הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

הסופרת והאמנית יעל שיה – לבדה בעולם

עד שפגשתי את יעל, דמיינתי סופרים בעיני רוחי כדמויות...

מחאת העם – החיפאים יוצאים להפגין • שבת 22/6/24

(חי פה) - ביום שבת 22/6/24 בערב תיערך הפגנה...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - רחב

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

המלון בבת גלים נבנה במהירות הבזק על אף שהוא חוסם את קו החוף

זוהי כתבת המשך לכתבה שפרסמתי לפני כחודשיים בתקופת הבחירות...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

איך תמלאו אולם במשתתפים? פרשת השבוע, כניסת השבת והזמנה לחגיגה המרכזית – י"ט כסלו – 23/11/21

הדלקת נרות בחיפה 16:07
צאת השבת 17:16

מה סיפר לי יועץ פרסום בחברה גדולה, שזה בעצם מה שאני עושה – ואיך זה מתחבר לאסטרטגיה של יעקב מול עשו אחיו בה התכונן למלחמה, ולחג הגאולה י"ט בכסלו

ביום שני השבוע (15/11/21) ערכנו כנס חינוך באודיטוריום חיפה. 

היה מדהים לראות מאות משתתפים, גברים ונשים מכל המגזרים נהנים מערב מרתק עם תכנים חינוכיים. כמובן שבערב סיפרנו גם על בית הספר שלנו והצענו להורים לבוא ולהכיר את בית הספר.

לאירוע קדמו שלושה שבועות אינטנסיביים של שיווק ופרסום כדי למלא את האולם במשתתפים. השקענו בפרסום בפייסבוק, באתרי חדשות, בלוחות מודעות ובאפיקי פרסום נוספים.

הפרסום הנרחב עבד והכנס הצליח בגדול ב"ה, ואנחנו מתכוננים כבר לכנס הבא!

מיכל דליות כנס הורות עם שלהבות חב"ד (הרב יהודה גינזבורג)

אתמול השתתפתי בברית המילה של אחיין שלי, בן לאחותי וגיסי – הרב יהודה ליפש מרמת אביב ג'. במהלך הברית שוחחתי עם האנשים שישבו סביבי, ביניהם סיפר לי שכן שלהם לשעבר על התהליך המיוחד שעבר ביחד איתם, והיום הוא מתפלל קבוע בבית הכנסת… בשיחה הוא שיתף על העבודה שלו בחברה גדולה מאוד במשק, בתור יועץ פרסום. וואו – אני אומר לו – אולי אתה יכול להגיד לי במה כדאי לפרסם את כנסי החינוך שלנו?

הופתעתי או לא, אבל זו היתה התשובה שלו: אם אתה באמת רוצה למלא אולם, אתה חייב להשקיע בכל האפיקים!

בפרשת השבוע "וישלח" קוראים אנחנו על פגישתו של יעקב עם עשו לאחר עשרות שנות נתק.

מעניין לגלות, שיעקב הצדיק יושב האוהלים מוצא פתאום אסטרטגיה הכוללת טקטיקות שונות לקראת המפגש.

רש"י מביא מהמדרש שיעקב התכונן גם ע"י דורון (מתנה) עבור אח שלו, גם באמצעות תפילה לבורא העולם שיציל אותו, וגם לאפשרות של… מלחמה! חלילה.

בשיחה נפלאה מביא הרבי מלך המשיח את דברי הרבי "הצמח צדק", כי כשרוצים לנצח את היצר הרע, יש להעמיד את כל כוחות הנפש במלחמה מולו, ורק כך אפשר לנצח.

באותה המידה – אומר הרבי, השתמש גם יעקב בכל כוחות נפשו. מכיוון שכדי להציל את ילדיו מעשו הרשע יש 'להוציא את כל הקלפים' ולעשות הכל כדי להצליח, מה שאכן קרה.

לפני למעלה ממאתיים שנה הודפס לראשונה ספר ה"תניא", ספר היסוד של חסידות חב"ד. הספר המכיל בתוכו "את כל התשובות על כל השאלות", ומאז ועד היום משתמשים אנו בכל האמצעים, בכל ההסברים ובכל האפשרויות על מנת לנצח ולהחדיר לעצמנו את האמת האמיתית שהקדוש-ברוך-הוא יחיה ויהיה בתוכנו, שנדע מי אנחנו ומה אנחנו צריכים להיות ולעשות, ואף נוכל לבצע זאת בפועל.

אפשר היה להשאיר את הספר על המדף ומי שרוצה יוריד אותו משם וילמד, אבל כדי לנצח ולהצליח לבצע את המשימה שנתן מלך המשיח לבעל שם טוב "שיפוצו מעיינותיך חוצה", יש להשתמש בכל האפשרויות כדי להפיץ את מעיינות החסידות.

חג הגאולה י"ט כסלו

השבוע יחול י"ט כסלו חג הגאולה וראש השנה לחסידות, יום בו "אור וחיות נפשנו ניתן לנו", וזו ההזדמנות לפרגן לעצמנו עוד ועוד זמן ותוכן של חסידות, אם זה לשמוע שיעורים נוספים בדרכים, אם זה זמן נוסף ללמוד בספרים ואם זה לראות קטעי וידאו בנושא, העיקר שהיצר הטוב והנפש האלוקית שלנו תנצח!

זו ההזדמנות שלי להזמין אותך אישית להשתתף אתנו באירועי חג הגאולה ברחבי חיפה, ובפרט באירוע המרכזי ביום שלישי הקרוב בשעה 20:00 בבית הכנסת "היכל חנה" – רחוב דרך צרפת 79 חיפה.

מחכה לכם תכנית מרתקת וארוחה עשירה. בין היתר נפגוש את מנכ"ל הנמל מר מנדי זלצמן שיספר לנו על הדפסת התניא בנמל אילת עם הוראות מהרבי בפרסום ראשון, את הרב נחום זוין רב שכונת קריית אליהו שיספר על י"ט כסלו במחיצת סבו הדגול הרב שלמה יוסף זוין זצ"ל לפני עשרות שנים, ונתוועד יחד עם הרב שלום-בער שמולביץ שליח הרבי בבית שאן, על מהותו של יום והדרך לחיות את החסידות בחיי היום-יום.

מזמינים כל אחד ואחת מכם לחגיגה המרכזית של חג הגאולה – י"ט כסלו
יום ג' 23/11/21 בשעה 20:00


מחכה לראות אותך (הכניסה לגברים ונשים), ובינתיים אאחל לך כפי שכתב רבי יוסף יצחק הרבי הריי"צ "לשנה טובה בלימוד החסידות ובדרכי החסידות תכתבו ותחתמו".
שבת שלום וחג גאולה שמח!


צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

הרב יהודה גינזבורג
הרב יהודה גינזבורג
הרב יהודה גינזבורג הוא רב חב"ד בכרמל הצרפתי. ניתן ליצור קשר באימייל: [email protected] ובטלפון 04-6733737

כתבות קשורות לנושא זה

3 תגובות

  1. מקסים מאוד!!!!!!בחיפה. שבת שלום.

  2. כל הכבוד לחב"ד וגם לרב יהודה גינזבורג. חג החגים שמח בחיפה לכולם בלי יוצא מן הכלל.שבת שלום ומבורך.אבקש מכל תושבי חיפה להיענות בחיוב להזמנת הכבוד של חב"ד ולהשתתף בחגיגה המרכזית של חב"ד בחיפה.שיהיה שמח לכל התושבים המכובדים.חג שמח חיפה ,בירת הצפון.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

להגמיש תבניות, לחשוב בצורה רגשית • על הספקטרום האוטיסטי

אוטיזם הוא תופעה שמוגדרת כשונות נוירולוגית המאופיינת בעזרת קבוצת תסמינים הנוגעים ביכולת התקשורת, ביכולת החברתית ובתחושה החיובית לעצמיות. אנשים עם אוטיזם יכולים להיות מאוד...

שלל פעילויות לילדים ומבוגרים • שבוע הספר העברי בקריית ביאליק

קריית ביאליק מזמינה את התושבים להינות משבוע הספר העברי ומחודש הקריאה 2024 בספרייה העירונית בין התאריכים 26/6-9/7/24. באותם הזמנים ייערכו שלל פעילות לילדים וכן פעילויות...

לאן נעלמו ה״פודטראקים״ של חיפה?

במהלך תקופת הקורונה, צמח מיזם הפוד טראקים בחיפה ואפשר לאנשים להנות מאוכל רחוב טעים במרחב הפתוח. המיזם, שהתחיל עם תקוות גדולות להמשיך ולהתרומם, נמצא...

מחאת העם – החיפאים יוצאים להפגין • שבת 22/6/24

(חי פה) - ביום שבת 22/6/24 בערב תיערך הפגנה למען החלפת השלטון והחזרת החטופים בחיפה במרכז חורב, כמו בכל שבת בחודשים האחרונים. ממחאת העם...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת למשפחת כיאט. במקום זה הוקם חוף רחצה מוסדר, כבר בימי המנדט הבריטי, שנודע כ״חוף כיאט״. כיאט ביץ׳  תולדות...