מוצקין – נצחון גורף לצורי

דוקורסקי בודד בפיסגה

כפי שהדברים נראים כרגע, קרית ביאליק הינה העיר היחידה באיזור, בה הבחירות לראשות העיר יסתיימו עוד בטרם יחלו. ראש העיר, אלי דוקורסקי, שהיה מועמד יחיד, קיבל 81% מהקולות, בסקר, כאשר 15% העדיפו מועמד אחר. יצויין, כי הסקר נערך לפני שדודו שמריהו, הודיע על מועמדותו, והוא יצטרף לסקר הבא.

סקר קרית ביאליק – דוקרסקי בודד בפסגה – מרץ 2018

מסתמנת הפתעה באתא

למרות שטרם הודיע רישמית על מועמדותו, סגן ומ”מ ראש העיר קרית אתא, מימון טולדנו, גרף 45% מקולות המשתתפים ועפ”י הסקר, הוא ינצח בסיבוב הראשון. אם כך, בפעם הראשונה מאז שנבחר לראשות העיר, לפני 22 שנה, נראה שכיסאו של יעקב פרץ מתנדנד, עם 40% מקולות הבוחרים והוא כבר אינו פופולרי כבעבר.

תוצאות הסקר בקרית אתא

 

קרית ים – אבן צור וטל שווים

עפ”י הסקר, הדרמה הגדולה בקריות תהיה בקרית ים, שם ראש העיר, דוד אבן צור, עומד לראשונה למבחן התושבים, לאחר שבבחירות הקודמות היה מועמד יחיד, בעקבות פרישתו של ראש העיר הקודם, שמואל סיסו. מתוצאות הסקר עולה, כי בין אבן צור לסגנו לשעבר, שלומי טל, שהכריז על מועמדות, נרשם שוויון, כאשר כל אחד מהם קיבל 39% מהקולות.  עו”ד אלון סיסו, שטרם הודיע על מועמדותו, אך כבר החל להתארגן בשטח לבחירות, נוחל אכזבה עם 12% מהקולות, בלבד.
יצויין, כי הסקר נערך בטרם הודיע אמיר ווסקו, על מועמדותו לראשות העיר, והוא יצטרף לרשימה החל מהסקר הקרוב.

סקר עיתון הקריות – קרית ים – אבן צור וטל בשוויון – מרץ 2018

 

תגובות
בטעינה...