הקפות שמחת תורה בחיפה באולמי אורנים, 12/10/2017, 19:30 | את הקינוח הזה אתם חייבים להספיק !

הציבור מוזמן להקפות שמחת תורה במוצאי החג, 12/10/2017, החל משעה 19:30, ברחבת אולמי אורנים, הכרמל הצרפתי.

לידיעתכם, צאת החג בשעה 18:48.


 

את הקינוח הזה אתם חייבים להספיק !

אולי יעניין אותך גם...
 ימי חול המועד אמנם כבר מאחורינו, אבל בכל זאת, הנה טיפ קטן חינם מאבא ותיק ומנוסה:
 לקחתם את הילדים לטיול, יופי. כעת, לא משנה מה יהיה, את הארטיקים תקנו להם תמיד רק בסוף.

למה?

 כי אם היה טיול מדהים, הארטיקים ישלימו אקורד סיום מתוק לא פחות. אבל, וכאן מסתתר הפאנצ’ הגדול, גם אם הטיול לא הצליח בדיוק כמתוכנן, ואולי אף נכשל כליל, הארטיקים בסוף כבר יעשו את העבודה, ובסופו של דבר כולם יחזרו הביתה עייפים אך מרוצים.
ככה זה, “סוף טוב הכל טוב”. או כפי שניסחו זאת חז”ל “הכל הולך אחר החיתום”. מבעד לסוף הקר והמתוק, גם טיול כושל, נראה, ובעיקר נחקק בזיכרון, כמוצלח ומהנה יותר.
יכול בעצם להיות שזו גם הסיבה לכך שאת הקינוח המתוק מגישים תמיד בסוף הארוחה, ככה לחפות על טעמם של כמה מנות פחות מוצלחות. בעצם יכול גם להיות שזו הסיבה בגללה בחרו לסיים את חודש תשרי, העמוס בחגים, דווקא עם חג שמחת תורה.

 חודש תשרי הוא בעצם מן סעודה חגיגית אחת גדולה, במהלכה אנו זוכים לסעוד את לבנו במגוון מנות טעימות ומזינות, המספקות לנו הרבה מאוד טעם ואנרגיה רוחניים. לא לחינם הוא נקרא בשם החודש השביעי, לא רק משום שהוא השביעי לחודש ניסן – הראשון בחודשי התורה. אלא גם משום שחודש תשרי ושלל חגיו משביעים אותנו במיטב התכנים וההשפעות הרוחניות, מהם אנו ניזונים רוחנית במהלך כל השנה הבאה עלינו לטובה.
זה מתחיל במנות הראשונות של ראש השנה, לאחריהם המתאבנים של עשרת ימי תשובה, המנה העיקרית של יום כיפור, שאמנם אין בו אכילה ושתיה גשמיים אבל יש בו כל כך הרבה מזון רוחני. ממשיך במנות הנוספות של ימי חג הסוכות. עד שסוף סוף מגיעים לסיום הארוחה, שם ממתין לנו בסבלנות הקינוח המתוק והנחשק – חג שמחת תורה.
כמו כל קינוח מוצלח, גם חג שמחת תורה הוא קטן ונגמר מהר, ביס קטן והוא נמוג ואיננו. אבל טעמו המתוק משתמר בפה ומלווה את החך הרבה זמן לאחר סיום הסעודה, שכולה גם נזכרת כטעימה ומוצלחת יותר בזכות הקינוח המדהים.
אז גם אם אולי חודש החגים לא עבר עליכם מושלם ומוצלח כמו שקיוויתם ודמיינתם, יש לכם כעת את ההזדמנות להצטרף למנת הקינוח – חג שמחת תורה. זה קינוח שתמיד מצליח. השילוב של שירה, ריקודים ושמחת התורה לעולם לא נכשל ואף פעם לא מאכזב. מבעד לטעם המתוק של שמחת תורה תבינו לפתע שכל חודש החגים החולף היה בעצם מוצלח יותר ממה שחשבתם.
אל חשש, שמחת תורה הוא קינוח בריא ביותר. הוא מורכב ממאה אחוזים של שמחה טהורה ומתומצתת, וניתן למצוא אותו היום בערב בכל בית כנסת באיזור.
** אני מזמין אתכם באופן אישי להקפות ראשונות הערב בבית חבד השכונתי ומחר ברחבת אולמי אורנים**

אל תחמיצו, אתם יודעים הרי איך אומרים, “תמיד יש מקום לקינוח”…

קרדיט: הרב מנדי גירליצקי תל אביב
תגובות
בטעינה...