גבעת זמר – היתרים ברחוב הראשון מוגשים בימים אלה ובקרוב תחודש הבנייה

העירייה אישרה תכנית חדשה בגבעת זמר המאפשרת ליזמים לבנות יותר יח"ד. התשתיות ברחוב הראשון בשכונה הושלמו ולאחר שבעלי הקרקעות יקבלו את היתרי הבנייה, הם יוכלו להתחיל בבנייה.

גבעת זמר (צילום - ירון כרמי - יוני 2015)
סטודיו לפילאטיס – WB

בשבועות האחרונים מוגשים היתרי בנייה ברחוב הראשון בגבעת זמר. עד עכשיו הוקם רק אחד הרחובות, והונחו בו תשתיות רבות וביניהן מים, ביוב וניקוז. בנוסף, מרבית הכבישים בשכונה כבר נפרצו ונבנו קירות תומכים.
היתר בנייה הוא אישור, שניתן על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, המתיר לבצע עבודת בנייה. כעת בעלי הקרקעות ברחוב הראשון, בעזרת אדריכלים, מגישים תכניות של יח”ד וכשיתקבלו האישורים מהעירייה, יהיה ניתן להתחיל לבנות.

גבעת זמר – בניה – ערימות עפר ברקע רמות ספיר. צילום – ירון כרמי – יוני 2015

ועדת המשנה של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה תכנית חדשה בגבעת זמר שמאפשרת הקמת יותר יח”ד מאשר בתכנית, שקדמה לה. השינוי התאפשר באמצעות בניית דירות קטנות יותר. על פי התכנית, מספר יחידות הדיור בכל אחד מ – 96 המגרשים בשכונה הוא גמיש, וברוב המגרשים יכולים להיות עד 10 יח”ד. ההערכה היא שבעלי המגרשים יעדיפו לבנות כמה שיותר יח”ד, כיון שגם אם תהיינה דירות קטנות, לכל אחת מהן יהיה בנוסף גם ממ”ד, לובי ותוספת שטח לכלל שטח המגרש, שתוחלק בין הדירות. יש לציין עוד כי התכנית הקודמת הוסיפה לדירות רבות מרפסות ומרתפים.

 

שיפוע תלול של 12 מעלות מייקר את הבניה

לטענת מומחים השיפוע בשכונת גבעת זמר מייקר מאוד את הבנייה, ולכן ככל שהיזמים יוכלו להקים יותר יח”ד, הכנסתם תגדל ויהיה סיכוי גדול יותר לרווח על אף עלויות ההקמה הגבוהות.
בשנה האחרונה תושבי השכונות הוותיקות מסביב לשכונת גבעת זמר היו די אופטימיים לנוכח העובדה שהעבודות הופסקו, לטענתם. בשנה וחצי האחרונות לא עבדו בכלל, והתושבים דיברו בינם לבין עצמם וסברו שאולי התברר, שלא ניתן לבנות בכלל את השכונה. בנוסף, בגלל השיפוע של השכונה (12 מעלות, דומה לעלייה של שדרות הציונות) היו שסברו שעלות הקמת היח”ד והתשתיות לא תשתלם לאור ההשקעה הגדולה, שנדרשת בגלל הבנייה בשכונה בשיפוע.

 

קניון שער הצפון – מתחלף – WB

מרבית הכבישים כבר נפרצו

אבל השמחה הייתה מוקדמת מדיי. לטענת העירייה גבעת זמר, כמו שכונות רבות אחרות, נבנית בשלבים. עד עכשיו הוקם הרחוב הראשון והונחו תשתיות לרבות מים, ביוב וניקוז.
“היתרים ראשונים ברחוב זה מוגשים בימים אלה ויצאו בתקופה הקרובה. בתוך כך, נפרצו מרבית הכבישים בשכונה ונבנו קירות תומכים. עבודות הפיתוח והשתית מתוקצבים גם בשנת 2017 ימשכו על פי תכנית העבודה באופן שיאפשר מתן היתרי בנייה בשטחים נוספים עד השלמתה של השכונה. הפקדת התכנית המתוקנת נועדה לאפשר גמישות תכנונית ללא תוספת במספר המבנים או בגובה המבנים בשכונה”.

תכנית גבעת זמר

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...