באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

הספירה לאחור החלה: "תוך 90 ימים מחזרתי לתפקיד נרחיק את כל תופעת החזירים" • היעד – 1/7/24

(חי פה) מכת החזירים – בחודש יוני 2023 עם הכרזתו על התמודדות על ראשות העיר חיפה, התחייב יונה יהב, ראש העיר הנבחר, כי תוך 90 ימים מחזרתו לתפקיד ראש העיר, הוא ירחיק את כל תופעת החזירים בטענה כי תושבים וחזירים לא יכולים לחיות ביחד. הספירה לאחור החלה והשאלה האם הוא יעמוד בהתחייבותו?
הזמן הולך ואוזל. המועד למיגור מכת החזירים הוא 1/7/24


זמן עד למיגור מכת החזירים בחיפה
(90 יום מכניסת יונה יהב לתפקיד)

0
Years
:
0
Months
:
0
ימים
:
0
שעות
:
0
דקות
:
0
שניות

נוציא את חזירי הבר מהעיר בנחישות וברגישות

יונה יהב, ראש העיר הנבחר התחייב כי תוך 90 ימים מחזרתו לתפקיד ראש העיר, הוא ירחיק את כל תופעת החזירים בטענה כי תושבים וחזירים לא יכולים לחיות ביחד. עוד התחייב יהב כי הוא יוציא את חזירי הבר מהעיר בנחישות וברגישות. נכון למועד פרסום הכתבה 15/4/24 שבועיים בדיוק מכניסתו לתפקיד, עדיין לא מורגש שינוי כלשהו בשטח.

בשבועות האחרונים היינו עדים למספר פציעות בעקבות מפגש עם חזירים וכך קיבלנו תזכורת כואבת לחשיבות הפרויקט עליו הכריז יהב – מיגור מכת החזירים בעיר ומחיקת המותג השלילי שדבק בחיפה – "עיר החזירים".

בחודש מרץ נפצעה פעוטה כבת שנתיים, כאשר עדר חזירים הקיף את המשפחה ואביה נפל על המדרכה במהלך המנוסה. הפעוטה שהייתה על הידיים של אביה, נפצעה ושברה את רגלה. בחודש פברואר שתי נשים הותקפו על ידי חזירי בר בתוך 24 שעות בחיפה. לפני כן באותו חודש גבר הותקף על ידי חזיר בר בחיפה, בשבוע שעבר נפצע רוכב אופנוע בתאונה עם חזיר בר בשדרות ההגנה והרשימה עוד ארוכה… חלק מתאונות הדרכים כלל אינן מדווחות, כי הן מסתיימות בנזק לרכב בלבד.

העירייה נערכת לטפל בנושא חזירי הבר בהתאם לחוק ובאישור רט"ג

בבדיקה מול עיריית חיפה היכן הדברים עומדים ואיזה צעדים ננקטים, נמסר לחי פֹּה כי העירייה נערכת, בהנחיית ראש העיר יונה יהב, לטפל בנושא חזירי הבר בהתאם לחוק ובאישור רשות הטבע והגנים, שהיא המנחה המקצועי בנושא.

חזיר בר מתקרב לילדה שמשחקת מטקות - חיפה (צילום: ירון כרמי)
חזיר בר גדול מתקרב לילדה שמשחקת מטקות – חיפה (צילום: ירון כרמי)

השאלות שנשאלות כעת:

 • מהו התקציב שייקבע ליישום התוכנית ועמידה בהתחייבות זו שהתחייב יהב לבוחרים?
 • מתי ייבחר קבלן דילול מקצוען שייכנס לעבודה אינטנסיבית ויסלק את החזירים מהרחובות ומחצרות הבתים?
 • האם תתקיים אכיפה נגד מאכילי חזירים?
 • האם עיריית חיפה תפעיל שיטות נוספות שצמצמו את נוכחות החזירים בעיר?
 • האם יש מגבלות כלהן שיעמדו בפני עיריית חיפה בדרכה לקדם את הפרויקט?
חזיר בצומת חורב - אוכל מהפחים באין מפריע (צילום: חי פה בשטח)
חזיר בצומת חורב – אוכל מהפחים באין מפריע (צילום: חי פה בשטח)

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:

עיריית חיפה נערכת בהנחיית ראש העיר חיפה יונה יהב, לטפל בנושא חזירי הבר בהתאם לחוק ובאישור רשות הטבע והגנים שהיא המנחה המקצועי בנושא. בהתאם לכך ייקבע גם תקציב הפעילות בנושא. בתוך כך, בוחנת הנהלת העירייה הנכנסת את התקציבים שהושקעו בנושא בשנים האחרונות.

הבדלי גישות בקרב הציבור

חשוב לזכור כי תושבי העיר חיפה נחלקים לשתי קבוצות:
קבוצה שהיא בעד דילול אגרסיבי של חזירים והרחקתם מהמרחב הציבורי והבנוי – בכל מחיר ומייד.
קבוצה שמתנגדת לדילול – קבוצה זו גורסת כי הימצאות החזירים במרחב הציבורי אינה מפריעה להם ומאמינים בשיטות אחרות להשבתם לטבע.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

13 תגובות

 1. להעביר למנהרות ההתקפיות של החמאס,
  וכך יהיה ניתן להשיג שני יעדים בו- זמנית.

 2. נראה ששכח להוסיף אפסים אחרי ה90… רק המתה מסיבית ביחוד של הנקבות אולי יביא מעט ישועה…

 3. גם אם יחלפו 90 יום ובעיית החזירים לא תיפתר (הפתעה- היא לא) חי פה ושאר כלי תקשורת תומכי יהב יפסיקו לעסוק בעניין וכך תקשורתית הבעיה תעלם לחלוטין…

 4. יהב מכובדי, בבקשה טפל בבעיות הקשות האמיתיות של חיפה: מחבלי הנוח'בה שמגיעים מתוך חיפה ומכפרי הגליל בכל סופ"ש, עם כלי הרכב המושחתים והמשחיתים שלהם למרוצי כביש אינסופיים. זאת הבעיה המרכזית אשר תחריב אותנו. אנחנו בדרך לאבדון מוחלט.

 5. אין שום פתרון אמיתי שיועיל למערכת האקולוגית מאשר דילול שיטתי שנתי של חזירי הבר עקב ההתרבות הגבוהה שלהם והיותם בראש פירמידת המערכת האקולוגית ללא טורף.
  בכל העולם עושים דילול. אפילו בהונג קונג הקטנה מדללים כ-400-500 פריטים בשנה עקב הריבוי שלהם והכניסה שלהם לשכונות לחיפוש מזון. במאות ערים באירופה ובארה"ב מדללים את חזירי הבר בשטחיהן.
  אין פה שום הוקוס פוקוס ואי אפשר להעלים אותם למקום אחר או לנסות "להזיז אותם לתוך הואדיות".
  יש רק דילול שיטתי שנתי שישאיר כמות מצומצמת שימצאו מזון בואדיות, במקום אלפים בתוך העיר.

  • לא יקרה לך כלוםםםםםםםםםםם

 6. חייבים לסלק את החזירים מהעיר.אי אפשר ללכת בעיר .בכל מקום יש.בקריית ספר כל יום חזיר ענקי מגיע מהככר לכוון ריאלי וקבוע הופך את שלושת הפחים הצמודים לריאלי והיום גם את הפח לי הקיוסק מימין לריאלי..מהעירייה באים כל בוקר ואוספים את הלכלוך שהם שופכים מהפכים.זה גועל נפש בככר ספר החזירים עולים על הכרטיס והם מסתובבים גם ביותם.כל יום בלילה גם עובר החזיר ובבוקר כל הפחים מרוקנים על הרצפה.

 7. לא בעוד 100 יום וגם לא עד סוף הקדנציה, מה תעשו? לא תבחרו בו שוב? גם ככה אין לו תוכניות לרוץ לקדנציה נוספת. בפעם הבאה תלמדו לבחור מישהו שיש לו מה להפסיד!

  • אלי אתה מתייחס לציבור בחיפה כאל ציבור הגיוני שמבין שלראש עיר צעיר יש מה להוכיח ולראש עיר גריאטרי יש רק שכבות גאולוגיות של שחיתות קומבינות ומקורבים שכשלו פה כבר שהריצו אותו כדי להצניח ולהנציח את עצמם מחדש בעמדות לפני שהוא פורש
   הציבור בחיפה טיפש והציבור ישלם את המחיר על טיפשותו עד תלוש הארנונה שיעלה שוב 17 אחוז בקדנציה לממן את החגיגות האלו. מי שרקדו בבניין העירייה ידעו טוב מאד למה הם צוהלים ורוקדים, הם מקבלים צ'ק פתוח לרוקן הלאה את תקציב העיר לשימושם ולרוקן את חיפה ממנהל תקין לעוד ג'ובים לכל מקורבי יהב – זאבי – עופר, שקשוקשות שכשלו פה כבר 15-20 שנה בעירייה.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

רעשים נשמעים מבתי הזיקוק של בז״ן • עבודות תחזוקה

(חי פה) - תושבי חיפה התלוננו בימים האחרונים 20-22/5/24 על הדי רעש מבתי זיקוק. קבוצת בז״ן - עבודות תחזוקה תקופתיות. הודעה לתושבי מפרץ חיפה מקבוצת...

שיא משתתפים: שמונה שחיינים עולים לאליפות אירופה • הישג ענק למכבי חיפה

שיא משתתפים שקבעו קריטריון לאליפות אירופה בבלגרד - "ההשקעה הגדולה הניבה פירות, שיעניקו לשחיינים שלנו עוד מוטיבציה להמשיך". במכבי חיפה כרמל גאים נוכח ההישג של...

האתלטית סיון אוירבך • שיא ישראלי בריצת 1,500 מטרים

בצל האירועים במדינה, רגע נחת שסיפק ביום שבת 18/5/24 אגודת מכבי חיפה כרמל עם שיא ישראלי השייך לאתלטית, סיון אוירבך בריצת 1,500 מטרים. האתלטית...

הנחיות להדלקת מדורות ל״ג בעומר בטירת כרמל

עיריית טירת כרמל ערוכה לאירועי ל"ג בעומר במסגרת היערכות עיריית טירת כרמל לאירועי ל"ג בעומר, הוחלט כי השנה תותר הבערת מדורות ביום החג, ראשון, 26.5.24....

כרם מהר״ל • סיור בבית הכי אקולוגי בישראל • יום שישי 24/5/24

עיריית טירת כרמל מזמינה את התושבים לסיור בכרם מהר״ל, הבית הכי אקולוגי בישראל. הסיור יתקיים ביום שישי 24/5/24 בשעות 10:00-14:00, ברחוב החאן 11 כרם...