הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

מחאת העם – החיפאים יוצאים להפגין • שבת 22/6/24

(חי פה) - ביום שבת 22/6/24 בערב תיערך הפגנה...

הסופרת והאמנית יעל שיה – לבדה בעולם

עד שפגשתי את יעל, דמיינתי סופרים בעיני רוחי כדמויות...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - רחב

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

המלון בבת גלים נבנה במהירות הבזק על אף שהוא חוסם את קו החוף

זוהי כתבת המשך לכתבה שפרסמתי לפני כחודשיים בתקופת הבחירות...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

גם בעלי החיים חשובים • הציבור מוזמן למפגש למען רווחת בעלי החיים – 7/9/23

(חי פה) – בוחרים במחוברים לחיפה וקריית חיים בראשותו של עו"ד יעקב בורבסקי המועמד לראשות העיר וחברת מועצת העיר הילה לאופר יקיימו מפגש ביום חמישי 7/9/23, במסגרתו ידונו בכל הנושאים הקשורים לרווחת בעלי החיים.


טלפון לתיאום הגעה ופרטים נוספים:
054-5423300


המטרה: "להקשיב, לשמוע מה הצרכים ולבסס תכנית עבודה, אבל אמיתית!"

חברת מועצת העיר הילה לאופר, ידועה ומוכרת בפעילותה הענפה למען זכויות בעלי החיים. במהלך כהונתה כחברת מועצת העיר נלחמה לאופר, פעמים רבות, למען בעלי החיים ורווחתם, ע"י הצעות לסדר, הגשת שאילתות ופעילויות מחוץ למועצת העיר. לאופר נלחמה וממשיכה להילחם גם למען לסגירת גן החיות בגן האם בחיפה.

עם הצטרפותה לסיעה בראשותו של עו"ד יעקב בורבסקי, הילה ממשיכה לשים את נושא זכויות בעלי החיים ורווחתם בסדר העדיפויות. ברובסקי והילה מקיימים מפגש כאמור בנושא רווחת בעלי החיים.

בין הנושאים שיעלו במפגש: עיקור וסירוס חתולי הרחוב, חיזוק המערך הויטרינרי, טיפול בכלבים או חתולים שנפצעים בכביש ועוד. במפגש יוכלו תושבים, שהנושא יקר לליבם, להשמיע את דבריהם וגם לשמוע.

"לא אלחם אלא איישם! גם להם מגיע שילחמו עבורם"

הילה לאופר (צילום: ירון כרמי)
הילה לאופר (צילום: ירון כרמי)

חברת מועצת העיר הילה לאופר אמרה בשיחה לחי פה:
"בראש סדר העדיפויות: חיזוק המחלקה הווטרינרית, על ידי הוספת ציוד שייתן מענה נרחב יותר למקרים שכיום אין להם מענה דרך המחלקה. שיפור מערך העיקור והסירוס, שיתופי פעולה עם עוד אירגונים שיסייעו במבצעי העיקור. ניקח לדוגמה את המקרה האחרון שבגינו נעצרו העיקורים ליותר מחצי שנה, המפעיל לא יכול היה לספק יותר את השירות, מה שעצר את העיקורים. היה זה מחדל עצום, שהחזיר אותנו כמה שנים אחורה, כך שבכל פינה בעיר רואים עכשיו גורים אומללים, נקבות הריונית או מיניקות.

חתולים שנלכדו בכרמל הצרפתי לצורך עיקור וסירוס (צילום: ירון כרמי)
עיקור וסירוס חתולים (צילום: ירון כרמי)עד שניגשו למכרז, עד שנבחר המפעיל, עד שנכנס לפעולה, אלפים של גורים הצטרפו למעגל הכאב והסבל. כל עצירה כזו מחזירה אותנו לנקודת ההתחלה ואז צריך מחדש לנסות ולהשתלט על הריבוי העצום. צריך לייצר חלופה למקרים שכאלו, אחרת לא עשינו בזה כלום".

"הרעיון הוא להקשיב, לשמוע מה הצרכים ולבסס תכנית עבודה, אבל אמיתית. לא עוד הבטחות שווא, שכולם מבטיחים יום לפני הבחירות ויום אחרי נעלמים ובעלי החיים שוב נשכחים.

לאופר מוסיפה:
ראש העיר הנוכחית פרסמה בקמפיין הבחירות שלה פרק שלם בנושא בעלי חיים, הבטחות על הנייר, בפועל היא לא ביקרה אפילו פעם אחת בכלביה העירונית.

קדנציה שלמה אני נלחמת למענם, מטפלת במקרים שלא קיבלו מענה, בסופי שבוע, בחגים, בלילות. לא ייתכן שתושבים עם חמלה בליבם, נתקלים במקרה של כלב פצוע למשל, ואין להם למי לפנות משום שהמחלקה הווטרינרית לא מספקת מענה.

אין בי האשמה כלפיהם, אין להם מספיק כלים בכדי לתת מענה לתושב. את זה אני רוצה לשנות. וכשיהיה לי את המנדט, אני כבר לא אלחם מבחוץ אלא איישם מבפנים. גם לבעלי החיים מגיע שילחמו עבורם".

הילה לאופר והחתולים (אלבום אישי)
הילה לאופר והחתולים (אלבום אישי)

עוד הוסיפה לאופר:
"יש להכניס למערכת החינוך יותר תכנים שעוסקים בשמירה על בע"ח ולא… הכנסת בעלי חיים לגנים אינה נחשבת לתכנים כאלו. חיפה עיר משופעת במינים מקומיים מדהימים, שרובם נמצאים בסכנת הכחדה.

בין הנושאים שיש להכיר – משלוחים החיים של צאן ובקר, שפורקים אצלנו בחיפה, תעשיה קשה ואכזרית שמביאה עימה מעבר לצער בעלי חיים, זיהום אוויר, זיהום ימי, נושא שאעשה כל שביכולתי כדי לצמצם והמטרה היא עצירה מוחלטת. יש עוד המון נושאים ומקווה שנצליח לגעת בכולם במפגש אחד".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

תגובה 1

  1. מה שחשוב זה שכולם יתאחדו כדי להנהיג יחד את חיפה ולא שכולם יקבלו 5-10% ביום הבחירות ונקבל סיבוב שני עם נציג המזהמים והקומבינות יונה
    תתאחדו אתה, שרית, עציוני, אביהו ורוצו ברשימה להצלת חיפה במשותף!!!
    זו הדרך הנכונה והיחידה להחזיר את העיר לשפיות

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

להגמיש תבניות, לחשוב בצורה רגשית • על הספקטרום האוטיסטי

אוטיזם הוא תופעה שמוגדרת כשונות נוירולוגית המאופיינת בעזרת קבוצת תסמינים הנוגעים ביכולת התקשורת, ביכולת החברתית ובתחושה החיובית לעצמיות. אנשים עם אוטיזם יכולים להיות מאוד...

שלל פעילויות לילדים ומבוגרים • שבוע הספר העברי בקריית ביאליק

קריית ביאליק מזמינה את התושבים להינות משבוע הספר העברי ומחודש הקריאה 2024 בספרייה העירונית בין התאריכים 26/6-9/7/24. באותם הזמנים ייערכו שלל פעילות לילדים וכן פעילויות...

לאן נעלמו ה״פודטראקים״ של חיפה?

במהלך תקופת הקורונה, צמח מיזם הפוד טראקים בחיפה ואפשר לאנשים להנות מאוכל רחוב טעים במרחב הפתוח. המיזם, שהתחיל עם תקוות גדולות להמשיך ולהתרומם, נמצא...

מחאת העם – החיפאים יוצאים להפגין • שבת 22/6/24

(חי פה) - ביום שבת 22/6/24 בערב תיערך הפגנה למען החלפת השלטון והחזרת החטופים בחיפה במרכז חורב, כמו בכל שבת בחודשים האחרונים. ממחאת העם...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת למשפחת כיאט. במקום זה הוקם חוף רחצה מוסדר, כבר בימי המנדט הבריטי, שנודע כ״חוף כיאט״. כיאט ביץ׳  תולדות...