באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

פעוטה בת שנתיים נפצעה במפגש עם עדר חזירי בר בחיפה

(חי פה) – נמשכים מקרי הפציעה של תושבי חיפה במפגשים עם חזירי הבר. הפעם נפצעה פעוטה כבת שנתיים, כאשר עדר חזירים הקיף את המשפחה ואביה מעד במנוסתו. כעת העיניים נשואות אל יונה יהב, ראשי העיר הנבחר, על מנת שישיב את הביטחון לרחובות העיר.

פעוטה נפצעה במהלך מפגש עם עבר חזירי בר בחיפה (צילום: ילנה)
פעוטה נפצעה במהלך מפגש עם עבר חזירי בר בחיפה (צילום: ילנה)

ילנה, אימה של הילדה מספרת לחי פה:

הפציעה התרחשה ביום שישי, ה-14/3/24, ברחוב ברנר 8, בשכונת רמות רמז בחיפה.
חנינו וצעדנו בדרך הביתה מהחניה. לפתע, משפחת חזירים עם גורים יצאו מהשיחים ורצו לכיוון שלנו. החזירים ממש הקיפו אותנו והחזירה שמרה על הגורים.

ויטלי, אביה של נ., החזיק את הפעוטה על הידיים. כאשר עדר החזירים שעט לכיווננו והחזירים ממש הקיפו אותנו, הוא ניסה להימלט מהם, אך נפל על המדרכה במהלך המנוסה.

הפעוטה, נ. אשר הייתה על הידיים של אביה, נפצעה מהנפילה ושברה את רגלה – שבר מורכב, בשוק, סמוך לברך. המשפחה התפנתה לבית החולים כרמל, שם עברה הפעוטה צילום רנטגן וקיבוע בגבס. נכון לעכשיו, הרופאים החליטו כי לא נדרש ניתוח לאיחוי השבר, אך יידרש מעקב, על לגיל 4, בשל מורכבות השבר.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

נגה כרמי
נגה כרמי
נגה כרמי - מנהלת תאגיד החדשות חי פה - חדשות חיפה והסביבה - הודעה בוואטסאפ: 052-2410689 שליחת מייל למערכת: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

18 תגובות

 1. אם הוא מקבל אוכל פעם אחת מידיים של בן אדם הוא מותנה לעד לקחת אוכל מבני אדם, כי הם נתפסים אצלו כמקור להזנה ללא צורך בהתנגחות, מאמץ או סיכון.

  מרגע שהכיר את מקור ההזנה החדש שלו, יהיה זה אישה מטומטמת שמשאירה לו אוכל של חתולים ליד פח או בהכללה כל שטח עירוני ובו ריכוז של בני אדם – הוא לעולם יותר לא ילך לחפש אוכל איפה שנדרש מאמץ או סיכון

  הטבע פשוט, הכל זה התניות אופרנטיות.
  תנחומים לכל הלא מחוברים שטועים לנסות להסביר את המציאות לתפיסתם האנושית המתחכמת והסובייקטיבית,
  החזיר יתקוף גם אתכם כי הוא לא מבדיל בין מגיב למגיב.

 2. ועדיין יש תושבים בחיפה שחושבים שזה בסדר גמור שחזירי בר יתבייתו במרחב העירוני הבנוי ויאבדו כל רתיעה מבני אדם. לדעתם של "מביני העניין" האלה צריך רק "לחנך את התושבים ואת ילדיהם לא לפחד מחזירים ולא יקרה להם שום רע"…אולי כדאי שיצפו בסרטונים שמראים מה קורה כשחזיר מחליט מסיבה בלתי ברורה לנו ממש לתקוף את מי שהוא תופס כאיום או את מי שרחמנא לצלן מסתובב עם כלב ברחוב או עם סל קניות מהסופרמרקט….
  יש מה לעשות על מנת לבטל את מכת החזירים בחיפה, בדיוק כפי שנעשה בערים השכנות לנו בהצלחה מרובה!

 3. כתבות על חזירים כמו פטריות אחרי הגשם…
  מחפשים אשמים?
  קבלו את חברה המועצה הלעומתית שהחליטה למנוע תקציבי גידור כי זה היה פותר את הבעיה והיה מציג את ראש העיר באור חיובי…

  • אולי לשיטתך נגדר גם את המדרכות והרחובות? אגב, קליש ונחשון צוק עשו הכל כדי שהתקציב שכן אושר במועצת העיר לנושא גידור חצרות, לא יגיע בסוף למי שמעוניין בכך….אפילו הפרסום על כך באתר העירייה הוסתר במתכוון ומי שכבר החל למלא את טופס הבקשה, גילה שמהר מאד הוא מגיע למבוי סתום….!

  • הדרך היחידה להגיב למי שהגיב לי היא להגיב לעצמי.
   "לשיטתי"
   1) ירון אם הינך קורא מחשבות אני מציע לך להפסיק להגיב פה באינטרנט וללכת לעשות מיליונים
   2) לא כתבתי על תקצוב גדרות לגינות אלה על גידור של דרכי גישה של החזירים דבר שהמועצה הלעומתית מנעה וחבל
   3) משתמע מהפוסט שלך שאתה בעד להרוג את כל/רוב החזירים ןאם אכן כך זאת גם דיעה אבל יש חלק גדול מהציבור שאינו מעוניין בהרג חסר האבחנה שלהם.
   4) אני לא נגד המתה של חלק מציבור החזירים הפולש אבל בין לירות בכל חזיר לבין להתייחס אליהן כפרות קדושות בהודו יש מנעד רחב של פתרונות שמאפשר חיים בדו קיום שיהיה טוב גם לנו וגם לשארית הפליטה של חזירי הבר

 4. בריאות למשפחה, האבא והילדה ררש העיר נכנס רק השבוע רישמית להיכל. הוא כן יעשה הכל חהקגיע את התושבים. רק עוד מעט סבלנות.

 5. בוקר טוב לאזרחי חיפה אכן מכת החזירים קשה מסכנת ומסוכנת אך לדאבון ליבי מי שגורם במישריח לתופעה הקשה. אילו האזרחים שמשליכים זבל לא בפחים ומיתאמצים לתת להם אוכל במקומות ציבוריים וחשוב מכך פשוט אין כל אכיפה בנושא לדוגמא בשכונת שער העליה במיוחד ובשלוסברג שבו נמצא מיתקן שמרכז את הזבל מחלק מירבי מרחוב סעדיה פז ניזרכים שקי הזבל לעיתים מחוץ לפח הייתי מצפה מערית חיפה להציב מצלמה ואכיפה מוגברת על מנת למגר יסודית את המצב הבלתי ניסל והמסוכן יש לציין שהיו תקיפות של חזירי בר במקום אך משום מה לא הובאו לכותרות כמו בכרמל אנא יהב פטור לנו בבקשה את הנושא הכאוב מה שגברת קליש לא עשתה קדנציה שלימה תודה

 6. אז אני קורא את התגובות של אנשים פה וכרגיל יש את האחד שיאשים את האדם ולא את החיה.
  אז החזירים לא תקפו,נכון,ההורים נבהלו. אבל ההורים נבהלו כי החזירים הגיחו בלהקה מתוך השילים והקיפו את המשפחה,כל אחד היה נלחץ ומתחיל לברוח. להאשים את האבא בפציעה של הילדה זה ממש טיפשי כי איזו ברירה הייתה לו? לחכות ולראות אם החזירים יתקפו או ילכו?
  החזירים היו תוקפים,לצערנו זה קורה לא מעט שחזירים גם תוקפים בעיר. ולא תמיד זה בגלל האדם.
  אישית הייתי צריך לברוח מחזירים בעיר פעמיים כי רדפו אחרי ולא,אני לא עשיתי לחזירים שום דבר לפני.
  פשוט יש חזירים שלא כ"כ נחמדים. טוב שיונה יהב חזר לעירייה רק בגלל החזירים.
  להאשים את יהב על זה שלא עושה כלום אי אפשר כי הוא עדיין לא נכנס לתפקיד. מי שניהל את העיר ב5 השנים האחרונות הייתה קליש והשינוי שלה בנושא החזירים בעיר היה להפסיק המתה של חזירים שפולשים לעיר שוב ושוב וזה הגיע לרמה שיש יותר מדי חזירים בודיות שמגיעים אל תוך השכונות. אם פעם היינו רואים חזיר או שניים באיזורי היערות לעיתים רחוקות,היום אפשר לראות אותם עמוק בתוך השכונות כמעט בכל יום. אז כל המתחסדים שאומרים שאין לנו זכות להמית חזירים טועה ובגדול.
  אמנם זה נורא שמדללים את החזירים אבל בסופו של דבר זה למעו הביטחון של התושבים. ומעבר לזה,תמיד יהיו מי שישמחו לאכול גם מהבשר הזה,הדילול הוא לא לחינם ולא מוך התאכזרות או רוע! הדילול מציל אותנו.
  ובקרוב יהב יכנס חזרה לתפקיד ויחזיר את הדילול של חזירי הבר כך שנוכל לחזור ולהסתובב בשכונות בביטחה.
  אם פעם הדבר שהיה הכי מפחיד אותי ברחוב בשעות הלילה היו דוקא עבריינים פוטנציאליים שהיו מטיילים ברחובות,היום זה גם החזירים.

 7. יכול להיות שהחזירות הבוגרות שמרו על הפעוטים וחשו מאויימות ע"י המשפחה.או הריחו מזון בתיקים. הן לא התקיפו,רק הקיפו את הגורים לשמרם.
  הסיבות ממש אינן משחקות תפקיד כאשר משפחה פוחדת לטייל פן יעונה לה רע מחיית הבר..
  העיר נועדה לבני אדם ולא משנה עכשיו שגזלנו מהן את שטחי המחיה. את הנעשה אין להשיב ,להרוס את בתי התושבים כדי להחזיר לחיות את השטחים.
  צריך ומהר למצוא פתרון לבעיה שתמיד היתה וטופלה בתבונה. לעומת החמש השנים האחרונות בהן הבעיה הוחמרה עקב טיפול גרוע או חוסר בטיפול נכון.

 8. הילדה נפצעה בגלל אבא שלה, לא הותקפה ע"י החזירים.
  אם אביה היה שומר על קור-רוח ולא נכנס להיסטריה ובורח בבהלה, לא היה קורה כלום.
  החלמה מלאה לכולם!

  • אתה מתגונן נורא בבהלה והיסטריה…. דיווחת למישהו? אתה צריך עזרה?

 9. ראשית רפואה שלימה לילדה!!המצב בנושא מיתקפת החזירים בחיפה חמור ומסוכן החזירים עושים במרחבי חיפה ככול העולה על רוחם רבים מהחזירים ומיקומם הינה תוצאה ישירה של זריקת פסולת לא במקום המיועד לא בפח ועוד תופעה שבה אזרחים מאכילים ומשקים את החזירים באיזור מגוריי בשכונת שער העליה במיוחד ברחוב סעדיה פז ניזרק זבל גם בגינות ולעיתים מהחלונות פונה אני לפיקוח העירוני לאכוף את הנושא בצורה קשה על מנת ללמד את פורעי החוק שאינם זרקים זבל בפח לקח אולי דרך הכיס !!!אגב המקום שורץ עם עשרות חזירים ולאחרונה גם תנים שיחדיו מהוים סכנת חיים!!לאזרחים

 10. דילול כן , טיפול משולב כן אבל סיפורי צוונציק לא !!!
  כתבה מגמתית (כבר שנייה) בנושא החזרים
  כן זה מפחיד , כן זה בעייתי כי מהבהלה יכולות להיגרם תאונות כמו זו וכמו בכתבה הקודמת … ולכן חייבים לטפל כולל דילול ( כן. הרג מכוון אך מבוקר לפי קריטריונים ברורים)
  אבל החזירים לא מקיפים במטרה לתקוף כפי שסופר
  (ואם יש תיעוד על צורת התקיפה המסופרת שיהרגו את כל החזירים בחיפה ובעולם בכלל …..)
  גם בכתבה הקודמת מהבהלה מעדה הגברת
  כשהם רצים הם פשוט בורחים מפחד אלא אם מרגישים מותקפים…
  בריאות לתינוקת החמודה ❤️

 11. לדעתי, עד שלא ייפגעו אנשים פיזית
  בידי החזירים הללו, לא ירחיקו אותם מהעיר.
  כמו סרט בלהות.
  למה בדיוק מחכים?
  ראש עיר חדש/ישן הגיע להיכל.
  גם מנהל העיר ישנו. אז מה למען שם
  טרם מיגרו בעייה מספר 1

  • כתבה על תינוקת שכבר נפצעה ואתה מגיב לה שעד שלא יפגעו פיזית אנשים לא יעשה כלום.
   אין לנו מספיק כמוך בעיר

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

רעשים נשמעים מבתי הזיקוק של בז״ן • עבודות תחזוקה

(חי פה) - תושבי חיפה התלוננו בימים האחרונים 20-22/5/24 על הדי רעש מבתי זיקוק. קבוצת בז״ן - עבודות תחזוקה תקופתיות. הודעה לתושבי מפרץ חיפה מקבוצת...

שיא משתתפים: שמונה שחיינים עולים לאליפות אירופה • הישג ענק למכבי חיפה

שיא משתתפים שקבעו קריטריון לאליפות אירופה בבלגרד - "ההשקעה הגדולה הניבה פירות, שיעניקו לשחיינים שלנו עוד מוטיבציה להמשיך". במכבי חיפה כרמל גאים נוכח ההישג של...

האתלטית סיון אוירבך • שיא ישראלי בריצת 1,500 מטרים

בצל האירועים במדינה, רגע נחת שסיפק ביום שבת 18/5/24 אגודת מכבי חיפה כרמל עם שיא ישראלי השייך לאתלטית, סיון אוירבך בריצת 1,500 מטרים. האתלטית...

הנחיות להדלקת מדורות ל״ג בעומר בטירת כרמל

עיריית טירת כרמל ערוכה לאירועי ל"ג בעומר במסגרת היערכות עיריית טירת כרמל לאירועי ל"ג בעומר, הוחלט כי השנה תותר הבערת מדורות ביום החג, ראשון, 26.5.24....

כרם מהר״ל • סיור בבית הכי אקולוגי בישראל • יום שישי 24/5/24

עיריית טירת כרמל מזמינה את התושבים לסיור בכרם מהר״ל, הבית הכי אקולוגי בישראל. הסיור יתקיים ביום שישי 24/5/24 בשעות 10:00-14:00, ברחוב החאן 11 כרם...