השכונה הקסומה בחיפה מציעה כל כך הרבה, אך סובלת מהזנחה שמכווצת את הלב ◄ וידאו

יובל בוסין (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

(חי פה בשכונות) – סיור בשכונה המיוחדת הנושקת לחוף הים מעלה צער עמוק על ההזנחה הקשה ממנה היא סובלת כבר שנים. טיילנו ושוחחנו עם יו"ר ועד שכונת בת גלים, יובל בוסין.


שכונת בת גלים הממוקמת במערב חיפה, נחשבת לייחודית ויוצאת דופן, שכן היא היחידה מבין כל שכונות העיר שבתיה נושקים אל חוף הים. בשכונה הקסומה והיפה ישנן טיילות וחוף ים, וממוקם בה בית החולים רמב"ם, שהוא כידוע המרכז הרפואי הגדול בצפון. בשכונה נכללים גם מסילת רכבת ותחנת רכבת, בית הספר לרפואה של הטכניון, בסיס חיל הים ורכבל והיא מהווה מוקד משיכה לתיירים.

יובל בוסין יו"ר ועד שכונת בת גלים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

מיוחדת ומוזנחת מאוד

על אף כל אלה, את ההזנחה ארוכת השנים ממנה סובלת השכונה המיוחדת והוותיקה, לא ניתן להסתיר. לנוכח הפוטנציאל האדיר שגלום בה, בולט אי המימוש בה ביתר שאת. לאורך השנים הובטחו הררי הבטחות מראשי העיר השונים, אך כמו שנהוג לומר – הבטחות לחוד ומעשים לחוד, ואם לדייק – ההבטחות או לפחות חלקן המכובד, נראות שמתחילות להתממש כי נראות להראות שממשים אותם רגע לפני הבחירות.

טיילת חולדה, לדוגמה, לגביה הובטח כבר לפני 11 שנים שתהיה מוכנה ופתוחה לקהל הרחב בנובמבר 2019, עד לרגע זה, מועד פרסום הכתבה (8/8/23) טרם נפתחה. יצוין כי טקס חנוכת הטיילת בהחלט התקיים, אך כאמור, מאז היא עומדת שוממה ובנוסף לכך גם אינה מונגשת.

הטיילת עצמה נבנתה ולאורכה הוצבו ספסלים, אך הם בלויים ומקולפים, הצמחייה והשיחים יבשים ומתים, גן מתקני הכושר שהוקם כבר לפני ארבע שנים, עומד שומם והמכשירים בו כבר חלודים.

אז לאחר כל זה, אולי אין זה מפתיע לראות שנזכרו לחזור ולקדם את העבודות בטיילת ארבעה חודשים לפני הבחירות המקומיות. כך גם לגבי מועדון הגולשים בבת גלים, עליו דובר כה רבות לאורך השנים, ועכשיו שוב עובדים בו מסביב לשעון, כנראה כדי להספיק לפתוח אותו עוד השנה.

ממטרות טיילת בת גלים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

ליקויים ובזבוז מקומם

בטיילת בת גלים ניתן לראות שכל תכנון ההצללות לקוי מאוד, דבר בלתי הגיוני לאור החום הכבד והשמש היוקדת בארצנו. מעל הספסלים הותקנו אמנם פרגולות, אך אלה אינן מספקות את ההצללה הנדרשת, וכשיושבים, אפילו בשעות הבוקר המוקדמות שאינן שעות השיא של החום, אין במקום צל כלל. כך גם אין כלל ברזיות בטיילת, הספסלים עצמם אינם מתוחזקים ולאורך הטיילת כולה ישנם הרבה מפגעי בטיחות שמסכנים את העוברים והשבים.

ממטרות דווקא ישנן באזורים בהם צומח דשא, אך אלה משום מה הותקנו באופן לקוי ובמיקום בלתי הגיוני, כך שבמקום להשקות את הדשא הממטרות משקות את הספסלים ואת מרצפות הטיילת. מקומם לראות את כמויות המים שמתבזבזות ללא תכלית.

ממטרות טיילת בת גלים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

לאורך החוף אין ברזיות מים, מבחינת פיתוח השכונה מתוכננים פרויקטים להקמת 4400 יחידות דיור זאת מבלי לקחת בחשבון שמדובר בשכונה קטנה עם שתי יציאות וכניסות עם כיוון נסיעה אחד.

מפגע סטיחותי בטיילת בת גלים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

הטיילת נחנכה מזמן – אך עומדת סגורה

בראיון לחי פה מספר יובל בוסין: "אנחנו מחכים לטיילת חולדה, שקרויה, כידוע, על שם האישה שאנו רוכשים לה הרבה מאוד כבוד, כבר 11 שנה, מאז שיהב הכריז על הקמתה. על פי התוכנית, העבודות היו אמורות להסתיים בנובמבר 2019, והנה אנחנו באוגוסט 2023 והטיילת טרם נפתחה. ממש עכשיו אנחנו רואים שהתחילו לעבוד במרץ לחנוכתה מחדש, כי כאמור, כבר התקיים טקס חנוכה לפני שנתיים". מה שמקומם אותנו, כתושבים, ואני מדבר בשם תושבי שכונת בת גלים, הוא שתמיד מתחילים את העבודות או שמפזרים המון הבטחות בתקופות שלפני בחירות. למשל עכשיו גם התחילו שוב לעם העבודות במועדון הגולשים, לכאורה כדי להראות לנו לקראת הבחירות "הנה אנחנו עשינו ועושים". יותר משנתיים עובדים בחוף הגולשים, עבודה שהיתה אמורה להסתיים כבר מזמן".

בוסין מוסיף: "ועוד לא דיברנו על חוף הכלבים, שגם אחרי שנתיים הכלבים עדיין לא יכולים לשחות בו, והם נפצעים בגלל המצב במקום, מהסלעים והאבנים, או מהשמשיות ששמו לנו על החוף, במקום להתקין הצללות מעל הספסלים, כדי שנוכל לשבת".

פי 4 יותר תושבים

"נזכיר שבשכונה מתוכננת בנייה לגובה, כך שהיא הולכת לרבע את עצמה מבחינת כמות האוכלוסייה, כשאין כל מענה מבחינת תחבורה ציבורית. הולכים להוסיף כאן 4400 יחידות דיור, בשכונה קטנה, שנכון להיום יש בה כ 1200 יחידות דיור בלי שום מחשבה קודמת או תכנון יעיל ומבלי להתחשב בכך שבשכונה ישנן שתי כניסות ויציאות, עם נתיב אחד לכל כיוון. חייבים מחלף לתוך השכונה וחייבים אותו לפני שיתחילו לפנות ולבנות. צריך לזכור שבנוסף לגידול האוכלוסייה הצפוי ישנם גם מבקרי בית חולים רמב"ם והמטיילים שמגיעים לחוף ולטיילת. כמה השכונה הזו יכולה להכיל? זה מה שקורה בשכונה שלנו, בת גלים, אבל אף אחד לא סופר אותנו".

פנינו לעיריית חיפה במספר שאלות לגבי הנושאים השונים שהועלו כאן. את תשובתם ניתן להגדיר בעדינות כ"חלקית ביותר", ולמעשה, היא מתייחסת לנושא הממטרות בלבד, שלדבריהם מתפקדות באופן תקין ומכוונות כראוי.

מעיריית חיפה נמסר בתגובה:
"בביקורת שנערכה אתמול, רביעי (10/8/23) במקום, נמצא כי כל הממטרות תקינות ומכוונות היטב. האדמה רטובה ואין שום סימן של מים, לא בשבילים ולא על הספסלים. יצוין כי באזור הטיילת הסמוכה לים נושבות לא פעם רוחות המסיטות את זרמי המים הניתזים מהממטרות".

טיילת בת גלים- חוף הגולשים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
הכניסה לטיילת חולדה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
טיילת בת גלים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
טיילת בת גלים- (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
מפגע בטיחותי בטיילת בת גלים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
הגיבו כאן לכתבה

35 תגובות
 1. זלמן אמר/ה

  פעילות העיריה בשכונה טרם הושלמה …
  נותרו כיום עדיין כמה בניני אבן עתיקים שטרם נהרסו.
  בהריסת חלק מהם מטפלים עכשיו וגם זמנם של הנותרים יגיע.

 2. עמנואל אמר/ה

  פעם חיפאים זילזלו בבת גלים ,אמרו שהיא ישנה ,לא מפותחת ,זקנה עם תושבים עולים חדשים וקשישים.
  מה שלא השכילו החיפאים להבין עשו תושבי המרכז והיום כבר צריך למכור 2 דירות באחוזה כדי לקנות בבת גלים דירה על קו הים.
  בת גלים היא נווה הצדק של חיפה.תרתי משמע!
  זילזלו בה…עכשיו היא פונה רק לעשירים ולמי שהאמין בה.

 3. עוז אברהם אמר/ה

  כתוצר בת גלימי שנולד וגדל בשכונה לפני 80 שנה, יש לי את הזכות להעלות כאן את דיעותי על כל הקורה בשכונה זה שנים לא מעטות, ואני מרשה לעצמי אף לגבות את תגובותיו של יובל בוסין שהוא נצר ודור המשך למשפחה בת גלימית. הגיעה לה העת ששכונת בת גלים שמאז היווסדה לפני כ 100 שנה נהפכה ברבות הימים וכוונתי בעיקר לשנות ה- 40/50/60 ואף נחשבה ונקראה בפי כל לפנינת הכתר של העיר חיפה, ולאחר שנות ה 60 החלה נסיגה נוראית בתדמיתה של השכונה שהחלה להצטייר כשכונה נכשלת, ורוב הכישלון נובע מחוסר אכפתיות של השלטון המקומי שממש הסיר את ידיו מפיתוחה של השכונה וכך הוזנחה ולצערנו שנים כה רבות.
  אני מקווה שנהיה בעתיד לשינויים דרסטיים על ידי ראש העיר החדש שיבחר, משום שרובנו כילדי בת גלים לעולם לא נוותר שמה, אופיה, איכותה ויופיה של שכונת בת גלים.

  1. אייל אמר/ה

   עוז אברהם אתה מצפה לשינויים דרסטיים. אחד מהם זה שאישרו בבת גלים מגדלי 30 קומות לאורך רחוב העלייה השנייה. סה"כ יתווספו בשטח המצומצם שלה 4000 תושבים וכ-1200 מכוניות.
   אני יודע בדיוק איך זה ייראה: רחוב העלייה השנייה לא תוכל לזוז. תושבים יפגינו לסגור את השכונה רק למכוניות של תושבים בגלל פקקי ענק. ילדים יצטרכו ללמוד הרחק בגלל העדר גניילדים ובתי ספר. וכל המדרכות יהיו מלאות ברכבי תושבים 'במצוקת חניה'. בחורף סוער חצי מהשכונה תוצף. תעלה דרישה להפוך את שטח בסיס המשאיות לחניון בקומות. אמבולנסים יתקשו להגיע לרמבם והוא ידרוש כניסה מכיכר צים למיון בלעדית לרכבי רמב"ם. ובכתבה עם בוסין הכותרת תהיה 'בנו כאן את הונג קונג והרסו את השכונה'.

 4. עוז ישראל לישראלים אמר/ה

  כתוצר בת גלימי שנולד וגדל בשכונה לפני 80 שנה, יש לי את הזכות להעלות כאן את דיעותי על כל הקורה בשכונה זה שנים לא מעטות, ואני מרשה לעצמי אף לגבות את תגובותיו של יובל בוסין שהוא נצר ודור המשך למשפחה בת גלימית. הגיעה לה העת ששכונת בת גלים שמאז היווסדה לפני כ 100 שנה נהפכה ברבות הימים וכוונתי בעיקר לשנות ה- 40/50/60 ואף נחשבה ונקראה בפי כל לפנינת הכתר של העיר חיפה, ולאחר שנות ה 60 החלה נסיגה נוראית בתדמיתה של השכונה שהחלה להצטייר כשכונה נכשלת, ורוב הכישלון נובע מחוסר אכפתיות של השלטון המקומי שממש הסיר את ידיו מפיתוחה של השכונה וכך הוזנחה ולצערנו שנים כה רבות.
  אני מקווה שנהיה בעתיד לשינויים דרסטיים על ידי ראש העיר החדש שיבחר, משום שרובנו כילדי בת גלים לעולם לא נוותר שמה, אופיה, איכותה ויופיה של שכונת בת גלים.

 5. עדנה שבת אמר/ה

  ונוסיף לכך את הלכלוך והזוהמה בשכונה. לדוגמה פח אשפה ברחוב החיל פינת הכג, עומד ליד גן משחקים על חול שכולו ספוג במיצי הזבל ומלא רקב וזבובים

 6. אייל אמר/ה

  תל אביב – 13.5 ק"מ חופי רחצה.
  הרצליה – 7 ק"מ חופי רחצה
  חיפה – 2.8 ק"מ חופי רחצה
  הבנתם איפה הבעיה – עיר חוף שגנבו לה את החופים.

 7. יעל ר. אמר/ה

  שלום באנו עם תיירים להראות להם את החוף החיפאי בבבת גלים.
  אני חייבת לומר שלא ציפיתי שההתרשמות שלהם תהיה כל כך שלילית ואני מרגישה צורך לפרט לכם על כל שלב בביקור.
  1: אספתי אותם מתחנת בת גלים. אין איך לחזור ממנה אל השכונה והחופים. כן זה הזוי היא כל כך קרובה לשכונה אבל צריך לעשות סיבוב ענק ברכב להיכנס אליה שוב אם אספתם מישהו ברכבת.
  2. הם המתינו מחוץ לתחנה. אין ספסלים בצל ליד הכניסה. אין איפה להמתין לאיסוף.
  3. המראה. המון גדרות. של הנמל של רמבם של הבסיס של הרכבת. כל הנסיעה זה ליד גדרות.
  4. עצרנו במגרש חניה ליד מגה לקנות מים ומזון. במגרש החניה הזה מטונף ממש. ערימות של זבל ועטיפות ושקיות ובוץ בין האקליפטוסים, בצד. כמו מזבלה באמצע השכונה.
  5. המגה – רצפה מלוכלכת. מדפים עם אבק. חוסר סדר. דברים זרוקים על המדפים. הם היו בשוק מחווית הקנייה הגרועה.
  6. טוב מצאנו מקום חניה יורדים לחוף. קודם כל החדרי הלבשה – ממש קטנים. לא מספיקים. באמת מגיעים המון אנשים ואין מקום ומרגיש דחוק. גם השירותים ברמה נמוכה מאד ואין מנקה עדיף לשלם ושמישהו ינקה כל הזמן
  7. אין שמירת תיקים. אין גם חנות למכירה או השכרת ציוד ים כמו מגבות כפכפים מזרון ים שמשיות כובעים וכסאות ים שזה תראו בכל חוף בעולם. אז בחיפה לא שמעו על זה
  8. החול מטונף פשוט נורא ללכת עליו מלא מלא סיגריות מקלות וכל מיני עטיפות ומסטיקים. לא מנקים את החול? למה לא לשמור על המעט הזה נקי?
  9. סוכות מציל נסגרו כשעוד 200 אנשים היו במים. מה זה?? למה לסגור כל כך מוקדם ולהפקיר אנשים במים
  10. הקיוסק. יש קיוסק אחד בכל החוף ועד נניח שתי מסעדות ליד הקזינו. זהו? איפה חנויות. איפה מסעדות. איפה חנות מזכרות. ממש אין כלום לתיירות.
  10. אין מספיק מקומות ישיבה ומקומות עם צל. יש גם את מגרש המשחקים שעושה רעש בועטים לרשתות ומרעישים למי שבחוף בשביל מה לשים אותו בחוף הוא סתם גוזל מקום אפשר במקום לעשות עוד בית קפה או עוד מלתחות הלבשה
  זהו החוויה שלהם הייתה לא טובה
  היה מאד דחוס ועמוס ולא היה איפה לשים חפצים בחוף
  היתה תחושה לא טוב של צפיפות ודוחק
  יש המון המון מה לשפר וצריך לשפר. החופים לא עומדים בסטנדרט אפילו בינוני בעולם.

 8. חיים אמר/ה

  כל הכבוד ליובל התריע, ועושה לבת גלים. במידה ותזדקק צילמתי במשך שנים את ההזנחה כולל כתבה על הטיילת, וכל החומר לרשותך.
  אתה מוזמן, תמיד, אלי לצפות ולבחור צילומים שיעזרו לך וכפי שאמרתי לך לא פעם, אבוא לסייע לך, תגיד מתי ואבוא.

 9. אופיר אמר/ה

  כנראה שחיפה נשארה עיר "פועלים" ענייה… אין תקציב לכלום

 10. יעקעיחב אמר/ה

  לחיפה צריך למנות ועדה קרואה. כ
  ל האנשים שמנהלים את העיר וגם ניהלו בעבר לא ידעו לנהל. לס.לק את כולם ולהביא איש מקץצועי בניהול ערים.

 11. אוריון אמר/ה

  איפה מפגע בטיחותי סתם.. יש כל כך הרבה הזנחה שכן אפשר לצלם אבל יותר חשובה
  ל מ ה ת ו ש ב י ח י פ ה ו ה ש כ ו נ ה ל א מ ת א ר ג נ ים ל מ א ב ק? ד י עם התבוסתנות החיפנית הפסיבית הזאת!!!
  תתעוררו!!!!! העיתון הוא לא הכתובת היחידה, צאו למאבק על העיר הקורסת הזו אם אכפת לכם?

 12. אהובה גרץ אמר/ה

  טוב שמישהו העלה את ההזנחה שקימת במה שיכול היה להיות פנינה נחשקת למטיילים ולתושבים. שכונת בת-גלים. הקזינו החרב. הגדרות המכוערים. אין בטילת בתי קפה או מסעדות. שממה והזנחה. כמה חבל.

 13. בת גלימי לשעבר אמר/ה

  בת גלים מון גם חיפה רוב המדינה מנוהלים הפרטץ.
  רוצים להינות ולהירגע, לאחר בלגן בנתב"ג והחוצה.
  נ.ב. ואם תשאלו, אל תשכחו לציין שהכל פה דבש

 14. דין דין אמר/ה

  בכל מקום בעולם שכונה שנושקת לים מבוקשת למגורים ומחירי הדיור בה יקרים ואצלנו? הזנחה חוסר תכנון וחוסר ביקוש. זה נורמלי?

 15. שושקה מבגדד אמר/ה

  אל תדאגו בשכונה הזו לבכיר מאוד מאוד במנהל הנדסה קיימות 3 דירות ואל דאגה הוא יכול גם לשנות את הכניסות והיציאות מהשכונה לאור התפקיד הרם שיש לו במנהל הנדסה, רק נחשו מי הוא ואז תבינו שהוא יכול הרבה.

 16. כרם נבות היזרעאלי אמר/ה

  שכונת בת גלים …..השם מאוד יפה …פעם כשהבריטים ניהלו את ענייני המדינה האומללה הזו , היה במקום קאזינו שמשך אליו את כל השמנה והסלתא וזה נחשב מקום אקסקלוסיבי לאניני הטעם , היתה במקטם בריכה של מי ים מלוחים ….בילדותי השתכשכנו במימיה בשיעורי הימאות , מאז נשפכו מי ביוב רבים לחופים הללו , והטינופת והזוהמה ניכרים בכל פינה …הקאזינו המפואר הפך לחורבה מכוערת והכל הזדהם והתדרדר ….בתי המייסדים האמידים שהיו ממקורבי השלטון המנדטורי וזה שלאחריו ,שקיבע את מנגנין השחיתות שהשתרש בעיר האומללה הזו , עומדים כעדים אילמים כשמנגנון מושחת ומכוער מנפח את מחיריהם ללא כל קשר למציאות שמסביב ……זה מתאים תאלו שחיים בבניינים מנקרי עיניים בתוך שלוליות הרפש והצחנה שמסביב ,שיבושם להם ולילדיהם תאבי היהירות והממון , דור מז…..ן

 17. עמנואל אמר/ה

  כנראה אף אחד מאיתנו המגיבים כבר לא יוכל לקנות דירה בבת גלים אחרי שבעשור האחרון מחירי הנדלן בה קפצו ב250% אז טוב שלפחות אפשר להוציא את המרמור בתגובות

  1. אייל אמר/ה

   בת גלים היא קודם כל חזית הים של חיפה וצריכה לשרת את כל תושבי חיפה שבאים לחופים ולטיילות.
   בלי קשר, מזמן התנתקה הקורלציה בין טיב השכונה ומחירי הדיור בה כי אנחנו בבועה של ספקולנטים וסוחרי נדלן שמחפשים רווח מהיר. אם יש משהו שצריך להדאיג אותך זה בדיוק מה שאתה מתגאה בו, במיוחד אם אתה רוצה לגור בה ולא באת לעשות עליה סיבוב נדל"ני.

 18. אבי אמר/ה

  ראו לעומת זאת שאר שכונות מערב חיפה ק אליהו אליעזר עין הים שפריצת נוה דוד לא קיבלו פסיק ממה שבת גלים קיבלה.
  יש מה לשפר אבל לא לבכות כל הזמן.

  1. אייל אמר/ה

   צודק לא נעשה בקדנציה הזו כלום בשכונות החוף ופרויקט פינוי בינוי בנוה דוד הכל אושר לפני 10 שנים
   הדבר היחיד הכושל שהציעה ההזויה זה "פארק מנגלים בגינה בנוה דוד" כי היא לא סופרת את השכונות האלו.
   ובהתנגדות קליש למינהור הרכבת, נקבל חישמול עם גדרות ומסבכי חישמול 5 מטר גובה שיקיפו את כל החופים. זה ההרס הבא שהיא כבר גורמת בגלל התנגדות שלה ושל מהנדס העיר חיפה למינהור הרכבת בין חוף הכרמל לצ'ק פוסט. במקום יעברו 4 מסילות עם מסבכי חשמול כל כמה מטרים שייצרו מראה דמוי מחנה מעצר סביב כל החוף ובאמצע העיר התחתית.

 19. אבי אמר/ה

  70 שנה אני עובר בשכונה והיא משתפרת כל שנה. מה עם מתקני הספורט ליד המסילה גן משחקים מעולה גינת כלהים גינה קהילתית. ניראה שיו"ר השכונה שם משקפים שיורים על עיניו ולא רואה את הדברים היפים בשכונה.

 20. אבי אמר/ה

  שכונה בכלל לא מוזנחת מושקעת די הרבה
  .חוף הגולשים חוף בת גלים שופץ
  טיילת חולדה מחכה לגשר לכיוון רמב"ם
  כביש העליה השניה יחודש כאשר כל פעילות התמר באיזור תסתיים
  עשו במפרים למניעת נסיעה מהירה בשכונה
  זו שכונה עם עבר שדורש לשמר בתי אבן ישנים
  מה לעשות שהטיילת קרובה לים ובים סוער מתכסה בחול וצריך לנקותה.
  בת גלים לא תהייה פריז. אנשים קנו דירו. ב 200000 שח לפני מספר שנים והיום יכולים לקבל עליהם יוצר ממליון.
  אז למה כל הבכי. שכונה יפיפיה.

  1. אתה מדבר על בת גלים שבחלומות שלך אולי אמר/ה

   טיילת ש40 שנה עדיי יש בה מסעדת דגים אחת וקילומטרים של מבנים נטושים ומחלידים.
   מדרכות שבורות, רחובות מוזנחים ואפורים, בית קפה אחד שבכלל לא משקיף לים.

   ראוי שתצפה להרבה, הרבה מעבר לזה כתושב עיר חוף.

 21. שפ אמר/ה

  ממש מוזנח,
  לא ממש ראוי להיקרא טיילת השביל שיש שם

 22. שלומית אמר/ה

  יובל צודק בהחלט. כואב הלב .
  מקום מקסים . לא מושקע או שגוררים
  עבודות.
  אם היו רוצים בעיריה היו מקדמים.

 23. אלכס מהדאנק אמר/ה

  לכווץ, לא לקוות
  אתר חדשות רציני עאלק
  חובבנים

 24. חיפאי אמר/ה

  ראש עיר מטומטמת הורידה את הצללות בחוף בת גלים ושמה במקום הצללות שלא עושות שום צל .היה עדיף שלא תעשה כלום .בנוסף צריך עוד שירותים בחלק הדרומי של חוף בת גלים .והכי הכי גרוע שאין חנייה למי שבא ורוצה להינות מהחוף אמורה להיות חנייה חופשית כמו שהיה תמיד אבל כבר לא נשאר חנייה גם לא בחודשי השיא .

  1. אייל אמר/ה

   לא נשאר חניה? חניה זה משאב במחסור שצריך לגבות עליו תשלום.
   איך אפשר להתלונן שאין חניה כשחבורת נערים במקום לבוא יחד ברכב כי החניה בתשלום מגיעה ב-4 רכבים…
   ברור שברגע שמשאב ניתן חופשי הוא מנוצל לרעה. אז מי שרוצה חניה בחופים צריך להיות מוכן לשלם עליה.

 25. דורון רז אמר/ה

  למה השכונה היחידה? גם קריית חיים בתיה נושקים לים. לא כן?

 26. בת גלימית אמר/ה

  בושה לראות את ההזנחה של השכונה הקסומה הזו. העיר הזו מנוהלת בטיפשות הרבה שנים. בכל העולם מקומות כאלה מטופחים ומושקעים . בושה , בושה, בושה.

 27. אכן אמר/ה

  מחורי התחת הגדולים בעיר

 28. שולה אמר/ה

  כל מי שעבר בכביש הכניסה הדרומי לשכונה וצפה בעבודות של חוף הגולשים הבחין כי בקושי עבדו שם ואם כבר ראו פועלים באזור הם תמיד נחים, שותים קפה או אוכלים.

 29. ירון אמר/ה

  מכווצת לא מקווצת

 30. אייל אמר/ה

  מצטער לומר אבל זאת אולי השכונה שהולכת הכי להידפק בחיפה
  ברגע שיגיעו עם עמודי החישמול ממש בצמוד לשכונה ועוד שני מסילות רכבת ועוד מוסיפים גדרות 5 מטר גובה משני הצדדים זאת תיראה שכונה מאחורי חומות בית סוהר.
  הכתבה טוענת שזו שכונה עם כניסה ויציאה אחת, זו כמובן טעות יש לה שתי יציאות ושתי כניסות עם גשר אלנבי ויש בלי סוף תחבורה ציבורית גם אוטובוסים וגם מטרונית, רכבל, רכבת בת גלים – לא ברור על מה הם מלינים.
  לגבי הטיילת המוזנחת וטיילת חולדה – עיריית חיפה עושה כל טעות אפשרית. היה צריך לפנות את הבה"ד. יהב לפני 10 שנים הסכים שהבה"ד לא יתפנה. התושבים צריכים להיות מודעים לזה שצה"ל ומערכת הבטחון לעולם לא מתכוונים לפנות את הבה"ד, זה אבוד. אפשר היה לפנותו בתמורה לפולינום אבל צה"ל מקים אותו וגם לא יוצא מבת גלים
  המטרד של הלחות והרוחות בשכונה – הדיירים החדשים שחושבים שהכל זוהר בלגור כל כך קרוב לים עוד יגלו את הבעיות.

הגיבו כאן לכתבה