“לא אשתף פעולה עם פייק” | הילה לאופר התפטרה מניהול הוועדה לרווחת בעלי החיים בחיפה

הילה לאופר והכלבים (אלבום פרטי)

“עוד הבטחה של ראש העיר שאין לה כיסוי”, אומרת לאופר

הילה לאופר, חברת מועצת העיר מסיעת הירוקים של חיפה (ופעילה רבת זכויות בתחום רווחת בעלי חיים במשך שנים, טרם היותה חברת מועצת העיר), הגישה הבוקר (א’ 13/6/21) את התפטרותה מניהול ועדה עירונית לרווחת בעלי חיים, תפקיד אותו קיבלה על עצמה לבקשת ראש העיר עינת קליש רותם.

בפועל, טוענת לאופר, לא ניתנו לה שום סמכויות בעניין ומצב בעלי החיים בעיר מוסיף להיות רע, על אף מאמציה הרבים ועבודתה הרבה בתחום, כשמטרת הקמת הוועדה, שכל כולה זיוף, ע”י ראש העיר ואנשיה, כך טוענת לאופר, היא יצירת כותרות בלבד ושימוש בלאופר עצמה כעלה תאנה, וכל זאת על חשבונם של בעלי החיים.

רצ”ב מכתב ההתפטרות של לאופר, אל ראש העיר קליש-רותם:

13/6/21

לכבוד: ראש העיר עינת קליש

הנדון: התפטרות מוועדה לרווחת בע”ח

כשביקשו ממני להקים ועדה לרווחת בע”ח, חשבתי מעט, אך הסכמתי. הסכמתי משום שהאמנתי שיש רצון משותף לקידום הנושא, לקידום זכויותיהם, לצערי איני חושבת כך יותר.

ראש עיר שמבקשת להקים ועדה לרווחת בע”ח, אך בפועל איני מקבלת שום סמכויות והנ”ל מנסה להשתמש בי כעלה תאנה, היא אינה שותפה אמיתית.

כמו כל תרבות הפייק המאפיינת את עיריית חיפה, חוויתי זאת מקרוב – הגעתי ממקום נקי, אך נוכחתי לראות איך הדברים עובדים באמת. אני לא אהיה זו שתשתף פעולה עם פייק, לא על חשבונם של בעלי החיים!

• תחת אחריותך התבצעה התעללות קשה בחיית בר ע”י עובד עירייה, התעללות שזעזעה מדינה שלמה ואת מסרבת לשחרר מידע בנושא. מקרה קשה שסיכן גם את הציבור שנכח שם בזמן ההתעללות ואת מסתירה מידע לגבי המקרה. אפילו הגינוי שהוצאת זמן רב לאחר שקרה, היה מאולץ ונראה כי נאלצת לעשות זאת רק בגלל הביקורת הציבורית שקיבלת.

• תחת אחריותך הוקם חוף כלבים במיקום הכי גרוע שיש והכי לא מכבד את צרכיהם של הכלבים ובעליהם. המקום מסוכן גם לכלבים וגם לבעליהם ועכשיו נראה כי ניתנה הוראה לא לאפשר לכלבים להיכנס עם בעליהם למים, אלא אם זה בחוף הכלבים האסור לרחצה ומלא בסלעים חדים, שאם מחשבתכם לנסות לתקן ולהזיז סלעים, תחת אחריותך גם האוכלוסיה הימית תיפגע.

• תחת אחריותך מתבצעת רדיפה אחרי מאכילי חתולים ולפי העדויות – תוך השפלה ופגיעה בכבודם. אנשים מלאי חמלה שמוציאים מכספם על אוכל וטיפולים וכאות תודה נקנסים על כך (ואיני מדברת על המאכילים המזהמים) וכל זאת במקום לטפל בבעיה האמיתית בצורה יסודית. מצאתם שעיר לעזאזל. (כמובן שיש עוד דוגמאות שלא אפרט כאן).

ראש העיר ונציגיה, אתם לא באמת רוצים לייצר שינוי אמיתי עבור בע”ח, אתם רק רוצים לייצר כותרות כאילו אתם דואגים להם, לא אהיה שותפה לתרמית ולא אשמש כעלה תאנה.

לא ניתנו לי שום סמכויות, נראה כי אפילו מזכירת הוועדה המקסימה חוששת לענות לי ללא אישורכם ויש לי סימוכין לכך.

להיפגש עימך, ראש העיר, לא ניתן, אינך נגישה כלל. כשביקשת שאקים את הוועדה היית נגישה מאוד אפילו. הבטחת כי לא תכניסי פוליטיקה ונראה שזו עוד הבטחה ללא כיסוי.

איני נוהגת לבזבז את זמני בדיבורים ומצגות ללא המשכיות וללא שותפות אמיתית. לא לשם כך לקחתי על עצמי את התפקיד בנוסף לכל מה שאני עושה ובהתנדבות מלאה, ולכן אני מגישה את התפטרותי מוועדת הפייק הזו.

אמשיך להיאבק למען חסרי הקול והישע, אמשיך לקדם נושאים שקשורים לבע”ח ולזכויותיהם, כי זהו מפעל חיי מתמיד ולתמיד. איני זקוקה לתואר יו”ר ועדה כדי לפעול למענם ונראה כי במקרה הנ”ל זה רק הזיק.

הילה לאופר, הירוקים של חיפה

הילה לאופר (צילום: פייסבוק)
הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. ענבל גולני. אמר/ה

  הילה לאופר.
  את אישה מקסימה,
  שניראה שכול מה שאת רוצה ומייחלת לו הוא אכן רווחת בעלי החיים,
  ואני מסכימה איתך,במיכתב פיטורייך,ובתוכנו המדוייק.
  אני כאזרחית ותושבת חיפה,עם אותן מטרות,והתנדבותי רוב שנותיי לאותו הנושא ,כפי יכולתי(הלוואי שיכולתי הרבה יותר..)
  מרגישה ורואה את אותו הנזק וחוסר העשייה עליו את מדברת,וממש חסרת אונים בעניין..
  המשיכי והצליחי בדרכך.
  מעריכה ומעריצה אותך על כנותך.
  ענבל גולני.

 2. צעירה אמר/ה

  מצטרפת לתגובתה של ענבל גולני.
  עלי והצליחי הילה.

 3. אייל אמר/ה

  לצערי הפעילות הקיצונית שלא לוקחת בחשבון את בני האדם משלמי הארנונה בחיפה ומעדיפה טובת מאכילי חיות על פני הנזק שהם עושים לתברואה העירונית תרחיק הרבה מאד מצביעים של הירוקים.
  לא מוכן לחיות בג’ונגל עירוני ללא ניהול כי “עזבו את חזירי הבר” ו”תנו להאכיל חתולי רחוב”.
  את חוסר הניהול הזה לא רואים באף עיר בעולם. זה לא לאהוב בע”ח זה אפילו להתאכזר אליהם.
  כשמעניין אתכן איזה פקח שתפס חזיר בר (שבכלל היה צריך לדלל בירי) ולא הפציעות והנזק שהתופעה גורמת
  לקשישים שמפחדים לצאת מביתם וילדים עם חרדות להסתובב בגני משחקים אז משהו באמת לא בסדר אצלכן.

 4. תושבת חיפה עיר של שלום אמר/ה

  הרבה אנשים אוהבים מאד את בעלי החיי שנמצאים איתנו.. וסביבנו….וחשוב מאד לטפל בחתולים וכלבים מוזנחים…אבל מכת חזירי הבר…לא ייתכן שאנשים ייפרדו ללכת ברחוב..ילדים ייפחדו לחזור לבד בשעות הערב מביקור אצל חברים ..זאת מכה רצינית ויש להעביר את חזירי הבר לשמורות ביערות הכרמל שם יאכילו אותם…..מרוב אהבת חזירי הבר שכחנו את בני האדם שחיים בעיר…זכותנו לחיות פה בלי לפחד

 5. ברק 15 אמר/ה

  חברת המועצה הילה יכולה לתרום הרבה מניסיונה וקשריה לעיר,חבל שראש העיר מעדיפה את הפוליטיקה הקטנה על פני העשייה

 6. גילי אמר/ה

  ואני שואלת איך יכול להיות שיש לראש עיר כלכך הרבה שונאים ביניכם, היא במקרה הטוב אינה ממלאה תפקידה, במקרה הרע – אינה מבינה את מהות התפקיד, הכי רחוקה מהאזרח החיפאי, שאינה מחזירה המפתח העירוני ? היא מביישת. לכי ! הרסת כל מה שתפקד . צביטה בלב על עיר העבר שלי.

הגיבו כאן לכתבה