התחדשו העבודות בשכונת גבעת זמר לאחר למעלה משנה וחצי

העירייה התחילה בשלב ב' של הפרויקט הכולל את הנחת קווי ניקוז וסלילה חלקית.

היום החלה העירייה בשלב ב’ של הפרויקט הכולל הנחת קווי ניקוז וסלילה חלקית בגבעת זמר. יש לציין, שבמשך כשנה וחצי לא בוצעו כלל עבודות במקום בו עתידה השכונה לקום.

על מנת להקים את השכונה היה צריך לכרות מספר גדול של עצים ולפגוע באחת הריאות הירוקות האחרונות בעיר. לכן לפני שהתחילה בניית השכונה, תושבים מכל העיר ובמיוחד מהשכונות הסמוכות עשו מספר פעילויות מחאה, שלא צלחו. לטענתם, גם אם יש חברות או אנשים פרטיים, שהם בעלים של הקרקעות בשכונה, שעתידה לקום, ניתן היה לבדוק אפשרות של חילופי שטחים על מנת שלא לפגוע שלא לצורך בחורשה. בנוסף, לאחר שהעצים כבר נכרתו התחילו עבודות, אך לאחר מספר שבועות של רעש בלתי נסבל, העבודות נפסקו. ההסבר להפסקת העבודות היה הצורך לאשר את הבנייה ולקבל היתרים. יחד עם זאת, לא ניתן היה להתעלם מהקושי להכשיר את השטח לבנייה בגלל השיפוע החד.

מומחים טענו שהעלויות עוד לפני שמתחילה הבנייה ורק מכינים את הקרקע הן יקרות מאוד, ולכן נשאלת השאלה האם בכלל הפרויקט יתברר בסוף ככדאי כלכלית. ביום חמישי הגיעו לאחד הרחובות הסמוכים לגבעת זמר רכבי עבודה ענקיים, שחסמו את הרחוב ואת החניות בו. היום אפשר היה כבר לראות טרקטורים בגבעה עצמה.

הנחת קווי הניקוז וסלילה חלקית

סגנית מנהלת האגף ומנהלת המחלקה לתכנון דרכים מרינה פלדמן הסבירה שהעירייה החלה בימים אלה בשלב ב’ של הפרויקט הכולל את הנחת קווי הניקוז וסלילה חלקית. לפי תכנית העבודה העירונית ובתנאי אישור התקציב של שנת 2018, תאושר הגשת ההיתרים לבניה בסוף שנת 2018.

יש לציין, כי בניגוד לשכונות חדשות אחרות בעיר, כמו נאות פרס, בשכונת גבעת זמר הבתים אמורים להיות בעלי כ-4 קומות בלבד, מה שאומר שבכל בניין מס’ היח”ד למכירה יהיה מצומצם. לכן נעשו כבר פניות לעירייה על מנת להגדיל את זכויות הבניה בחלק מהמגרשים. התושבים המתגוררים ליד השכונה מחכים לראות איזה אישורים יתקבלו וכמה שנים תיארך הבנייה.

גבעת זמר בחיפה (צילום: עמרי שפר)

לפי תכנית העבודה העירונית ובתנאי אישור התקציב של 2018 , תאושר הגשת ההיתרים לבניה בסוף שנת 2018

 

הגיבו כאן לכתבה