באנר קריית אתא עצמאות 080524

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו',...

שידור חי ◄ הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

(חי פה) - צפו בשידור החי מההפגנה במרכז חורב....

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

מטען חבלה במשקל של 2 ק"ג חומר נפץ נתפס בחיפה

מהמשטרה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: מטען חבלה רב עוצמה,...
באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

בן שמיח או פשוט משיח – אמן קירות קלאסיים

אומנם בן לא נולד בחיפה, אבל הוא הכי חיפאי...

היצורים הימיים בריף בת גלים • מתנות יום הולדת מאהוב ליבי

מאי, חודש יום הולדת וים מתנות מאהוב ליבי, הכחול...

הפירמידה של מאסלו והמציאות בשנת 2024 • חוסר בטחון וצורך במנהיגות ראויה

אברהם מאסלו, פסיכולוג חברתי יהודי אמריקאי שחי בתחילת המאה...

עשייה מאהבה ללא תנאי • האגודה למען החייל

מאז ה 10 לאוקטובר האגודה למען החייל באזור חיפה,...

'ביגה' ללא גלוטן בחיפה סגר את שעריו

(חי פה) – סניף "ביגה" ללא גלוטן בחיפה, שנמצא ברחוב חורב 12, סגר את שעריו.

סניף ביגה חורב, המוכר לחיפאים רבים ונמצא ברחוב חורב 12, שמוכר לחיפאים כסניף שכל מוצריו הם על טהרת ה-"ללא גלוטן" נסגר ביום שישי האחרון (15/12/23).

ייחודו של הסניף, כאמור, בכך שמוצריו כולם אינם מכילים גלוטן ולמעשה הוא נקי ממנו לחלוטין. עבור מי שבריאותם דורשת זאת, אין זה דבר של מה בכך, במיוחד עבור אנשים הסובלים ממחלת הצליאק.

סניף ביגה חורב עובר מקום (צילום: חי פה בשטח)
ביגה חורב סגור (צילום: חי פה בשטח)

קצת על גלוטן…

גלוטן הוא חלבון המצוי במשפחת הדגניים, דוגמת חיטה, שעורה ושיפון וקיים בשלל מזונות שאנו צורכים באופן יום יומי – לחמים, מאפים שונים, פסטה וכיו"ב.

אנשים הסובלים מצליאק – מחלה אוטואימונית הגורמת לדלקת במעי כתוצאה מצריכת חלבון הגלוטן – נדרשו בשנים עברו למצוא פתרונות יצירתיים שיהוו עבורם תחליף ראוי למאכלים שמכילים גלוטן, אך בעשורים האחרונים עלתה המודעות למחלה, זאת לצד מחקרים רבים שפורסמו והצביעו על עלייה בשכיחות המחלה בארץ ובעולם.

ביגה חורב, הסניף ללא הגלוטן (צילום: חי פה בשטח)
ביגה חורב, הסניף ללא הגלוטן נסגר
(צילום: חי פה בשטח)

בהתאם לכך, קיימות כיום בשוק אפשרויות רבות יותר עבור אנשים שאינם צורכים גלוטן, גם מבחינת מגוון המוצרים וגם בהיצע חומרי הגלם. על אף זאת, רבים טוענים כי עדיין אין זה מספיק, ולא פחות מכך מוטרדים מהעובדה כי בישראל מחירם של המוצרים אלה גבוה מאוד ביחס למקביליהם המכילים גלוטן.

לצד חולי הצליאק, ישנם גם הנמנעים מאכילת גלוטן בשל אי סבילות לחלבון (בשונה מצליאק) דבר שגורם לכך שצריכתו גורמת להם לתופעות בלתי נעימות כמו כאבי בטן, אי נוחות, הפרעות עיכול וכיו"ב, בנוסף לאלה ישנם הנמנעים מגלוטן מסיבות אחרות, כמו דיאטה ייחודית, אמונה כי כך בריא יותר ועוד.

סניף ביגה חורב עובר מקום (צילום: חי פה בשטח)
סניף ביגה חורב סגור (צילום: חי פה בשטח)

סניף ביגה חורב נתן מענה לאוכלוסיות הללו, חולי צליאק, בעלי הרגישות לגלוטן והאחרים שבחרו בכך, רובם חיפאים, אבל היו גם לא מעטים שנהגו להגיע מישובים מרוחקים על מנת לרכוש את המוצרים היחודיים שהוצעו במקום – יישובי חוף הכרמל, הקריות ועוד. הלקוחות יכלו להיות רגועים, מבלי שנדרשו לבדוק שוב ושוב כל מוצר בנפרד כדי לוודא כי אינו מכיל גלוטן.

המקום משך אליו גם רבים שאינם נמנעים בשגרה מגלוטן, ובמיוחד בימי שישי, החל משעות הבוקר, היה מתמלא מפה לפה במבלים שהגיעו להינות מהאווירה ומהמטעמים.
אך כאמור, החל מיום שישי האחרון הסניף בחורב סגור.

סניף חדש של ביגה ללא גלוטן צפוי להיפתח בקריית ים בסוף דצמבר-תחילת ינואר, וייתן מענה לתושבי הקריות והסביבה, או למי שיבחר לעשות את הדרך מחיפה וממקומות נוספים כדי ליהנות מהקונספט.

סניף ביגה חורב נסגר (צילום: חי פה בשטח)

אמא לילדה צליאקית שיתפה בצער שהיא חשה בשל סגירת הסניף בחורב, שקרוב לביתה:

אנחנו מצטערים על המעבר של סניף ביגה ללא גלוטן לקריות, אך שמחים בשביל תושבי הקריות, שיוכלו ליהנות ממנו. היה כיף לדעת שיש מקום כל כך קרוב לבית שבו אפשר לשבת בשקט ללא דאגות. לבת שלי יש צליאק, ובמקום שכולו טהרת הללא גלוטן היא יכלה להרגיש כמו כל אחד אחר, בלי להצטרך לשאול מליון שאלות.
בכל מקום שמגישים מנות ללא גלוטן, הסביבה אינה סטרילית ולעיתים אנשי השירות לא מבינים אותנו מספיק ואת הבעייתיות.

במקומות האלו יש להם את המשפט הקבוע: שתדעו, הסביבה לא סטרילית ויש גלוטן בכל מקום….. לכן, עבורנו מעבר של מקום כזה לקריות הוא עצוב והלוואי ויפתח פה מקום אחר שגם יהיה ללא גלוטן כדי שגם אנחנו נוכל להנות כמו כולם.
סניף ביגה חורב עובר מקום (צילום: חי פה בשטח)
סניף ביגה חורב סגור (צילום: חי פה בשטח)

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

13 תגובות

 1. שלום רעות. לטענתך "25 קוי אוטובוס זה לא מספיק למקום כזה מרכזי" אין כמעט בעולם – בעולם !! צומת שעוברים בה כמות קוי האוטובוסים כמו בצומת חורב. תבדקי אותי.
  לגבי עובדים בשבת – הסניף היה כשר וכלל לא היה פתוח בשבת. אני מבין את הטענה אבל זו ביצה ותרנגולת אם הציבור יעבור לתחבורה ציבורית וילחם עם דרישה שתהיה זמינה יותר גם בשבת, דברים ישתנו.
  לגבי הבניין ממוקם על שפת ואדי – לא מבין למה התכוונת. סניף ביגה ממוקם במרחב נוח מאד להליכה במרכז חורב.
  הליכה זה דבר בריא ומומלץ על ידי כל רופא שתדברי איתו. למי שלא יכול ללכת יש מוניות, יש אוטובוסים, ולנכים יש חניות נכים. למי שבעייתי עבורו נהוג לבצע משלוחים. כל זה לא מצדיק את האמירה שנשמעה בתגובות "נסגרה בגלל מצוקת חניה".
  ובלי קשר הכתבה לא עונה על השאלה מדוע עברו מחיפה וגם לא למיקום אחר בחיפה.

 2. חבל מאוד, בקושי הספקנו להנות.
  עדיין לא ברורה הסיבה לסגירה, נראה לי כמו פרט חשוב.

 3. אייל, 25 קווי אוטובוס זה ממש לא מספיק למיקום כ"כ מרכזי, שלא לדבר על זה שרובם לא עובדים בשבת, חלקם אפילו לא בשישי. וסורי, אבל לא יכול להיות ש-20 אךף חיים במרחק הליכה משם, הבניין ממוקם על שפת ואדי. אתה מדבר על מרחקים שבשביל רבים מאיתנו דורשים יותר מדי זמן ומאמץ. לא כולנו בריאים ובכושר, ולא לכולנו יש את הזמן כדי להשקיע עוד 20 דקות הליכה לכיוון. עד שהתחבורה הציבורית בעיר לא תתחיל להתחשב בכל זה ועוד, אין לנו מה לעשות איתה. האוטובוסים צריכים להיעשות יותר נוחים עבורנו, לא אנחנו הציבור צריכים להתפשר ולהתאמץ בשבילם.

 4. ירון הבעיה לא העדר מקומות חניה אלא חיפאים שמסרבים לקחת תחבורה ציבורית. עוברים בציר הרכס ובמרכז חורב 25 קווי אוטובוסים. בנוסף 20,000 גרים באחוזה וחורב, במרחק הליכה קצר.

 5. חבל מאד. שמחנו לבקר שם עם קרובים שיש להם צליאק הרמה היתה גבוהה. הבעיה בסניף הזה היתה היעדר מקומות חניה. אנו מקווים שרשתות אחרות ובכלי עסקים פרטיים ירימו את הכפפה בחיפה וימלאו את החוסר בבתי קפה ללחולי צליאק ורגישי גלוטן שמאד רוצים לבוא וליהנות כמו כל אחד אחר. בעיר גדולה כמו חיפה אפשר למלא בקלות בית קפה ללא גלוטן ולהרוויח יפה. אגב יש בארץ בתי הקפה שמאפשרים לרכוש עוגות ולחמים ללא גלוטן לצד המאפים הרגילים…עם קצת מודעות ורצון טוב זה רק משתלם להם..

 6. חבל. אני מאחלת לבתי הקפה שמרעילים את הציבור עם דברי מאפה שמפוצצים בסוכר וחמאה, לפשוט את הרגל

 7. כתבה שלמה על צליאק צלמאק רק לא יכולתם לשאול את הבעלים שאלה פשוטה, עבודה עיתונאית מינימלית:
  "מה הסיבה לסגור בחיפה ולעבור לקרית ים?"

 8. זאת התוצאה של החזירות הבלתי נתפשת של בעלי האינטרסים הנדלניסטים. אפשר לחשוב איזו איכות חיים יש לנו כאן שעולה כל כך הרבה לחיות כאן.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הדגים שאנו אוכלים – איך בוחרים דג טרי בשוק ונזהרים מסיכונים שבקניית דגים מקולקלים

מאז ימי קדם, האדם חי מציד ומדיג. בחלוף השנים, עם הגידול האדיר באוכלוסייה בעולם, עלתה הצריכה באוכלוסית הים ושטחי הים החלו להיות מנוצלים לצרכי...

התפרעות אוהדי הכדורגל: עשן כבד ביציע • הדרבי החיפאי בסמי עופר הופסק

(חי פה) - ברגעים אלה (שבת, 25.5.2024) בדרבי החיפאי, נזרקו ביציעי המגרש באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה האבוקות הירוקות. המשחק הופסק לדקות ספורות. נדמה...

שידור חי ◄ הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

(חי פה) - צפו בשידור החי מההפגנה במרכז חורב. מוקדם יותר התקיימה צעדה ממרכז הכרמל ועד צומת חורב. הודעת מטה "מחאת העם חיפה" חיפאיות וחיפאים, תושבי...

תאונה עם חזיר בר בחיפה – אזהרה (!) הוידאו קשה לצפיה

(חי פה) - מכת חזירי הבר בחיפה - לחי פה מגיעים דיווחים על תאונות בין כלי רכב, כמעט מדי שבוע. שמאי הרכב מדווחים לחי...

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו', 25/5/24. בשעות הערב התנשאו הגלים לגובה של כ-150 ס"מ והזרמים היו חזקים מאד. סביב השעה...