הדר בחיפה: האם נזכה לראות את השכונה שבה לימיה היפים?

(חי פה בהדר) - לאורך השנים דיברו ראשי העיר...

כנימות השתלטו על עצים ברחבי חיפה

(חי פה) - תושבים רבים מחיפה, המתגוררים שונים בחיפה...

פקקי ענק ושיאים של תסכול • תושבי השכונה בחיפה זועמים

(חי פה) - פקקי תנועה ענקיים, המתנה מורטת עצבים,...

האם יש פרפרים פה בקיץ ?

הבהרה קטנה: אנחנו אמנם רצים לחפש פרפרים אבל לא...
באנר חזית הים רחב
באנר גורדון 240624
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר חברה כלכלית 100724
פרסום בחי פה - רחב - מונפש
באנר קריית אתא קיץ 2024
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724
באנר מוזאוני חיפה 140724

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

הירוקים כחול לבן מקדמים את העסקים הקטנים בחיפה


זמן עד למיגור מכת החזירים בחיפה
(90 יום מכניסת יונה יהב לתפקיד)

0
Years
:
0
Months
:
0
ימים
:
0
שעות
:
0
דקות
:
0
שניות

כולנו אוהבים לצאת מהבית, ללכת כמה דקות ברגל ולעצור לשתות קפה בבית קפה עם חברים. כולנו אוהבים להסתובב במרכז הכרמל, בחורב ובהדר בין העסקים השונים, לעשות סיבוב בין חנויות הבגדים והבוטיקים השונים, או לקנות צמחים לבית.

הלב הפועם של חיפה

עסקים קטנים הם מנוע הלב הפועם של חיפה, ומנוע צמיחה מרכזי של עיר בריאה. לצערי בעשרים השנים האחרונות העסקים הקטנים הוזנחו לחלוטין על ידי ראשי העיר הקודמים של חיפה יונה יהב ועינת קליש רותם שלא שמו אותם כלל בסדרי העדיפויות שלהם.

במקום לרתום את העסקים הקטנים ולעבוד איתם יחדיו לשיפור המסחר והשכונתיות בעיר, שניהם העמיסו על העסקים הקטנים באמצעות בירוקרטיה מיותרת, הכבידו עליהם ומידרו אותם.

נושא העסקים הקטנים נמצא עמוק בליבי, ונמצא בראש סדרי העדיפויות שלי. בקדנציה האחרונה, העלתי הצעה לסדר שמטרתה לסייע לעסקים הקטנים. באמצעות רתימת העסקים הקטנים ומחשבה יצירתית, נצליח לפתח תשתית חזקה של העסקים הקטנים, שתהווה פלטפורמה לפיתוח עסקים בעיר.

הירוקים כחול לבן פועלים לקדם את העסקים הקטנים בחיפה (צילום: הירוקים כחול לבן)
הירוקים כחול לבן פועלים לקדם את העסקים הקטנים בחיפה (צילום: הירוקים כחול לבן)

כדי לבצע זאת יש לפעול במספר מישורים:

 • עסקים קטנים, חברה ותרבות – כדי לקדם ולפתח מערכת עניפה של עסקים קטנים בעיר יש לייצר עיר שבבסיסה מרכזי תרבות תוססים, מרכזי אמנות ובידור, פיתוח תכניות חינוכיות מתקדמות, ובנוסף פרויקטים קהילתיים וחברתיים שיתנו פעילות יצירתית לקהילה.

 • חשיבה אסטרטגית – בכוונתי לפתח תוכנית אסטרטגית שמתמקדת בצרכים ובאפשרויות המקומיות. הבנה המאפיינים הייחודיים של העיר כעיר מטרופולינית וניתוח הצרכים של התושבים והעסקים הקיימים. חשיבה וניתוח הצרכים חיונית לפיתוח, הקמה והעצמת העסקים הקטנים בעיר.

 • תמיכה ממשלתית – תמיכה ממשלתית היא פקטור מרכזי לפיתוח תשתית עסקית והוא כולל שילוב של תכניות הפיתוח וההתחדשות העירונית בעיר ויש שלב הן את עירוב השימושים והקמת העסקים בשכונות שישוקמו, פיתוח תעשיות מקומיות חכמות מבוססות טכנולוגיות מתקדמות שיהוו תשתית לעסקים קטנים שיצמחו סביב אותם תעשייות, פיתוח אטרקציות תיירותיות, הבאת תקציבים ממשלתיים לתמיכה בעסקים, מענקים לפיתוח העסק וקרנות מימון לעסקים.

 • תשתית פיזית – חשוב להבין שכדי לפתח עיר עם מנוע עסקי בריא ותוסס יש להקים תשתיות פיזיות מתקדמות ויעילות הן בהיבטי תחבורה יעילה, הן בהיבטי עיר חכמה וטכנולוגית ומערכות תקשורת מתקדמות, הן בהיבטי תשתיות מרחבי עבודה מודרניים ומתקדמים, עיר נקייה, עיר עם תשתית כבישים ומדרכות איכותיות. התשתיות הפיזיות קריטיות להצלחה בקידום עסקים קטנים בעיר.

 • תמיכה ביזמות וחדשנות – יזמות וחדשנות מהווים בסיס חיוני לחיזוק המער העסקי של העיר. תכניות יזמות הן לגיל הצעיר והן לגילאים המבוגרים יוכלו לעודד צמיחה חדשה ופיתוח עסקי, שיתוף וקהילתיות מהווים ענף חשוב בקידום עסקים, הקמה של מרכזי חדשנוות ופיתוח קריטיים לפיתוח עסקים בעיר בריאה.

 • תמיכה פיננסית  – לא ניתן לקדם ולפתח עסקים בעיר ללא תמיכה ומימון פיננסי. בכוונתי להקים קרן משמעותית בהיקפים של 50 מליון ₪ מבוססת הן על מענקים ממשלתיים והן על תרומות של אנשים טובים כולל מימון של עיריית חיפה כדי לעזור בפיתוח וצמיחה של עסקים בעיר. מענקים והלוואות בנושאי עסקים קטנים יכולים לעזור להם לצמוח ולהתפתח. השקעה במימון ותמיכה פיננסית לעסקים קטנים יכולה לשמש כדי לקדם צמיחה ופיתוח.

 • רשתות עסקיות ושותפויות – יצירת רשתות עסקיות ושותפויות בין עסקים קטנים בעיר יכולה לחזק את הקהילה העסקית ולספק להם יתרונות חוץ קהילתיים.

התמקדות בצרכי העסקים הקטנים והמקומיים

כאשר אתה מפתח תשתית עסקית בעיר, חשוב להבין את הצרכים הייחודיים של הקהילה המקומית ולפעול בהתאם. הפיתוח המוצלח של תשתית כזו דורש שילוב של משאבים מקומיים וגלובליים, והתמקדות בצרכי העסקים הקטנים והמקומיים.

בכינון רשתות עסקיות ושותפויות, המטרה היא ליצור קהילה עסקית חזקה ותומכת בין עסקים קטנים בעיר. יצירת רשתות כאלה מצריכה יצירת תשתיות תומכות וכלים שיאפשרו לעסקים להתחבר, לשתף מידע, ולפתח שותפויות משותפות. הנה כמה דרכים לקידום רשתות עסקיות ושותפויות בעיר:

 • פגישות רשת ואירועים מקומיים – אירועים רשת ופגישות עסקיות מקומיות יכולות להיות פלטפורמה מצוינת לעסקים קטנים להתחבר, להשתפר, ולהכיר אחד את השני. פגישות כאלה עשויות לכלול סדנאות, הרצאות, ומסיבות רשת שמטרתן לספק הזדמנויות להתחברות וליצירת שותפויות.

 • פלטפורמות מקוונות – פלטפורמות מקוונות כמו קבוצות ברשתות חברתיות או פורומים מקצועיים עשויות לשמש ככלי ליצירת רשתות עסקיות. באמצעות השתתפות בדיונים, שיתופי פעולה, והעברת מידע, עסקים קטנים יכולים לחפש יזמים עם רעיונות דומים ולפתח שותפויות.

 • תוכניות שיתוף פעולה – מודלים של שיתוף פעולה בין עסקים, כגון רשתות פרטנרים או תוכניות תמיכה משותפת, יכולים ליצור מערכת רשת עסקית יציבה ותומכת. כאשר עסקים מקומיים משתפים משאבים וידע, הם יכולים לחזק זה את זה ולקדם את הקהילה העסקית ביחד.

 • פיתוח שותפויות מסחריות – יצירת שותפויות מסחריות בין עסקים קטנים בעיר עשויה לחזק את התשתית העסקית המקומית. זה עשוי לכלול שותפויות בתחומי שיווק, הפצה, או פיתוח מוצרים ושירותים משותפים.

 • תמיכה מהמשק המקומי והממשלה – התמיכה מן המשק המקומי והממשלה ברשתות עסקיות יכולה להיות מרכזית להצלחתן. זה עשוי לכלול מימון, תוכניות תמיכה, ותוכניות פיתוח שמטרתן לקדם רשתות עסקיות ושותפויות בעיר.

הקידום של רשתות עסקיות ושותפויות בעיר יכול לחזק את הקהילה העסקית המקומית ולסייע לעסקים קטנים לצמוח ולהתפתח. ביצירת רשתות עסקיות חזקות, עסקים קטנים יכולים להצליח ביחד ולהשיג יתרונות משותפים.

הירוקים כחול לבן פועלים לקדם את העסקים הקטנים בחיפה (צילום: הירוקים כחול לבן)
הירוקים כחול לבן פועלים לקדם את העסקים הקטנים בחיפה (צילום: הירוקים כחול לבן)

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

הירוקים כחול לבן
הירוקים כחול לבן
הירוקים כחול לבן - תנועה בראשות אביהו האן לראשות העיר

כתבות קשורות לנושא זה

5 תגובות

 1. אין ספק שאביהו האן והירוקים המשיכו לפעול למען תושבי העיר גם כשלא נבחרו. מה שאי אפשר לטאמר על יונה יהב ובורובסקי כשלא נבחרו לא ראת אותם באף פעילות.עשו לביתם ונתנו לאלו שסביבם לעשות עבודה.
  גם אם לא יבחר אביהו אני בטוח שימשיך לעשות למעננו בדרכם שרק הוא ואנשיו יודעים.

 2. שקר וכזב! עינת כל הזמן הדגישה את חשיבותם של העסקים הקטנים עינת תומככת בהם מאד. לראיה: 20 דקות זוז…

 3. אביהו האן והירוקים של חיפה כחול לבן היחידים שפעלו למען הבוחר גם לפני הבחירות.
  את הקול שלי קיבלתם באמצעות הממלכתיות והעבודה הקשה שלכם.

 4. אין שם לכותב? ואדון נכבד ! לפני הכל !! לפני הכל!! לטפל באלימות בעיר!! לעצור את מלחמת משפחות הפשע, היירי ברחובות, הנסיעה הרעשנית והפראית של אופנועים! את סחר הסמים

  אחכ – הכל

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

משרד הבריאות מזהיר: אמבה נדירה גרמה לדלקת מוחית בילד בן 10 מאזור הצפון • פארק המים נסגר

(חי פה) - משרד הבריאות עדכן כי ילד כבן 10 ממחוז הצפון, ללא מחלות רקע, לקה בדלקת מוחית חמורה ומאושפז במצב קשה בטיפול נמרץ...

נלכדו יתושים נגועים בקדחת מערב הנילוס

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בפעולת ניטור לכד המשרד להגנת הסביבה יתושות שאובחנו לאחר מכן במעבדות משרד הבריאות כנגועות בנגיף קדחת מערב...

גמר גביע ראש העיר טירת כרמל • חמישי 25/7/24

אתם מוכנים? ביום חמישי 25/7/24 זה קורה! גמר גביע ראש העיר 2024 - הפנינג ספורט וקהילה לכל המשפחה. פרטים נוספים: יום חמישי 25/7/2024 מהשעה 18:00 מגרשי המתנ"ס,...

הפגנה למען עסקה לשחרור החטופים • רביעי 24/7/24

(חי פה) - היום, רביעי 24/7/24 בשעה 19:30 בכיכר ספר בחיפה תתקיים מחאה למען עסקה להשבת החטופים הביתה. ממחאת העם נמסר לחי פה תאגיד החדשות: חיפאיות...

קריית אתא בונה מעונות יום חדשים לילדי השכונה

עיריית קרית אתא פרסמה מכרז לבניית שני מעונות יום בשכונת גבעת אלונים. במסגרת השלמת תוכניות הפיתוח העירוניות בשכונה החדשה ובהמשך לבניית בית ספר חדשני,...