דוד עציוני “אני זוכר את הדלת הראשונה שדפקתי עליה, את ההתרגשות. חשבתי לעצמי – הם בכלל יפתחו?”

[מודעה מטעם מטה עציוני]

עו"ד דוד עציוני בעת ביקור בית בחיפה

אני זוכר את הדלת הראשונה שדפקתי עליה, את ההתרגשות. חשבתי לעצמי – הם בכלל יפתחו? ואם כן, איך הם יגיבו?

התגובה הראשונית של רוב האנשים היא: ‘ואוו ראש העיר! אבל אני בפיג’מה!’.

גיליתי שוב ושוב את האחווה והחום של התושבים החיפאים. רבים מהם הזמינו אותי להכנס לביתם, שוחחו איתי ואמרו לי את אשר על ליבם.

עו”ד דוד עציוני בעת ביקור בית

אני מאמין שראש עיר טוב צריך, בראש ובראשונה,  להכיר את התושבים.
לכן, החלטתי לעבור שכונה שכונה, בניין בניין, דלת דלת. אין דרך יותר טובה להכיר את התושבים ואת הבעיות המטרידות אותם.

עו”ד דוד עציוני בעת ביקור בית בחיפה

בעיות שנובעות מהזנחה בלבד

כאב לי לשמוע על הבעיות שהתושבים סובלים מהן. במיוחד כאב לי לשמוע על הבעיות שנובעות מהזנחה בלבד – לא הגיוני ששכונות מסוימות יסבלו מאיכות ירודה של תשתיות שפוגעת באיכות חיי תושבי השכונה.
שמעתי מתושביה הוותיקים של קריית אליעזר שהם יושבים מדי יום ברחוב חסרי מעש והשירותים היחידים שיש באזור – נעולים! במקום זה היה אפשר לבנות להם מתנ”ס מסודר שיציע להם פעילויות במבנה סגור עם שירותים מסודרים.

התושבים ברחוב הרותם בשכונת שער העלייה סיפרו לי שאין אורות במגרשים שברחוב. לו רק היו פנסים באזור, הילדים היו יכולים לשחק שם אחרי השעה 18:00 בערב. נאמר לי שבשכונת נווה שאנן, כמו מקומות רבים אחרים בחיפה, יש בעיה חמורה של פחים ללא מכסה שמזמנים חיות משוטטות שמפזרות את האשפה מהפחים, שלא לדבר על חזירי הבר.

ישנו גם מחסור בספסלים ובפסי האטה שגורמים לנהיגה מהירה בשכונות מגורים. תושבי יד לבנים סיפרו לי על התשתית הירודה בכביש ועל המחסור בחניות, דבר שלצערי קורה בחלקים רבים מחיפה וזה עוד מלפני שדיברתי על שכונת קריית חיים שסובלת מהזנחה חמורה כבר מעל לעשור שאותה אפשר לראות בתיכון או אפילו בחוף הים.

עו”ד דוד עציוני בעת ביקור בית בחיפה

כל אלו בעיות שיכלו להיפתר בקלות, לו רק הייתה לתושבים אוזן קשבת בעירייה.
זאת מבלי שהזכרתי את הבעיות הגורפות שכל תושב בחיפה סובל מהן – זיהום אוויר, ארנונה גבוהה (שלאחרונה עלתה שוב), חוסר השקעה בחינוך ובפעילויות העשרה לנוער, הגירה שלילית של תושבים וסגירת עסקים.

מגיע לנו את הטוב ביותר:

בחיפה יש את ההון האנושי מהאיכותיים שיש ולתושביה מגיע את הטוב ביותר. בכל דלת שאני דופק אני מגלה מחדש שאנשים משתוקקים לשינוי, הם רוצים משהו חדש.

כשהייתי יועצו האישי של שר האוצר, נפגשתי שוב ושוב עם ראשי רשויות מרחבי הארץ במטרה לסייע להם בפתרון הבעיות בשטחם. נחשפתי לאין ספור בעיות – תשתיות ירודות, שיפוץ מרכז קהילתי, צורך בהקמת בית חולים נוסף ועוד. תמיד ניסינו לתת להם את המענה הטוב ביותר באמצעות תקציב נוסף או פיתרון חלופי הולם. עסקתי בניהול ענייניה הכספיים של מדינת ישראל – תקציבי רשויות, משרדים ממשלתיים, תוכניות כמו ‘מחיר למשתכן’, הוזלת מחירי מנהרות הכרמל ועוד, למדתי רבות על ניהול יעיל של רשויות מקומיות וזכיתי לעבוד מול ראשי הערים הטובים ביותר במדינת ישראל.

ראיתי את ראשי הערים נאבקים עבור התושבים שלהם – נמצאים יום יום במשרד האוצר, מתקשרים אלי באמצע הלילה לעזרה.
אני מאמין שגם לחיפה מגיע מישהו שיאבק עבורה ולי יש את היכולת והניסיון המתאים.

לחזור ולהוביל:

אני מאמין שלתושבי חיפה היקרים מגיע יותר, הרבה יותר. חיפה היא עיר עם פוטנציאל ענק והגיע הזמן שהיא תחזור למקומה הטבעי והמוביל במדינת ישראל.
האמת שלי – פחות דיבורים, יותר מעשים. לכן, אמשיך לדפוק דלת דלת ואתעד את כל הבעיות מהן סובלים התושבים. כדי שבבוא היום כשאבחר, אדע במה לטפל ואיך.

יחד נביא את חיפה להיות המקום שכולנו רוצים שתהיה. שונה, חדשה, צועדת קדימה.

שלכם, דוד.

תגובות
בטעינה...