השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...

הכירו את "הטרמינל" – מתחם ההופעות החדש והגדול ביותר בצפון

בנוכחות חלק ממאות האנשים שעבדו מסביב לשעון בחודשים האחרונים...

חיפה: פגיעה בקו מים ראשי • צפו

(חי פה) פגיעה של קבלן קידוחים בקו מים ראשי,...

״לא יכול להיות שאנחנו גרים בתנאים כאלה״ • השכונה בחיפה שהפכה לאתר בנייה

גבעת זמר בחיפה שכונת גבעת זמר נחשבת ייחודית בחיפה, כיון...
באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

המינים הפולשים לים בחיפה ובעולם

בעיות פלישה של בעלי חיים, צמחים והביטאטים תת ימיים...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

3 שמות נוספו על האנדרטה • מתייחדים עם הנופלים

בצל המלחמה: קריית אליעזר מתייחדת עם נופליה בטקס מרגש ליום הזיכרון • בעקבות המלחמה נוספו על האנדרטה 3 שמות חיילים חדשים

בצל המלחמה המתמשכת כבר למעלה משבעה חודשים וביום ה-219 ללחימה והקרבות הקשים נפתח גם בשכונת קריית אליעזר טכס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה בעצרת זיכרון ובטקס מרגש לזיכרם של חיילינו הנופלות והנופלים בני השכונה, ברחבת אנדרטת הזיכרון לחללי מערכות ישראל השוכנת ברחוב צה”ל פינת רח’ אבנר שבשכונה.

האנדרטה בקריית אליעזר (צילום: אדיר יזירף)

מדינת ישראל מתייחדת עם זיכרם של 25,040 חללי מערכות ישראל, מניין חייליה הגיבורים והאמיצים שנפלו משנת 1860 ועד היום, כשלצערנו הנתון כולל גם את חמשת חיילי צה"ל שנפלו בשבוע האחרון בקרבות הקשים ברצועת עזה. כאשר מיום הזיכרון בשנה שחלפה נוספו 766 חללים למניין הנופלים. על האנדרטה חקוקים שמותיהם של 49 חללים משכונת קריית אליעזר ומערב חיפה שחירפו את נפשם על תקומת המדינה, כשממש לאחרונה בעקבות מלחמת "חרבות ברזל" שהחלה ב-7 לאוקטובר באותה שבת שחורה של שמחת תורה עם התקפת הטירור הרצחנית והאכזרית של ארגון הטירור החמאס נוספו לאנדרטה עוד 3 חיילים גיבורי ישראל והם:

רב"ט אברהם פטנה ז"ל, בן 20 בנופלו היה לוחם בגדוד "ארז" של המשטרה הצבאית, נפל כחודש ימים מפרוץ המלחמה ב- 16.11.23 בפיגוע שהתרחש במחסום המנהרות בירושלים.
סרן אלינה פרבוסודובה ז"ל, בת 23 בנופלה, היתה קצינה במחוז דרום של פיקוד העורף, בתפקידה של קצינה תורנית בבסיס "אורים" שבדרום הארץ, עם פרוץ מתקפת הטרור הרצחנית והאכזרית של ארגון הטרור חמאס ב-7.10.23 היא לחמה בגבורה אמיצה במחבלים שחדרו לבסיס עד לרגעיה האחרונים, נפלה בקרב על מוצב ליד קיבוץ רעים, בלחימתה הגנה על חברותיה החיילות שלה. מגינה על חיילותיה.
סמ"ר דוד בוגדנובסקי ז"ל, בן 19 בנופלו, היה לוחם בגדוד חיל ההנדסה 603, נפל בקרב בדרום רצועת עזה כחודשיים מפרוץ המלחמה ב-23.12.23.

ערב יום הזיכרון בקריית אליעזר (צילום: אדיר יזירף)

הטקס החל מיד לאחר צפירת הדומייה שנשמעה ברחבי הארץ כשאת דבר המשפחות השכולות נשאה בהתרגשות רבה אלינה אלבול אחותו של החייל סמ"ר דוד בוגדנובסקי ז"ל שעלה לארץ עם משפחתו מאוקראינה לחיפה לפני 10 שנים וחלומו היה לשרת את המדינה כלוחם למען מדינת ישראל, חלומו התגשם אך עולמם של בני משפחתו חרב עם קבלת בשורת האיוב על נפילתו של יקירם, אחיה דוד ברצועת עזה והוא רק בן 19 בנופלו, לחם בגדוד חיל ההנדסה 603 ונפל בקרב בדרום רצועת עזה כחודשיים מפרוץ המלחמה ב-23.12.23.

ערב יום הזיכרון בקריית אליעזר (צילום: אדיר יזירף)

מר יוסף מלינה, אביו של השוטר סנ”צ יצחק (איציק) מלינה ז”ל שניספה באסון השריפה בהר הכרמל בשנת 2010 אמר "קדיש" ולאחריו רב השכונה כבוד הרב שמואל קפלן נשא תפילת "אל מלא רחמים" וכמו – כן קרא פרק פ"ג מספר "תהילים". עוד בטקס נשאה דברים מרגשים לזיכרם של חללי מערכות ישראל סגנית ראש העיר חיפה הגב' עו"ד שרית גולן-שטיינברג,

ערב יום הזיכרון בקריית אליעזר (צילום: אדיר יזירף)

במהלך הטקס נערכה תכנית אמנותית בשירה וריקוד שהוצגו ע”י תלמידי בתי הספר השונים שבשכונת קריית אליעזר, בהם: ביה”ס “רעות”, "דרור" עם הריקוד "גיבור של אמא", בוגרי ותלמידי "עירוני א'", “יבניאלי”. לקראת תום הטקס הונחו זרים על האנדרטה ע"י המשפחות השכולות, זר עיריית חיפה שהונח ע"י חברת מועצת העיר עו"ד שרית גולן-שטיינברג, זר וועד שכונת קריית אליעזר שהונח על האנדרטה ע"י יו"ר ועד השכונה ורד חנין, בנה עילאי והפעיל השכונתי אופיר פורקוש, זר "צבא ההגנה לישראל", זר ביה"ס "עירוני א'", זר ביה"ס "דרור", זר ביה"ס "יבניאלי", זר ביה"ס "רעות לאומנויות", זר "מרכז הנוער קריית אליעזר", זר עמותת "בקהילה", זר שבט "עמית" של תנועת "הצופים" וזר "מיל"ב" מועדון הפנסיונרים "הזית" והוותיק הנמצא בשכונה כבר שנים רבות. נוסיף ונציין כי הטקס הועבר לקהל הרחב גם בשפת הסימנים ואת הטקס הנחה בחן רב כהרגלו המנחה גיל שנברג, בסיום עצרת הזיכרון הקהל התכבד בשירת התקווה.

ערב יום הזיכרון בקריית אליעזר (צילום: אדיר יזירף)

בתום הטקס המרגש אמרה יו"ר ועד שכונת קרית אליעזר הגב' ורד חנין: "טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל בשכונת קריית אליעזר מרגש אותי כל שנה, השנה היה זה ממש עצוב כואב ועצוב שבעקבות מלחמת "חרבות ברזל" שלצערי, עדיין מתמשכת כבר למעלה מחצי שנה, נוספו ממש לאחרונה על האנדרטה שלושת החיילים בני שכונת קריית אליעזר הגיבורים שנפלו. הלוואי ולעולם לא יצטרפו שמות חדשים באנדרטה זאת ובכלל בישראל. כולי תקווה כי תושבי השכונה מגדול ועד קטן יכבדו את האנדרטה הנמצאת ממש בליבה של השכונה וישמרו עליה ועל כבודה, מותם של חיילי שכונת קריית אליעזר ציוו לנו את החיים".

ערב יום הזיכרון בקריית אליעזר (צילום: אדיר יזירף)

בתוך כך, נציין כי האנדרטה בקריית אליעזר הוקמה על במת האבן, נמצאת בשולי מדשאה ובצילם של עצים, הוקמה ונבנתה בשנת 1969 ביוזמתו של ועד שכונת קריית אליעזר והעירייה, היא בנויה משלושה עמודים גבוהים דמויי רובים שקניהם פונים לקרקע ונעוצים בבסיס, בתקווה שלא יהא עוד צורך בהם ולא יהיו עוד מלחמות. על אחד העמודים לוח ועליו שמות כל 49 נופלי השכונה, על בסיס האנדרטה סמל צה”ל ופסוק מקינת דוד: "איך נפלו גיבורים". זיכרם של יקירנו חללי צה”ל ונפגעי פעולות האיבה יישאר בליבנו לנצח !

ערב יום הזיכרון בקריית אליעזר (צילום: אדיר יזירף)

הטקס נערך במעמד סגנית ראש העיר חיפה הגב' עו"ד שרית גולן – שטיינברג, יו"ר ועד השכונה הגב' ורד חנין, רב שכונת קריית אליעזר כבוד הרב שמואל קפלן, רב חב"ד בשכונה כבוד הרב השליח יוסף ליפש, רבים מבני המשפחות השכולות, תלמידי בתי הספר שבשכונה, חיילי זרוע הים של חיל הים ומאות מתושבי שכונת קריית אליעזר כיום וגם תושבי שכונה שהתגוררו בה בעבר, תושבים ותיקים לצד זוגות צעירים עם ילדיהם וגם לצד תושבים משכונות סמוכות כולם הגיעו לכבד את זיכרם של הנופלות והנופלים.

ערב יום הזיכרון בקריית אליעזר (צילום: אדיר יזירף)

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

אדיר יזירף
אדיר יזירף
אדיר יזירף: כתב חי פה לענייני חברה וספורט

כתבות קשורות לנושא זה

3 תגובות

  1. שכחתם להזכיר את מי שטרח ועמל חודשים רבים בשביל להקים את הטקס, לא לעניין וקצת לא מקצועי

  2. בחיפה באוניברסיטה מלמדים מרצים תומכי חמאס וסטודנטים חמאס שהביעו שמחה ובירכו על טבח חמאס ב-7.10 והיללו רצח של 900 איש וחטיפה של מאות.
    מה נגיד ביום הזכרון כשזו אוניברסיטת חיפה מודל 2024?!

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

סוכריות גומי במילוי בטעם תות שדה של חברת אקולאב – קריאה להחזרה

חברת אקולאב ע.מ 309938322 קוראת להחזרת מוצר: סוכריות גומי במילוי בטעם תות שדה. בעקבות פעולת פיקוח שביצע שירות המזון מחוז מרכז נמצא כי המוצרים...

הברק הירוק חזר: ברק בכר חתם לשנתיים בחיפה!

מאמן מכבי חיפה לשעבר ברק בכר חתם ביום רביעי, 29/5/2024 רישמית כמאמן הקבוצה לשנתיים הבאות הקרובות, זאת לאחר שסיכם עם נשיא המועדון, יעקב (יענקל'ה)...

אביהו האן נבחר ליו"ר איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה

מועצת איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה, אישרה בישיבתה ביום רביעי 29/5/24 את מינויו של סגן ומ"מ ראש עיריית חיפה, אביהו האן, ליו"ר...

מעשן יקר – אם לא תמות מסרטן יש לך סיכוי טוב להפוך לאימפוטנט. אז אולי פשוט עדיף להיגמל?

מסר פסימי רמב"ם לרגל היום הבינ"ל להימנעות מעישון שחל ביום שישי 31/5/24 ד"ר יניב דותן, מנהל מכון הריאות של רמב"ם והמומחה מספר אחד שלנו לנזקי...

לראשונה • מעסיקים יורשו להעסיק בני נוער עד השעה 1:00

החל מהשעה 23:00 הם יחויבו להחזירם לביתם (חי פה) - ועדת העבודה והרווחה אישרה בשבוע שעבר (19-23/5/24) לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק שמאפשרת העסקת בני...