באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

קבלת שבת עם הנרי – צב הים הירוק

ביום שישי 5.4.24, פתחתי את הבוקר בגיחה קצרה למים...

תערוכת ״בתי הקולנוע השכונתיים של חיפה״ עוברת מקום

תערוכת הציורים "נוסטלגיה חיפאית - בתי הקולנוע של פעם״ של ד״ר דוד בר און אשר...

ישראל סביון בראיון לחי פה: התחלנו בהקמת רשות לאזרחים ותיקים, הגברת הביטחון, טיפול בדיגיטציית יתר, הקלות ועוד ◄ צפו

(חי פה) – חודשיים לאחר כניסתו לתפקיד סגן ראש עיריית חיפה, ישראל סביון, יו"ר סיעת הגמלאים שזכתה בשני מנדטים במועצת העיר מתראיין לחי פה-TV ומדבר בלב פתוח על מצב העיר, העירייה על הקשיים במיוחד לאור המלחמה בה אנו נמצאים ולאור 5 שנים בה העיר לא היתה מנוהלת ע"י הנהגה והנהלה.

בראיון סביון, מספר על האתגרים הרבים והקשיים להשגת המטרות אותן הציב ראש העיר וזאת בעקבות המלחמה וכן לאור הדרדרות העיר שלדעתו לא היתה מנוהלת במשך חמש שנים. יחד עם זאת, סביון נשאר אופטימי, מלא מוטיבציה לעשייה ועבודה למען הציבור החיפאי למען וותיקי העיר שנתנו בו אימון ונתנו לו את קולם בבחירות וגם למען הצעירים שהם הדבר הכי חשוב בעיר וכדי לבלום את ההגירה השלילית.

סביון, כבר הציג תוכנית עבודה, ופועל להקמת רשות לאזרחים הוותיקים שתשרת את האוכלוסייה הוותיקה. בו-זמנית הוא עובד על דרכים להשקיע בצעירים שישארו בעיר ולא יעזבו על מנת להפוך את ההגירה השלילית להגירה חיובית. סביון, גם מתכוון לכנס בקרוב את ועדת הבריאות שקיימת כבר עשרות שנים בעירייה אך לא התכנסה. ממחר, תושבי קריית חיים הוותיקים יחלו להנות מלשכת שתהיה פתוחה למענם כל יום שני ועוד.

◄ נעשה הכל כדי שהעיר תפרח

על כולנו להתאמץ כדי שהקדנציה הזאת תהיה מוצלחת (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

ישראל סביון: היעדים של ראש העיר יהיו קשים להשגה ועל כולנו להתאמץ כדי שהקדנציה הזאת תהיה מוצלחת, וראש העיר יצליח להגשים את כל התוכניות. חיפה סובלת מקשיים כלכליים, כי לא הייתה בחמש השנים האחרונות הנהלה בעירייה וגורם שיבין שהדבר החשוב ביותר לעיר זה צמיחה כלכלית. בלי כלכלה משגשגת אין תקציבים לדברים הכי בסיסיים, החל משירותי ניקיון וכלה בכל תחום שחשוב לציבור.

◄ מסלול מיוחד לאזרחים ותיקים

מסלול מיוחד לאזרחים ותיקים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

סביון: "כ-63,000 אזרחים ותיקים נמצאים בחיפה, מתוכם 7,000 עריריים רשומים ברווחה". סביון, מספר על תוכנית העבודה להקמת רשות לאזרחים ותיקים, שתוקם בשיתוף פעולה עם שיל'ה ושדולת הגמלאים. הטיפול בדיגיטציית-יתר, כינוס ודת הבריאות והקצאת מסלול מיוחד לותיקים ועוד.

◄ הביטחון האישי – בראש סדר העדיפויות

 סביון, הביטחון והביטחון האישי בסדר העדיפויות שלנו (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

סביון: לפי מידע שיש בידיי, בעיר חיפה חסרות כ-200 מצלמות. אחד הנושאים החשובים בעידן המודרני הוא רישות הערים במצלמות ותאורה ברחובות. עיר שמרושתת במצלמות ותאורה יש בה פחות פשע ויש בה ביטחון מוגבר, מה שמאפשר לאזרחים הוותיקים, לאמהות ולילדים לטייל במרחבים הציבוריים עם תחושת ביטחון.

◄ הצעירים: חשוב להשאיר אותם בעיר

סביון מתייחס לצעירים בחיפה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

◄ המדינה לפני הכל ואחר כך הפוליטיקה

סביון מתייחס למלחמה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י )

סביון מתייחס בראיון למלחמה ומסכם כי על המדינה לקבל את התוכנית של ביידן, לסיים את המלחמה, להחזיר את החטופים הביתה ולחבק את משפחות החללים. "קברניטי המדינה צריכים להבין כי המדינה לפני הכל ואחר כך הפוליטיקה."

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

6 תגובות

 1. שרשות הגימלאים תתן דעתה על אנשים עם מוגבלויות בחיפה אולמות עירוניים ללא גישה לנכים .הביט .קריגר מוזיאון חיפה .מועדוני קשישים כמו כרמל ורוממה ..מצפצפים על האנשים הזקוקים לנגישות .
  בדיבור

 2. שלום רב! הגיע הזמן גם לעצור את הרעש הנוראי מהמכוניות ואופנועים המשודרגים הנוסעים בכביש 4, ברחובות חיפה וכן במעלה רחוב פרויד בואכה אחוזה. הרעש ממש מחריש אוזניים . ודאי וודאי שהוא מפריע לכל האזרחים הותיקים אשר הצביעו בשבילך מר ישראל סביון תודה!

 3. הטיפול בדיגיטציית-יתר?
  סבתא שלי מפעילה את סירי ושולחת הודעות קוליות בווטסאפ
  לאיזה עידן עוד רוצה להחזיר אותנו סביון? לא מספיק שהפך את חיפה לבית אבות ועכשיו מנסה להפיק מזה הון פוליטי לעצמו?
  בואו נטפל בהטבות-יתר לקשישים פנסיונרים מליונרים, שמבריחים מחיפה את הדורות הצעירים?

  • קשישים ותיקים מיליונרים? ידוע לכל שמי שפורש לגמלאות אינו מרוויח כמו שהרוויח כשעבד. הפנסיה הינה רק חלק מהמשכורת ואינה כוללת שעות ערב, שעות נוספות, ותוספות נוספות רבות

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...