יהב לניסנקורן: אנו נדהמים מפנייתך לנתניהו בעניין מיכל האמוניה

יו"ר ההסתדרות עומד לצד התעשיינים בעניין מיכל האמוניה וזוכה להתקפה מצידו של יהב

פינוי מיכל האמוניה אינו מפסיק לעשות כותרות: בעוד שלרגע נדמה כי פינויו הוא כבר עובדה מוגמרת, כוחות אדירים במשק מנסים למנוע מהלך זה וביניהם אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות.

יונה יהב לא נשאר חייב ופונה אליו במכתב פומבי.

המכתב לפניכם. לא נגענו

[pdf-embedder url="https://haipo.co.il/wp-content/uploads/2017/04/תגובת-יונה-חהב-לאב-ניסנקורן-בנושא-מיכל-האמוניה-..pdf" title="תגובת יונה חהב לאב ניסנקורן בנושא מיכל האמוניה ."]

 

תגובות:

תגובת עיריית חיפה:

אנו מצפים כי ראש הממשלה יפעל באופן אישי לניטרול האיום החמור והמידי המרחף מידי יום מעל מאות אלפי תושבי חיפה והמפרץ, כפי שקבעו קטגורית שורת מומחים.
אנו מצפים שראש הממשלה נתניהו יסייע לחיפה כימיקלים להפנים ולהערך לפינוי המיכל במקום להשקיע בלוביסטים, יח״צנים ופרסומאים ובכך לבזות שוב ושוב את החלטת בית המשפט.

תגובת ירון חנן – הירוקים של חיפה:

אנו נמשיך את המאבק הציבורי הנחוש ואם צריך, תושבי חיפה גם ימנעו בגופם את מילוי המיכל מחדש. מכיוון שממשלת ישראל מפקירה אות גורלנו, אנו קוראים בדחיפות לתושבי העיר להתנדב למשימה קדושה זו שכל כולה הצלת חיי אדם ומניעת סיכון לאוכלוסייה נרחבת של אלפי בני אדם, כל זאת משיקולים ציניים מכוערים.
נזכיר כי צוות מומחים מהשורה הראשונה הציג חלופות מצוינות שיאפשרו אספקת אמוניה ונגזרותיה בדרך בטוחה הרבה יותר מהשימוש במיכל המוות הזה, לזמן מוגבל של כ- 3 שנים וכל שנדרש הוא החלטה של המשרד להגנת הסביבה. באופן תמוה קיבל השר אלקין הוראה למנוע את יישום החלופות הבטוחות יותר ולהתעקש על מילוי מסוכן להחריד של מיכל האמוניה באמצעות אונייה בלתי ממוגנת שתגיע שוב חלילה לנמל חיפה.
כאמור, תושבי חיפה והאזור לא יסכימו לכך וימנעו זאת בגופם ועל כך יסכים הרוב המוחלט של הציבור הגר במטרופולין חיפה באופן גורף.

 

הגיבו כאן לכתבה