קולות ירי ופיצוצים בשכונת בת גלים בחיפה

קריית אליעזר ושכונת בת גלים - מבט מסטלה מריס (צילום: ירון כרמי)
דיור מוגן – רחב

(חי פה) – תושבים רבים בשכונת בת גלים מודאגים לאור שמיעת יריות ופיצוצים שהתרחשו השבוע (31.12.23-4.1.24). התושבים פנו למוקד המשטרה אך טרם הבינו מה קרה בשכונתם, דבר שמגביר את הלחץ והדאגה בקרבם.

ירי פיצוצים ובהלה של תושבים

בלילה בין שני לשלישי (1-2.1.24) נשמעו קולות מעורבים של ירי וגם של פיצוצים בשכונת בת גלים בחיפה, דבר שהקפיץ את תושבי השכונה וגרם להם לדאגה. התושבים מספרים לחי פה כי הירי הראשון התרחש בסביבות השעה 23:30 בלילה לאחר מכן 2:00 ו-4:00 לפנות בוקר, מה שיצר בהלה.

התושבים החלו להתכתב ביניהם ולשאול לגבי הקולות שנשמעו בקבוצות הוואטסאפ השכונתיות, במיוחד בקבוצות נשים. הרבה גם התקשרו למשטרה ונאמר להם שהנושא בטיפול. למרות זאת, הימים עברו והתושבים נשארו עם שאלות ללא תשובות ותחושת חוסר ביטחון שהתווספה לתחושת חוסר הביטחון הכללית בעקבות המלחמה.

יסמין שמחון תושבת השכונה מספרת לחי פה:

זה היה מפחיד. בשעה 23:00 שמעתי קול של יריות וגם של פיצוצים. מיד התחילה בהלה, הקבוצות של הנשים בשכונה לא נחו ולא שקטו והתחלנו להתכתב כל אחת מה שמעה מאיזה כיוון. התקשרתי דיווחתי למוקד 100 וחלק נוסף גדול גם דיווח למשטרה. זה לא נעצר כאן גם בשעות יותר מאוחרת זה נשמע שוב מה שהגביר את הפחד ואת הלחץ. במיוחד שרק לאחרונה היה אירוע דקירה וטרם נתפס חשוד.
שכונת בת גלים - החוף העירוני - טיילת בת גלים (צילום: ירון כרמי)
שכונת בת גלים בחיפה (צילום: ירון כרמי)

חוששים להסתובב בשכונה

במערכת קיבלנו פניות רבות על האירוע. משיחות עם תושבים וגם מעדויות בקבוצות נאמר כי לאחרונה נשמעו לא פעם קולות של ירי בשכונה דבר שאינו אופייני לה. מה שהכי מדאיג את התושבים זה תחושת חוסר הביטחון ואי קבלת מענה הולם. כי כאלה שבאותו יום סגרו חלונות וחששו לפתוח ויש כאלה שחששו לצאת מהבית. גם היום מספר ימים אחרי, התושבים מספרים שהם חוששים להסתובב בשעות הערב בשכונה.

טל קזמן תושבת השכונה הוסיפה וסיפרה:

שמעתי קולות של ירי ומיד התחילו הצפות של הודעות בקבוצות הוואטסאפ במיוחד מנשים שדואגות ומפחדות. חלקן התקשרו ודיווחו למשטרה וכך התחלנו להתעדכן ולחכות לשמוע מה היה אך לצערנו עד היום לא ידוע לנו מה היה בשכונה על אף שהיו כאלה שראו ניידות משטרה מגיעות אך לא קיבלנו תשובה או עדכון. התחלנו לחפש באתרי החדשות לא מצאנו כלום. זה מדאיג מאוד.

מהמשטרה נמסר לחי פה:
"לא היה חשש לארוע חריג".

הגיבו כאן לכתבה

23 תגובות
 1. יוסי אמר/ה

  תגובה משונה של המשטרה : " לא היה משהוא חריג "… למה הם מתכוונים ? שהירי בשכונה הוא דבר נורמלי ?…

 2. שמואל אמר/ה

  מצלמות ,נשק ,כיתות כוננות,בלוני תצפית,חשמל 24/7 , אין ברירה

 3. דוד אמר/ה

  בחיפה אין בכלל משטרה היא לא קיימת

 4. סימה אמר/ה

  אני מבקשת למחוק את שמי ואת המייל שלי !!!!מיד מה זה התגובה הזאת קיימת ?? זו התגובה שלכם מיד למחוק את שמי ואת המייל מייד ..תגובות שלי אתם לא מפרסמים .אז למה בדיוק אתם צריכים את המייל והשם שלי

 5. סימה אמר/ה

  אני מבקשת למחוק את שמי ואת המייל שלי !!!!מיד

 6. ירון אמר/ה

  אה לא הבנתם מה היה ? כל עוד שיש בני בליעל בתוך הערים והשכונות שלנו תמיד יהיה בלאגן, כהנא צדק.

 7. אורית אדם אמר/ה

  כרגיל תגובת הסמוך ,לא היה כלום ולא יהיה כלום ,סתם שמועות ….אחר כך יאמרו שלא הקשיבו לתלונות התושבים מזכיר משהו..לא ???

 8. גדי אמר/ה

  אתם מאשימים אמנם את הגורמים שאמורים באמת לשמור עלינו ועל ילדינו..
  אבל בדבר מהותי בעניין זה אתם צריכים להבין שמי ששולט על המשטרה הצבא משמר הגבול ובכל מוקדי הכח זה רק שופטי בגץ ובתי המשפט…
  גם הממשלה לא שולטת שכל החלטה שלה שווה כקליפת אם היא צריכה להור את מבחן הסבירות וכל דבר ועניין צריכה את אישורה של יועצת משפטית (עוד"זוטרה) שתופסת את הממשלה בביצים…

 9. גילי אמר/ה

  אין עיריה. כבר שנים . מאז הגיעה ההיא להיות ראשת עיר אני שומעת רק דברים רעים על חיפה. לכי כבר . אין משילות בעיר שיכלה להיות פנינה נפלאה . יהב התחיל במלאכה ואז הגיעה ההיא ועשתה וידוא הריגה. עיר העבר שלי. בלי עתיד. מאכזב כלכך

 10. סילביה אמר/ה

  מה שכתבו כאן כמה מהמגיבים הוא נכון. נפצים של צעירים ערביים. למה לקרוא להם בני דודים? אנחנו יהודים והם ערבים. פשוט מאד .
  התופעה לא חדשה. אחת לתקופה זה חוזר . זה קורה בקריית אליעזר, באלנבי, בעין הים וכל הסביבה זה נשמע כמו ירי רובה בודד. מלבד זאת, בשמחות שלהם הם מפציצים. אם אלה אימונים מבסיסי חיל הים אני לא יודעת. ומה שהיה בחצות ב-31.12.23 היו זיקוקים במשך כעשר דקות רצוף, לכבוד צאת השנה החולפת וכניסת השנה החדשה. זה קורה מדי שנה, והעירייה אחראית על כך. לא יודעת מי דאג השנה שיהיה לנו מעט שמח לכבוד השנה החדשה. גם האופנוענים המרעישים חזרו מעט לזירה לאחרונה. לא כפי שהיה עד לפני המלחמה. נקווה שמישהו יקח את כל התופעות האלה לא רק כהתקפי פחד בעקבות המלחמה של תושבים, אלא גם כמטרד עבור תושבי העיר ובעלי החיים.

 11. אייל אמר/ה

  בואו נחשוף לכם סוד :
  הבלאגן מאזור תחנות הדלק בין בת גלים לקרית אליעזר.
  רצועה שמביאה לשם חבורות רכב עם "פיצוץ" מכוון של אגזוזים ונפצים בשעות הקטנות של הלילה.
  הכל ידוע למשטרת חיפה רק שהיא לא מתקרבת לאזור תחנות הדלק אחרי צומת דולפין כי יתפתחו שם קרבות ירי בינה לבין
  חבורות הפשיעה ששולטות במתחם. לכן גם כשעושים "פשיטות" על רכבים משופרים זה לא נעשה שם אלא במחלף אלנבי או בכניסה לעיר התחתית ולאן הרכבים האלו נוסעים בדיוק? הבנתם לבד.
  הגיע הזמן להעיף מהמתחם הזה את הגורמים העבריניים ואז יהיה שקט.

 12. עופר .א חיפה אמר/ה

  אני מאמין שאלו כמה חבר'ה שהורידו להם את האגזוז לחץ מהרכב שמשמיע קולות נפץ והם מצאו זמן של שעמום בגלל שלילת רשיון או חילוט הרכב לפוצץ משהו אחר שיטריד יכאיב יכעיס את הסובבים .
  אל תראו להם שאתם מפחדים – זה יעבור

 13. ירון חנן אמר/ה

  השימוש בירי ונפצים בימי חג נוצריים או מוסלמים וכן באירועים פרטיים בחיפה, מוכר היטב למשטרה. המשטרה עושה משגה חמור כשהיא מתעלמת מכך ומשלימה עם התופעה. זהו עוד נושא שמפחית מאד את תחושת הביטחון והאמון במשטרה מצד הציבור!

 14. משה אמר/ה

  אז רק לידיעת התושבים בבת גלים הלילה שבין חמישי לשישי היו פיצוצים וקולות נפץ גם בקרית אליעזר בדרך ההגנה פעמיים או שלוש ב12 בלילה ובשתייים בלילה וגם יות מאוחר נשמעו בומים וקולות נפץ .

 15. אירית אמר/ה

  יש "משילות",חולקו נשקים !! מה מצפים מהדג אם הראש מסריח?!
  לצערי כל המדינה בכאוס אחד גדול.ממשלה שחיה לגרוף כספים ולא מעניין אותה מעבר שום דבר.

 16. לא בדיוק חוסר עניין אמר/ה

  זה גם נשמע בשכונות אחרות(רחוקות).
  כנראה שזו הנורמה החדשה..

 17. בת גלימי אמר/ה

  כל התל אביביים שהיגרו לפה כנראה לא מכירים את השכונה. בסיס אימונים של חיל הים יושב בתוך השכונה ולפעמים נשמעים יריות ופיצוצים משם. חוץ מזה בני דודינו היקרים אוהבים לפוצץ דברים בזמנם החופשי ובזמני שמחות, והם כאמור מאוד מוזמנים להגיע מהכפר ולבלות בשכונה לאורך הלילה, להרעיש, לנסוע כמו חולים, להלך איימים ולהטריד.
  הם יכולים לעשות כל שעולה על רוחם העיקר שלא יחשבו שיש גזענים בשכונה.

 18. רפי רפאל - חסון. עיתונאי בכיר אמר/ה

  כל הכבוד למשטרת ישראל. שבת שלום.

 19. עמרן אמר/ה

  יריות ופיצוצים זה לא חריג?

 20. טלק אמר/ה

  גם הלילה היו קולות ירי. המשטרה חושבת שזה רעש אגזוזים.
  זה גם כן לא חוקי וסוג של טרור רעש. במיוחד שזה בחצות ובשתיים בלילה.

 21. יעקב אמר/ה

  חברים יקרים תתעוררו הירי והפיצוצים הם בשיגרה. שמחות של שכננו מהמגזר. בימי שימחה. אלו סוג של זיקוקים. המשטרה מעלימה עין היות ואין בזה כל פשע לדעתם. זה בדיוק כמו זיקוקים ביום עצמאות.

 22. יעל ר. אמר/ה

  אין משטרה, לא הבנתם אחרי 7.10?

 23. שפ אמר/ה

  לא הבנתי את תיבת המשטרה?
  כלומר ירי ופיצוצים זה לא אירוע חריג?
  וגם 7/10 לא אירוע חריג
  אין על מי לסמוך
  עצוב המדינה מתפרקת

הגיבו כאן לכתבה