פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

בחול המועד פסח יוצאים למוזיאונים בחיפה בחינם

בחול המועד פסח כל עם ישראל יוצא לטייל: בפעם...

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי...

ים מסוכן • המצילים בחופי חיפה ביצעו 14 הצלות במהלך השבת

(חי פה בחופים) – במהלך השבת (1/7/23) הצליח צוות מצילי חיפה להציל 14 מתרחצים, שנקלעו לסכנת חיים לאחר שנכנסו לים בקטע חוף האסור לרחצה.


בימים האחרונים דווח על מספר רב של אסונות בחופים באזור חיפה וברחבי הארץ, כשמתרחצים נקלעו למצוקה בעת ששהו בים וטבעו למוות או שמצויים במצב קשה.

על אף הקריאות החוזרות ונשנות מצד המצילים וארגוני ההצלה לשמור על כללי הזהירות, ישנם עדיין כאלה שאינם נשמעים לאזהרות, נכנסים לרחוץ בחופים לא מוכרזים ללא מציל, או שנכנסים לים באזורים מסוכנים.

במהלך השבת פקדו את חופי חיפה אלפי מתרחצים. בשל תנאי הים הקשים ששררו לאורך רצועת החוף, קיימו מצילי חיפה היערכות מקדימה, במטרה לאפשר לקהל המתרחצים רחצה בטוחה ולמנוע אירועי טביעות. ההיערכות כללה, בין היתר, ‏קביעת אזורי רחצה בטוחים והצבת מצילים בתוך הים, במטרה לצמצם את זמני התגובה במקרה של טביעה. על אף זאת, תנאי הים הקשים ששררו אתמול ואי ציות הרוחצים להנחיות המצילים והפקחים, הובילו להזנקת מצילי חיפה שוב ושוב לעבר מתרחצים שהיו על סף טביעה.

הצלה כפולה

כבר בשעות הבוקר נרשמה הצלה כפולה ב"חוף הכרמל", לאחר שאחראי תחנת ההצלה, אליעזר גיטא, הזניק את צוות המצילים, בו זמנית, על גבי שתי חסקות לעבר זוג מתרחצים, שנסחף בזרם ונקלע למצוקה ולאזרח נוסף, שנסחף בזרם והתקשה לחזור לחוף. המצילים הגיעו במהירות למתרחצים וחילצו אותם בשלום לחוף מבטחים.

במהלך היום הוצב מגדל מים מול התחנה הדרומית ב"חוף הכרמל" ועל אף אזהרות המציל שאייש את המגדל, נכנסו מספר מתרחצים לים בקטע חוף שנאסר לרחצה ומיד החלו להיסחף בזרם החזק. המציל, דיב גרם, זינק מהמגדל אל עבר שני מתרחצים שהתקשו לחזור לחוף וסייע להם לחזור בבטחה.


מצילי חופי חיפה בפעולה (צילום: דוברות עיריית חיפה)

לא נשמעים להוראות המצילים

צוות תחנת ההצלה מספר 6 ב"חוף הסטודנטים", בניהולו של יוסי אריאל, זינק אף הוא, פעם אחר פעם, אל עבר מתרחצים אשר לא נשמעו להוראות המצילים והפקחים, נכנסו לים בקטע החוף הלא מוכרז והאסור לרחצה ונקלעו למצוקה. צוות תחנת ההצלה ביצע פעולות הצלה שוב ושוב, כשהוא מזנק לים, פעם על גבי אופנוע הים ופעם עם גלגלי הצלה.

במהלך היום הצליח הצוות להציל 14 מתרחצים שנקלעו לסכנת חיים לאחר שנכנסו לים בקטע חוף האסור לרחצה. יש לציין, כי החל מאתמול (שבת) הוארכו שעות פעילות תחנות ההצלה עד השעה 19:00, מהלך שהוכיח את חשיבותו להצלת חיים כבר ביומו הראשון.

על אף אזהרות המצילים ופקחי החופים, בשעה 18:40 נכנסו לים ארבעה מתרחצים בקטע החוף הדרומי האסור לרחצה והחלו להיסחף בזרם הפריצה החזק. מנהל תחנה 6 ב"חוף הסטודנטים" הזניק את המצילים, חן וחליל, שיצאו על גבי אופנוע הים והמצילים הצליחו פעם נוספת להגיע בזמן לטובעים ולחלצם.

בשעה 18:55, דקות בודדות טרם סגירת תחנות ההצלה, זוהה מתרחץ נוסף שנקלע למצוקה בקטע הים האסור לרחצה. המציל ראוף זינק לעברו וסייע לו לחזור לחוף מבטחים.
המצילים נערכו מבעוד מועד למניעת טביעות והגיבו במקצועיות ובמהירות לכל אירוע.

שוב אנו חוזרים ומזכירים: הרחצה ללא פיקוח מציל אסורה ומסכנת חיים!

כתבות קשורות לנושא זה

3 תגובות

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

בחול המועד פסח יוצאים למוזיאונים בחיפה בחינם

בחול המועד פסח כל עם ישראל יוצא לטייל: בפעם ה-19: מעל 170 אתרי מורשת, מוזיאונים, סיורים מודרכים ברחבי הארץ ועסקי תיירות מהדרום ייפתחו בחינם...

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת ישראל ומערכת החינוך מתבשרות בהישג מעורר השראה וגאווה של נציגות נבחרת ישראל במתמטיקה, שהשתתפו באולימפיאדה...

מכבי חיפה: "זה לא חג החירות כל עוד 133 חטופים עדיין בעזה" ◄ צפו בסירטון המצמרר

לפני שריקת הפתיחה של ניצחון משחק הבית של הירוקים מכבי חיפה נגד האדומים הפועל באר שבע באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה שנערך ביום שבת, 20.4.2024 הקרינה...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם עם לידתו נמצאת גם הראיה. נכון שישנן שיטות שימור ותרגולת המשפרות ומוסיפות רבות ליכולות שלנו....

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי מזג האוויר בחג הפסח הולך להיות חם ושרבי. תחזית מזג האוויר ליום ראשון 21/4/24: מעונן...